Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.07.04.2021

Lubelskie Dni Informatyki

Koło Naukowe Informatyków już po raz XIII zorganizuje Lubelskie Dni Informatyki.
07.04.2021

Bariery językowe przełamane

Cisco Webex
06.04.2021

Nowość w portfolio Bakotech

Progress Software
06.04.2021

Kontrola służbowych urządzeń

Hexnode MDM
02.04.2021

Red Hat Inc.

Firma Red Hat Inc. udostępniła Red Hat OpenShift 4.7 – najnowszą wersji czołowej...
02.04.2021

Rozpoznawanie twarzy

QNAP QVR
02.04.2021

Układy EPYC Serii 7003

Firma AMD zaprezentowała nowe wydajne procesory serwerowe, czyli układy EPYC Serii 7003,...
02.04.2021

Mobilna wydajność

Satellite Pro C50-G
01.04.2021

Nowa linia monitorów

AOC V4

Rubryki

Rola i znaczenie biznesowego Open Source

Firma Red Hat sprawdziła, co szefowie działów informatycznych sądzą o oprogramowaniu open source, dlaczego je wybierają i jak zamierzają wykorzystywać w przyszłości. Wnioski opublikowane w raporcie „The 2020 State of Enterprise Open Source” pokazują, że biznesowe oprogramowanie o otwartym kodzie coraz częściej jest wybierane przez działy IT na całym świecie, a przedsiębiorstwa używają go w obszarach, które dotąd były domeną zastrzeżonych technologii.

Kwiecień 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

Azure Sphere – w końcu bezpieczne IoT?

Lawinowo rośnie liczba ataków hakerskich wymierzonych w infrastrukturę IoT, nierzadko strategiczną dla ciągłości działania wielkich przemysłowych konglomeratów zatrudniających dziesiątki tysięcy ludzi i odgrywających kluczową rolę w swoich segmentach gospodarki. Problem ten dostrzegł Microsoft i zaoferował rozwiązanie – ma nim być nowa usługa Azure Sphere.

Kwiecień 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Prawo Moore’a – żywe czy martwe?

Z okazji 50. rocznicy powstania Intel opublikował ranking swoich dziesięciu największych innowacji. Na drugim miejscu, wyprzedzając między innymi interfejs USB, układy wielordzeniowe czy Ethernet, uplasowało się prawo Moore’a. Ustąpić musiało jedynie procesorowej architekturze x86. Od kilku lat coraz częściej przebąkuje się jednak o tym, że prawo Moore’a jest martwe. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Kwiecień 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Nowa wojna przeglądarek

Wiele wskazuje na to, że mamy okazję obserwować kolejną odsłonę trwających w zasadzie nieprzerwanie od niemal trzydziestu lat tarć i przetasowań charakterystycznych dla dynamicznego rynku przeglądarek internetowych. Nie brakuje też podstaw, by twierdzić, że to właśnie w bieżącym roku podjęte zostaną decyzje, które zdefiniują przeglądarkowy krajobraz na najbliższe kilka lat. Przyjrzyjmy się czynnikom, które kształtują ten proces, i zastanówmy się, kto tym razem okaże się wielkim zwycięzcą, a kto wielkim przegranym.

Marzec 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Robotic Process Automation rośnie w siłę

Robotyzacja procesów biznesowych to segment rynku, który w najbliższych latach będzie się umacniać. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie systemów RPA, licząc na to, że personel nie będzie musiał już zajmować się wykonywaniem żmudnych, powtarzalnych zadań. Efekty – po poprawnym wdrożeniu – są bardzo satysfakcjonujące.

Marzec 2020, Grzegorz Kubera

dostępny w wydaniu papierowym

IT cloudem stoi?

Cloud computing to obecnie modne pojęcie w kręgach IT. Czy wirtualne usługi w sieci operatora są czymś więcej niż tylko chwytem marketingowym? Jeśli tak, to na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy usług w chmurze? Rozmawiamy z Rafałem Pietrzakiem – dyrektorem zarządzającym Crowley Data Poland.

Marzec 2020,

dostępny w wydaniu papierowym

Czy Microsoft prześcignie Amazona w chmurze?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Amazon Web Services niepodzielnie rządzą wśród usług chmurowych, dystansując konkurencję zarówno pod względem udziałów w rynku, przychodów, jak i liczby dostępnych produktów. W ciągu ostatnich miesięcy lepiej radzi sobie Microsoft. Czy jest szansa na to, że koszulka lidera w tym segmencie zmieni właściciela?

Marzec 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Ile kosztuje cyberbezpieczeństwo? Oczekiwania wobec CISO

W raporcie „Trudne wybory: Jak dyrektorzy ds. bezpieczeństwa informacji zarządzają rosnącymi zagrożeniami przy ograniczonych zasobach” poruszono problem dużych oczekiwań wobec CISO w kwestii maksymalizacji bezpieczeństwa przy niewystarczających budżetach na inwestycje w IT. Stan opisany w tym oraz kilku innych raportach podejmujących podobną tematykę można podsumować krótko – igranie z ogniem.

Luty 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

Skalowanie sztucznej inteligencji

Dysponując tegorocznym raportem AI Index sporządzonym przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda, można dojść do wniosku, że rozwój sztucznej inteligencji jest prężny jak nigdy dotąd. Podczas największej poświęconej tej tematyce konferencji NeurIPS eksperci zachowywali jednak sporo rezerwy w kwestii możliwości utrzymania dotychczasowego tempa.

Luty 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Biznesowa aplikacja mobilna czy PWA

W lipcu minionego roku 56% odsłon w polskim internecie pochodziło z urządzeń mobilnych. To jeden z dowodów na to, że prowadząc profesjonalną firmę, nie można już dłużej zastanawiać się, czy powinna ona być dostępna na mobile’u. Czas szukać odpowiedzi, w jakiej formie będzie to najbardziej efektywne – czy lepiej postawić na responsywną stronę WWW, Progressive Web Applications, czy może aplikację mobilną?

Luty 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Następna  55

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"