Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.04.2021

Lubelskie Dni Informatyki

Koło Naukowe Informatyków już po raz XIII zorganizuje Lubelskie Dni Informatyki.
07.04.2021

Bariery językowe przełamane

Cisco Webex
06.04.2021

Nowość w portfolio Bakotech

Progress Software
06.04.2021

Kontrola służbowych urządzeń

Hexnode MDM
02.04.2021

Red Hat Inc.

Firma Red Hat Inc. udostępniła Red Hat OpenShift 4.7 – najnowszą wersji czołowej...
02.04.2021

Rozpoznawanie twarzy

QNAP QVR
02.04.2021

Układy EPYC Serii 7003

Firma AMD zaprezentowała nowe wydajne procesory serwerowe, czyli układy EPYC Serii 7003,...
02.04.2021

Mobilna wydajność

Satellite Pro C50-G
01.04.2021

Nowa linia monitorów

AOC V4

Rubryki

Access point TP- Link EAP225

W salach konferencyjnych lub w nowoczesnych pomieszczeniach biurowych obowiązuje minimalistyczny design. W te modowe standardy wpisuje się terminal AC1350. Posiada on także inne cenne cechy biznesowe.

Lipiec 2020, Anna Wasilewska-Stawiak

dostępny w wydaniu papierowym

Macierz NetApp AFF C190

Zapewnienie pamięci masowej jest koniecznością wpisaną w infrastrukturę IT. Nie tylko korporacje dążą do bezpiecznego przechowania ogromnej ilości danych. Duże i średnie przedsiębiorstwa coraz większą część budżetu przeznaczają na zakup nowoczesnych technologii oraz produktów ułatwiających zarządzanie informacjami. Dbają także o należyte zarchiwizowanie posiadanych materiałów.

Maj 2020, Anna Wasilewska-Stawiak

dostępny w wydaniu papierowym

LOG PLUS tak wiele za free!

Jeśli wykorzystujesz w swojej organizacji narzędzie do zarządzania zasobami IT i/lub licencjami, które nie spełnia Twoich oczekiwań lub zwyczajnie jest za drogie dla Twojego biznesu, możesz wdrożyć alternatywne rozwiązanie bez opłat. I choć może wydawać się to niemożliwe – nie znajdziesz gwiazdek w treści licencji.

Maj 2020,

dostępny w całości

Firmy i uczelnie doceniają rozwiązania Huawei wdrażane przez Infonet Projekt

W dobie wyzwania kształtujących się zmian gospodarczych, szczególnie istotna jest stabilna infrastruktura IT. Dzięki współpracy z Huawei firma Infonet Projekt  skutecznie wspiera polskie organizacje w rozbudowie własnych Data Center.

Maj 2020,

dostępny w całości

>_WSL 2

Premiera kolejnej aktualizacji Windowsa 10 przynosi duże nowości w jednym z najciekawszych komponentów tego systemu operacyjnego – Windows Subsystem for Linux. Dostępna jest już druga odsłona tego rozwiązania, która pod wieloma względami stanowi rewolucję w stosunku do mechanizmów wykorzystywanych dotychczas.

Maj 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Filary sprawnego działania organizacji z CITRIX ADC

Rozwiązanie klasy ADC – Citrix Application Delivery Controller umacnia pięć filarów, niezbędnych dla utrzymania ciągłości działań każdej organizacji.

Maj 2020,

dostępny w całości

Zarządzanie ryzykiem prawnym – ważnym element GRC

Zlecenie usługi outsourcingowej, jaką jest de facto korzystanie z usługi chmurowej, nie zwalnia z odpowiedzialności spełniania obowiązujących regulacji. Użytkownicy clouda powinni znać i rozumieć m.in. prawne konsekwencje przetwarzania danych w zależności od tego, gdzie są one przetwarzane przez dostawcę, oraz odpowiednio zarządzać ryzykiem prawnym.

Maj 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

Maszynowi Hakerzy

Najważniejsze bieżące trendy w IT – na czele z zaawansowanymi, uczonymi maszynowo algorytmami, jak zwykło się dziś rozumieć sztuczną inteligencję – odnosimy zwykle do transformacji przedsiębiorstw czy zastosowań konsumenckich. Łatwo w ten sposób przeoczyć, że znacznie sprawniej z adaptacją innowacji radzą sobie cyberprzestępcy. Warto zastanowić się, jak upowszechnienie dostępu do SI i postępująca automatyzacja kształtują ich modus operandi.

Maj 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Prawo Moore’a – żywe czy martwe?

Z okazji 50. rocznicy powstania Intel opublikował ranking swoich dziesięciu największych innowacji. Na drugim miejscu, wyprzedzając między innymi interfejs USB, układy wielordzeniowe czy Ethernet, uplasowało się prawo Moore’a. Ustąpić musiało jedynie procesorowej architekturze x86. Od kilku lat coraz częściej przebąkuje się jednak o tym, że prawo Moore’a jest martwe. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Kwiecień 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Uwierzytelnianie ciągłe weryfikacja behawioralna* w praktyce

Technologie profilowania użytkowników w połączeniu z uczeniem maszynowym i biometrią mogą znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa dostępu do zasobów oraz operacji bankowych. Wszystko dzięki biometrii behawioralnej oraz coraz większej ilości informacji zbieranych o nas samych, które mogą składać się na trudny do podrobienia profil.

Kwiecień 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Następna  55

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"