Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.10.2019

Skalowalna infrastruktura

Red Hat OpenStack Platform 15
25.10.2019

Cienki klient 2.0

Windows Virtual Desktop
25.10.2019

Nowy sprzęt Microsoftu

Rodzina Surface się powiększa
24.10.2019

Serwery ARM

Oracle stawia na Ampere Computing
24.10.2019

Wszechstronny i elegancki

Dell XPS 15
10.10.2019

CYBERSEC EXPO - największe w...

Bezpieczeństwo cyfrowe nie jest problemem dotyczącym jedynie działów IT. Obecnie stanowi...
30.09.2019

Nowości w wirtualizacji

VMware World 2019
30.09.2019

Bezpieczeństwo mobile-first

Android 10

Felieton

Święty Hackathon

Kiedy zawodzi wszystko, trzeba zorganizować hackathon. Gdyby dzisiaj do Houston dotarła wiadomość – mamy problem – to zapewne z Teksańskiego Tygodnia Hackathonu na orbitę poszłyby dziesiątki innowacyjnych pomysłów, co dalej robić.

Listopad 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Na swoje podobieństwo

Każdy przedsiębiorca ma taki moment refleksji, najczęściej kiedy już zaparkuje trzeci samochód przy drugiej żonie, że w życiu nie chodzi o to, żeby ciężko pracować, ale mądrze.

Listopad 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

Powstrzymać pożar?

Na pytanie, czy można powstrzymać wszystkie naruszenia danych, odpowiedź jest tylko jedna. Nigdy to się nie uda. Historia pożarnictwa pokazuje, że informatyka ma się od kogo uczyć.

Październik 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

One man army

Poszukiwany Inżynier DevOps! Architekt DevOps, Ninja DevOps… mam wrażenie, że te twory językowe wymyślane przez HR-owców można wyliczać w nieskończoność. Hype na określenie DevOps jest tak potężny, że na listach płac zaraz pojawią się Kierowcy DevOps.

Październik 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

DQ, czyli Inteligencja Cyfrowa

Po latach badania poziomu inteligencji (IQ) wprowadzono pojęcie inteligencji emocjonalnej (EQ). Najwyższa pora zacząć używać pojęcia Inteligencja Cyfrowa (DQ), ponieważ w wielu organizacjach dane wykorzystywane są tak, jak pijak traktuje uliczną latarnię. Są one podpórką, a nie źródłem światła.

Wrzesień 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Pomieszanie

Po raz pierwszy w życiu spotkałem człowieka, który powiedział mi, że przydała mu się wiedza zdobyta na studiach. Przyznam się, że zamarłem. Moja percepcja popadła w katatoniczne osłupienie, znalazła się gdzieś pomiędzy bezbrzeżnym zdziwieniem a nieokreślonym niepokojem. To specyficzne miejsce, niemal aksamitne w odczuciu i dające niebywałą przyjemność przebywania w nim, opóźniło moją reakcję o zbyt długą chwilę. Ocknąłem się, nastąpiła eksplozja myśli, a mój rozmówca zauważył malującą się na mej twarzy dezorientację i rozbiegane oczy. Może kłamał, żartował, podle sobie ze mnie drwił – szumiało mi w głowie. Ale on rozbawiony reakcją tylko potwierdził, co usłyszałem. Tym razem byłem na to bardziej przygotowany. Zapytałem, ale jak to? Do czego? Co? Zaczął trochę niechętnie. Zapowiadała się dłuższa opowieść.

Wrzesień 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

Bardzo szybko

Wielokrotność przyspieszenia grawitacyjnego ma ogromnie zróżnicowany wpływ na człowieka. Kiedy krew odpływa w stronę nóg, wytrenowani piloci mogą wytrzymać nawet 9 g. Gdy krew płynie w stronę głowy, już przy 2–3 g może nastąpić tzw. red-out, uderzenie krwi do oczu, a nawet śmierć. Kiedy małe g zamienimy na duże G, niektóre objawy mogą występować zbiorowo już przy 5G.

Lipiec 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Prostota utracona

Na pewno widzieliście filmik, na którym robot ze stajni Boston Dynamics próbuje przenieść paczkę i w maksymalnie niezdarny sposób wywraca się, a upadając, zaczepia o jedną półkę, potem drugą… Na tyle niefortunnie, że po chwili spora część magazynu to gruzowisko. Tudzież inny film, gdzie jeszcze rozkoszniejszy robot, który ma za zadanie pomalować ściany, przekręca dyszę pistoletu natryskowego z farbą w tak pechowy sposób, że kręcąc się wokół własnej osi, maluje wszystko, łącznie z oknem, kamerą i samym sobą… pomijając wspomnianą ścianę. Pewnie, podobnie jak ja, oglądając to, odczuwaliście nieopisaną ulgę, że do Skyneta nam jeszcze daleko, a historia z Terminatora to wciąż pieśń przyszłości.

Lipiec 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości

Mistrzowie Europy w futbolu amerykańskim

Nie ma wątpliwości, że przez ostatnie dwadzieścia lat Europie nie udało się praktycznie w żadnej dziedzinie związanej z IT nawet zbliżyć się do liderów. Amerykanie ciągle w żółtej koszulce, Chiny stały się poważnym challengerem.

Czerwiec 2019, Michał Jaworski

dostępny w całości

Zepsuje się

Monitoring i 24-godzinne wsparcie, reklamowane jako walory dostarczanej usługi, są bezsensowne. To jakby ktoś powiedział: „kup Pan u mnie rozwiązanie, które jest tak beznadziejne, że trzeba to mieć na oku non stop, o każdej porze dnia i nocy, i które na pewno się zepsuje, ale nie ma co się martwić, bo za Twoje pieniądze jakoś je naprawimy”. Jak można traktować to jako zaletę? Trzeba uznawać swoich klientów za kretynów z uszkodzeniem tej części mózgu, która odpowiada za sprawne działanie funkcji poznawczych.

Czerwiec 2019, Maciej Lelusz

dostępny w całości
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  11

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"