Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Felieton

DQ, czyli Inteligencja Cyfrowa

Po latach badania poziomu inteligencji (IQ) wprowadzono pojęcie inteligencji emocjonalnej (EQ). Najwyższa pora zacząć używać pojęcia Inteligencja Cyfrowa (DQ), ponieważ w wielu organizacjach dane wykorzystywane są tak, jak pijak traktuje uliczną latarnię. Są one podpórką, a nie źródłem światła.

Wrzesień 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Pomieszanie

Po raz pierwszy w życiu spotkałem człowieka, który powiedział mi, że przydała mu się wiedza zdobyta na studiach. Przyznam się, że zamarłem. Moja percepcja popadła w katatoniczne osłupienie, znalazła się gdzieś pomiędzy bezbrzeżnym zdziwieniem a nieokreślonym niepokojem. To specyficzne miejsce, niemal aksamitne w odczuciu i dające niebywałą przyjemność przebywania w nim, opóźniło moją reakcję o zbyt długą chwilę. Ocknąłem się, nastąpiła eksplozja myśli, a mój rozmówca zauważył malującą się na mej twarzy dezorientację i rozbiegane oczy. Może kłamał, żartował, podle sobie ze mnie drwił – szumiało mi w głowie. Ale on rozbawiony reakcją tylko potwierdził, co usłyszałem. Tym razem byłem na to bardziej przygotowany. Zapytałem, ale jak to? Do czego? Co? Zaczął trochę niechętnie. Zapowiadała się dłuższa opowieść.

Wrzesień 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

Bardzo szybko

Wielokrotność przyspieszenia grawitacyjnego ma ogromnie zróżnicowany wpływ na człowieka. Kiedy krew odpływa w stronę nóg, wytrenowani piloci mogą wytrzymać nawet 9 g. Gdy krew płynie w stronę głowy, już przy 2–3 g może nastąpić tzw. red-out, uderzenie krwi do oczu, a nawet śmierć. Kiedy małe g zamienimy na duże G, niektóre objawy mogą występować zbiorowo już przy 5G.

Lipiec 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Prostota utracona

Na pewno widzieliście filmik, na którym robot ze stajni Boston Dynamics próbuje przenieść paczkę i w maksymalnie niezdarny sposób wywraca się, a upadając, zaczepia o jedną półkę, potem drugą… Na tyle niefortunnie, że po chwili spora część magazynu to gruzowisko. Tudzież inny film, gdzie jeszcze rozkoszniejszy robot, który ma za zadanie pomalować ściany, przekręca dyszę pistoletu natryskowego z farbą w tak pechowy sposób, że kręcąc się wokół własnej osi, maluje wszystko, łącznie z oknem, kamerą i samym sobą… pomijając wspomnianą ścianę. Pewnie, podobnie jak ja, oglądając to, odczuwaliście nieopisaną ulgę, że do Skyneta nam jeszcze daleko, a historia z Terminatora to wciąż pieśń przyszłości.

Lipiec 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

Zepsuje się

Monitoring i 24-godzinne wsparcie, reklamowane jako walory dostarczanej usługi, są bezsensowne. To jakby ktoś powiedział: „kup Pan u mnie rozwiązanie, które jest tak beznadziejne, że trzeba to mieć na oku non stop, o każdej porze dnia i nocy, i które na pewno się zepsuje, ale nie ma co się martwić, bo za Twoje pieniądze jakoś je naprawimy”. Jak można traktować to jako zaletę? Trzeba uznawać swoich klientów za kretynów z uszkodzeniem tej części mózgu, która odpowiada za sprawne działanie funkcji poznawczych.

Czerwiec 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

Mistrzowie Europy w futbolu amerykańskim

Nie ma wątpliwości, że przez ostatnie dwadzieścia lat Europie nie udało się praktycznie w żadnej dziedzinie związanej z IT nawet zbliżyć się do liderów. Amerykanie ciągle w żółtej koszulce, Chiny stały się poważnym challengerem.

Czerwiec 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Ewangelia młotka i śrubokręta

Rozwiązania on-premises i chmura publiczna – zdawałoby się, że to tematy z jednego świata, bo świata IT… a jednak reprezentują one bardzo różne technologie i są z nimi związane diametralnie różne grupy specjalistów.

Maj 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

Modelator danych

Modelator to zgodnie ze słownikiem PWN specjalista odpowiedzialny za dekoracje i rekwizyty teatralne. Ktoś, kto przygotowuje scenę pod przyszłe widowisko. Podobnie jak ktoś, kto przygotuje dane pod przyszłe zastosowania AI.

Maj 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Dialog o interpretacji

Wielokrotnie pisałem, że informatyk musi mieć w swoim „portfolio” umiejętność rozmowy z przedstawicielami innych profesji, a z prawnikami w szczególności. Te dwie grupy zawodowe mogą bowiem oszczędzić sobie wiele pracy, a pracodawcom wydatków. Pod warunkiem że będą rozmawiać.

Kwiecień 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Na słuchawce

Zastanawia mnie, że ludzie w zasadzie bez przerwy muszą się komunikować – przez komórkę, Skype'a, Messengera, Vibera, WhatsAppa, FaceTime’a itd. Jakby im w pracy za mało było. Ba! Oni wisząc na tych callach, wideokonferencjach, czatach przed robotą, po i w jej trakcie potrafią jeszcze mówić o innych telko. Niezgłębiony jest to poziom incepcji.

Kwiecień 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości
1  Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  12

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"