Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.02.2020

Koszty w górę

Zmiany w licencjach VMware
24.02.2020

VPN na nowo

WireGuard w Linuksie
24.02.2020

Wydajność pod kontrolą

Citrix Analytics for Performance
24.02.2020

Zaawansowany backup

Veeam Availability Suite v10
20.02.2020

Serwery Enterprise

OVHCloud stawia na Ryzeny
20.02.2020

Monitory dla biznesu

Newline IP
20.02.2020

Przemysłowe SSD

Dyski Transcend M.2 NVMe
23.01.2020

Google Project Zero

Inicjatywa Google Project Zero
23.01.2020

Ochrona tylko w chmurze

Kaspersky Security Cloud Free

Rubryki

Robotic Process Automation rośnie w siłę

Robotyzacja procesów biznesowych to segment rynku, który w najbliższych latach będzie się umacniać. Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzanie systemów RPA, licząc na to, że personel nie będzie musiał już zajmować się wykonywaniem żmudnych, powtarzalnych zadań. Efekty – po poprawnym wdrożeniu – są bardzo satysfakcjonujące.

Marzec 2020, Grzegorz Kubera

dostępny w wydaniu papierowym

Nowa wojna przeglądarek

Wiele wskazuje na to, że mamy okazję obserwować kolejną odsłonę trwających w zasadzie nieprzerwanie od niemal trzydziestu lat tarć i przetasowań charakterystycznych dla dynamicznego rynku przeglądarek internetowych. Nie brakuje też podstaw, by twierdzić, że to właśnie w bieżącym roku podjęte zostaną decyzje, które zdefiniują przeglądarkowy krajobraz na najbliższe kilka lat. Przyjrzyjmy się czynnikom, które kształtują ten proces, i zastanówmy się, kto tym razem okaże się wielkim zwycięzcą, a kto wielkim przegranym.

Marzec 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

IT cloudem stoi?

Cloud computing to obecnie modne pojęcie w kręgach IT. Czy wirtualne usługi w sieci operatora są czymś więcej niż tylko chwytem marketingowym? Jeśli tak, to na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy usług w chmurze? Rozmawiamy z Rafałem Pietrzakiem – dyrektorem zarządzającym Crowley Data Poland.

Marzec 2020,

dostępny w wydaniu papierowym

Czy Microsoft prześcignie Amazona w chmurze?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Amazon Web Services niepodzielnie rządzą wśród usług chmurowych, dystansując konkurencję zarówno pod względem udziałów w rynku, przychodów, jak i liczby dostępnych produktów. W ciągu ostatnich miesięcy lepiej radzi sobie Microsoft. Czy jest szansa na to, że koszulka lidera w tym segmencie zmieni właściciela?

Marzec 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Czy nadążymy za rozwojem inteligentnych technologii?

Niewątpliwie urządzenia stają się coraz inteligentniejsze. Ale czy my dotrzymujemy kroku postępowi technologicznemu, aby maksymalnie czerpać korzyści z tych urządzeń, nie ponosząc konsekwencji? Między innymi tę kwestię rozważali eksperci z firmy ESET w raporcie „Cybersecurity Trends 2020: Technology is getting smarter – are we?”.

Luty 2020, Magdalena Ziemba

dostępny w wydaniu papierowym

Wyciek danych – nowe ransomware

Na początku grudnia 2019 roku infrastruktura firmy Southwire, jednego z największych na świecie producentów okablowania, została zaatakowana z użyciem ransomware Maze. Nic wówczas nie zapowiadało, że atak ten przerodzi się w zupełnie nowy typ cyberzagrożenia, z którym będziemy się musieli mierzyć coraz częściej.

Luty 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Ile kosztuje cyberbezpieczeństwo? Oczekiwania wobec CISO

W raporcie „Trudne wybory: Jak dyrektorzy ds. bezpieczeństwa informacji zarządzają rosnącymi zagrożeniami przy ograniczonych zasobach” poruszono problem dużych oczekiwań wobec CISO w kwestii maksymalizacji bezpieczeństwa przy niewystarczających budżetach na inwestycje w IT. Stan opisany w tym oraz kilku innych raportach podejmujących podobną tematykę można podsumować krótko – igranie z ogniem.

Luty 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

Skalowanie sztucznej inteligencji

Dysponując tegorocznym raportem AI Index sporządzonym przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda, można dojść do wniosku, że rozwój sztucznej inteligencji jest prężny jak nigdy dotąd. Podczas największej poświęconej tej tematyce konferencji NeurIPS eksperci zachowywali jednak sporo rezerwy w kwestii możliwości utrzymania dotychczasowego tempa.

Luty 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Biznesowa aplikacja mobilna czy PWA

W lipcu minionego roku 56% odsłon w polskim internecie pochodziło z urządzeń mobilnych. To jeden z dowodów na to, że prowadząc profesjonalną firmę, nie można już dłużej zastanawiać się, czy powinna ona być dostępna na mobile’u. Czas szukać odpowiedzi, w jakiej formie będzie to najbardziej efektywne – czy lepiej postawić na responsywną stronę WWW, Progressive Web Applications, czy może aplikację mobilną?

Luty 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

Biznesowa klasa premium

„Najmniejszy na świecie 14-calowy komercyjny notebook 2-w-1” – tak Dell opisuje konwertowalny model Latitude 7400 z dotykowym ekranem, oferowany głównie klientom biznesowym. Sprawdziliśmy, czego w praktyce możemy spodziewać się po nowo zaprojektowanej konstrukcji.

Styczeń 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  48

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"