Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay
23.06.2020

Chmurowe kopie

Veeam Backup dla Microsoft Azure
19.06.2020

Nowości w kontenerach

Red Hat OpenShift 4.4
19.06.2020

Analityka bezpieczeństwa

FortiAI
19.06.2020

UPS dla obliczeń edge

Schneider APC Smart-UPS
16.06.2020

Przemysłowe SD

Nowe karty Transcend
16.06.2020

Storage dla SMB

QNAP TS-451DeU
16.06.2020

Pamięć masowa

Dell EMC PowerStore

Rubryki

Zarządzanie ryzykiem prawnym – ważnym element GRC

Zlecenie usługi outsourcingowej, jaką jest de facto korzystanie z usługi chmurowej, nie zwalnia z odpowiedzialności spełniania obowiązujących regulacji. Użytkownicy clouda powinni znać i rozumieć m.in. prawne konsekwencje przetwarzania danych w zależności od tego, gdzie są one przetwarzane przez dostawcę, oraz odpowiednio zarządzać ryzykiem prawnym.

Maj 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

LOG PLUS tak wiele za free!

Jeśli wykorzystujesz w swojej organizacji narzędzie do zarządzania zasobami IT i/lub licencjami, które nie spełnia Twoich oczekiwań lub zwyczajnie jest za drogie dla Twojego biznesu, możesz wdrożyć alternatywne rozwiązanie bez opłat. I choć może wydawać się to niemożliwe – nie znajdziesz gwiazdek w treści licencji.

Maj 2020,

dostępny w całości

>_WSL 2

Premiera kolejnej aktualizacji Windowsa 10 przynosi duże nowości w jednym z najciekawszych komponentów tego systemu operacyjnego – Windows Subsystem for Linux. Dostępna jest już druga odsłona tego rozwiązania, która pod wieloma względami stanowi rewolucję w stosunku do mechanizmów wykorzystywanych dotychczas.

Maj 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Firmy i uczelnie doceniają rozwiązania Huawei wdrażane przez Infonet Projekt

W dobie wyzwania kształtujących się zmian gospodarczych, szczególnie istotna jest stabilna infrastruktura IT. Dzięki współpracy z Huawei firma Infonet Projekt  skutecznie wspiera polskie organizacje w rozbudowie własnych Data Center.

Maj 2020,

dostępny w całości

Maszynowi Hakerzy

Najważniejsze bieżące trendy w IT – na czele z zaawansowanymi, uczonymi maszynowo algorytmami, jak zwykło się dziś rozumieć sztuczną inteligencję – odnosimy zwykle do transformacji przedsiębiorstw czy zastosowań konsumenckich. Łatwo w ten sposób przeoczyć, że znacznie sprawniej z adaptacją innowacji radzą sobie cyberprzestępcy. Warto zastanowić się, jak upowszechnienie dostępu do SI i postępująca automatyzacja kształtują ich modus operandi.

Maj 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Macierz NetApp AFF C190

Zapewnienie pamięci masowej jest koniecznością wpisaną w infrastrukturę IT. Nie tylko korporacje dążą do bezpiecznego przechowania ogromnej ilości danych. Duże i średnie przedsiębiorstwa coraz większą część budżetu przeznaczają na zakup nowoczesnych technologii oraz produktów ułatwiających zarządzanie informacjami. Dbają także o należyte zarchiwizowanie posiadanych materiałów.

Maj 2020, Anna Wasilewska-Stawiak

dostępny w wydaniu papierowym

Filary sprawnego działania organizacji z CITRIX ADC

Rozwiązanie klasy ADC – Citrix Application Delivery Controller umacnia pięć filarów, niezbędnych dla utrzymania ciągłości działań każdej organizacji.

Maj 2020,

dostępny w całości

Uwierzytelnianie ciągłe weryfikacja behawioralna* w praktyce

Technologie profilowania użytkowników w połączeniu z uczeniem maszynowym i biometrią mogą znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa dostępu do zasobów oraz operacji bankowych. Wszystko dzięki biometrii behawioralnej oraz coraz większej ilości informacji zbieranych o nas samych, które mogą składać się na trudny do podrobienia profil.

Kwiecień 2020, Krystian Lempicki

dostępny w wydaniu papierowym

Azure Sphere – w końcu bezpieczne IoT?

Lawinowo rośnie liczba ataków hakerskich wymierzonych w infrastrukturę IoT, nierzadko strategiczną dla ciągłości działania wielkich przemysłowych konglomeratów zatrudniających dziesiątki tysięcy ludzi i odgrywających kluczową rolę w swoich segmentach gospodarki. Problem ten dostrzegł Microsoft i zaoferował rozwiązanie – ma nim być nowa usługa Azure Sphere.

Kwiecień 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym

Prawo Moore’a – żywe czy martwe?

Z okazji 50. rocznicy powstania Intel opublikował ranking swoich dziesięciu największych innowacji. Na drugim miejscu, wyprzedzając między innymi interfejs USB, układy wielordzeniowe czy Ethernet, uplasowało się prawo Moore’a. Ustąpić musiało jedynie procesorowej architekturze x86. Od kilku lat coraz częściej przebąkuje się jednak o tym, że prawo Moore’a jest martwe. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Kwiecień 2020, Maciej Olanicki

dostępny w wydaniu papierowym
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  49

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"