Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.19.01.2018

Wysoka gęstość

D-Link DGS-3630
16.01.2018

Odporne na korozję

Kamery Panasonic WV-X6531NS i WV-S1531LNS
12.01.2018

Bezpieczny AP

Ubiquiti UAP-AC-SHD
09.01.2018

Zarządzanie i dostępność

Veeam Availability Suite 9.5 U3
04.01.2018

Usługi w chmurze

Citrix XenApp i XenDesktop
27.12.2017

Nowe macierze All-Flash

Dell EMC SC All-Flash SC5020F/SC7020F
21.12.2017

Jak cyberzagrożenia zmieniły...

Na pytanie odpowiada Mukul Chopra, Director, Digital Transformation Centre, COMPAREX
21.12.2017

Rekord świata w SPEC CPU

HPE ProLiant DL385
18.12.2017

Ultrabooki z LTE

Toshiba Tecra X40-D

Rubryki

Samsung Dex. Smartfon jako stacja robocza

„Dla tych, którzy często podróżują, dużo pracują i kochają nowoczesne rozwiązania. Dex zamieni smartfon w komputer szybko i wszędzie” – tak Samsung reklamuje stację dokującą przeznaczoną dla smartfonów serii Galaxy S8, S8+ oraz Note 8. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu i sprawdzić, czy obietnice pokrywają się z rzeczywistością.

Styczeń 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Sztuczna inteligencja i inne technologie na usługach MŚP

Sektor małych i średnich przedsiębiorstw jest motorem wzrostu gospodarczego i innowacyjności. Małe i średnie przedsiębiorstwa do rozwoju potrzebują technologii informatycznych. Jednak wyszukiwanie, zakup i wdrożenie rozwiązań utrudnia brak czasu i środków oraz niedobór profesjonalnej kadry i szkoleń. Nieliczni pomimo tych ograniczeń inwestują, stając się najszybciej rozwijającymi się firmami, co szybko pogłębia rozwarstwienie w sektorze MŚP.

Styczeń 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Inteligentne przedsiębiorstwa – wykorzystanie danych z różnych źródeł

Niespełna 50% firm wykorzystuje tylko połowę potencjału danych pochodzących z różnych źródeł, a zaledwie 5% firm ze wszystkich przebadanych przez Zebra Technologies to przedsiębiorstwa, które można określić jako w pełni „inteligentne”, tworzące cyfrową reprezentację obiektów fizycznych w celu zapewnienia lepszej widoczności procesów i gromadzenia wartościowych danych.

Styczeń 2018, Sebastian Kuniszewski

dostępny w wydaniu papierowym

Produkt Roku 2017 IT Professional

W kameralnej atmosferze Teatru Kamienica w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek Produkt Roku 2017 IT Professional.

Styczeń 2018,

dostępny w wydaniu papierowym

Co nam grozi w roku 2018. Kopalnie kryptowalut i proces doppelgänging

Rosnąca liczba ataków, wykorzystanie starych schematów oraz zupełnie nowe podatności – tak ogólnikowo można określić krajobraz zagrożeń, jakich możemy spodziewać się w nowym roku. Czy pojawią się nowe zagrożenia, czy wzrośnie ryzyko? Co mówią na ten temat statystyki i eksperci? Producenci aplikacji antywirusowych i systemów bezpieczeństwa przedstawiają swoje prognozy na ten okres.

Styczeń 2018, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

7 najważniejszych trendów technologicznych w 2018 r.

Początek roku to czas podsumowań i prognoz. Jakie najważniejsze trendy zdominują świat nowych technologii w 2018 roku? Według ekspertów Cisco będą to sieci oparte na analizie intencji użytkowników, cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, zarządzanie hybrydowymi środowiskami chmurowymi, autonomiczne urządzenia w systemach IoT, blockchain oraz przetwarzanie w chmurowej mgle.

Styczeń 2018, Sebastian Kuniszewski

dostępny w wydaniu papierowym

Mobilne narzędzia dla administratorów

Popularyzacja smartfonów i Androida wprowadziła daleko idące zmiany w naszych przyzwyczajeniach. Nietrudno dziś znaleźć osoby, które niemal całkowicie zrezygnowały z laptopów i komputerów stacjonarnych na rzecz urządzeń mobilnych. Rozwój tego trendu może nieść pewne korzyści dla administratorów. Czy ich pracę również można ułatwić, stosując rozwiązania mobilne?

Styczeń 2018, Konrad Kubecki

dostępny w wydaniu papierowym

Złe praktyki związane z hasłami

Według badania przeprowadzonego przez F-Secure dane logowania 30% dyrektorów generalnych na świecie były w przeszłości przejęte przez hakerów. Co gorsza, informacje dotyczące 81% CEO czołowych firm trafiały na spamerskie listy lub znajdowały się w wykradzionych marketingowych bazach danych, które krążą po sieci. Oto więcej szczegółów na ten temat.

Grudzień 2017, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Większe bezpieczeństwo w internecie. HTTP Strict Transport Security

Rośnie popularność HSTS – standardu komunikacji wymuszającego stosowanie protokołów szyfrujących przez przeglądarki WWW. HSTS stało się popularne po ogłoszeniu przez Google decyzji o dodaniu serwisów z tym mechanizmem do listy najlepszych domen internetowych, które jednocześnie są najwyżej pozycjonowane przez wyszukiwarkę. Oto garść szczegółów na ten temat.

Grudzień 2017, Jerzy Michalczyk

dostępny w wydaniu papierowym

Mikromomenty* – zrozumieć i zdobyć mobilnego klienta

Są ciągle w ruchu, korzystają z coraz bardziej zaawansowanych urządzeń i stałego dostępu do internetu. Większość konsumentów treści i usług sięga po urządzenia mobilne, aby dostać wszystko „tu i teraz”. Dwa lata temu Google skategoryzował takie rodzaje zachowań, które coraz powszechniej można obserwować również wśród polskich użytkowników urządzeń mobilnych – określono je jako mikromomenty (Micro-Moments).

Grudzień 2017, Sebastian Kuniszewski

dostępny w wydaniu papierowym
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  36

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2013 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"