Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.18.04.2018

Dla biznesu

Monitory AOC 6x
13.04.2018

Ochrona sieci przemysłowych

Stormshield SNi40
09.04.2018

Disaster recovery

Veeam Availability Orchestrator
05.04.2018

Pamięci masowe i SDS

IBM Spectrum Storage
27.03.2018

Wydajna podstawa

Asus RS700-E9, Asus WS C621E SAGE
22.03.2018

Seria dla profesjonalistów

Toshiba E-Generation
21.03.2018

Odzyskiwanie plików - nowa...

Zachowanie bezpieczeństwa plików jest dla wielu przedsiębiorców priorytetem. Z myślą o...
19.03.2018

Superszybkie SSD

Samsung SZ985 Z-SSD
15.03.2018

EPYC w serwerach

Dell EMC PowerEdge

Rubryki

Chmura, internet rzeczy a rozwój centrów danych

Data center również podlegają transformacji. Ruch danych związany z chmurą do 2021 r. będzie stanowił 95% całkowitego ruchu w centrach danych – wynika z badania Cisco Global Cloud Index. Rosnące wykorzystanie usług cloud stwarza nowe wymagania dla centrów danych, które coraz częściej będą przygotowywane „pod chmurę”.

Maj 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Etyka, dane i technologia

Sztuczna inteligencja oraz wirtualna i rozszerzona rzeczywistość pozwolą firmom wywierać coraz większy wpływ na klientów – wynika z raportu Accenture Technology Vision. Nowe technologie dadzą  firmom możliwość oferowania coraz lepiej spersonalizowanych produktów i usług, wiąże się z tym jednak wzrost wykorzystania poufnych danych. Dlatego dużym wyzwaniem dla biznesu jest etyczne wykorzystanie cyfrowej rzeczywistości.

Maj 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Początek komercjalizacji technologii 5G

Na targach Mobile World Congress 2018 5G było jednym z najpopularniejszych tematów obok VR i AI. Na świecie prowadzone są testy terenowe i pilotażowe wdrożenia, a polscy operatorzy zapowiadają upowszechnienie tej technologii już w 2020 r. Gotowa jest też „Strategia 5G dla Polski”. Zobaczmy, co proponują najwięksi producenci już dzisiaj i jakie zasoby są kluczowe, aby usługi wykorzystujące sieci kolejnej generacji trafiły do ofert dostawców.

Maj 2018, Sebastian Kuniszewski

dostępny w wydaniu papierowym

Business continuity i disaster recovery w polskich firmach

Od kilku lat obserwujemy rosnący trend rozpowszechniania się złośliwego oprogramowania ransomware wśród różnej wielkości organizacji z różnych sektorów. Przedsiębiorstwa działające w Polsce są świadome tej sytuacji i jak pokazuje badanie firmy Veeam, powoli zwracają się ku rozwiązaniom umożliwiającym utrzymanie ciągłości biznesowej i odzyskiwania awaryjnego.

Maj 2018, Sebastian Kuniszewski

dostępny w wydaniu papierowym

Dell Precision 5720 AIO stacja robocza 4k dla profesjonalistów

Komputery all-in-one sprawdzają się doskonale w wielu scenariuszach wdrożeniowych, głównie jako alternatywa dla tanich biurkowych desktopów. Jednak highendowych stacji roboczych w postaci komputera zintegrowanego z monitorem, oferujących ponadprzeciętne parametry wydajnościowe i jakościowe, jest na rynku znacznie mniej. Przyglądamy się możliwościom i parametrom wydajnego komputera all-in-one firmy Dell.

Maj 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Elektroniczny obieg dokumentów – dlaczego warto go wdrożyć

Według badania przeprowadzonego przez organizację AIIM (Association for Information and Image Management aż 42% przedsiębiorstw codziennie zmaga się z problemem nieefektywnego przetwarzania dokumentów w formie papierowej, a 70% respondentów skarży się na zbyt długi czas poświęcany na wyszukiwanie konkretnych treści.

Kwiecień 2018, Sebastian Kuniszewski

dostępny w wydaniu papierowym

Biometria behawioralna* zastąpi hasła do 2022 roku

Za kilka lat standardowe hasła zabezpieczające będą używane sporadycznie i tylko przy okazji korzystania z mało istotnych kont i usług. Dostęp do urządzeń mobilnych, przechowywanych na nich informacji wrażliwych czy danych finansowych będzie chroniony przez mechanizmy wykorzystujące technologie biometryczne i sztuczną inteligencję. Tożsamość może potwierdzić nie tylko odcisk palca czy tęczówka oka, ale charakterystyczne cechy zachowania.

Kwiecień 2018, Sebastian Kuniszewski

dostępny w wydaniu papierowym

Systemy wielochmurowe i usługi dla aplikacji

Wzrasta znaczenie systemów opartych na wielu chmurach i zwiększa się zapotrzebowanie na podejście do bezpieczeństwa bazujące na automatyzacji oraz skupiające się na aplikacjach – wynika z czwartej edycji corocznego raportu State of Application Delivery (SOAD) opublikowanego przez firmę F5.

Kwiecień 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Inżynieria społeczna i wzrost ryzyka zagrożeń wewnętrznych

Czy stosowane w środowisku administratorów mocno pejoratywne określenie „użyszkodnik” to niczym nieuzasadniona złośliwość czy też nazwanie rzeczy po imieniu? Badania wskazują, że największe zagrożenia cybernetyczne pochodzą nie ze strony hakerów lub złośliwego oprogramowania, ale ze strony pracowników, którzy robią to świadomie lub pod wpływem socjotechniki.

Kwiecień 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Samsung Exynos 9810

Przed premierą najnowszej serii smartfonów Galaxy S9 i S9+ Samsung ujawnił specyfikację techniczną procesorów Exynos 9810, używanych do produkcji europejskiej wersji tych telefonów. Przyjrzyjmy się możliwościom chipa w odniesieniu do opisanego w lutowym numerze układu Qualcomm Snapdragon 845, montowanego w modelach serii Galaxy przeznaczonych na rynek amerykański i azjatycki.

Kwiecień 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  38

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2013 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"