Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.29.10.2021

Veritas po raz 16. liderem...

Firma Veritas Technologies, producent uznanych rozwiązań backup klasy enterprise,...
21.10.2021

Zarządzanie IT

We wrześniu BTC Sp. z o.o. zaprezentowała premierową wersję systemu eAuditor V8 AI.
21.10.2021

Konferencja VMworld

Imagine That. Pod takim hasłem w dniach 5–7 października 2021 r. odbyła się jedna z...
21.10.2021

Darmowy deszyfrator

Bitdefender wspólnie z organami ścigania opracował i wydał narzędzie, które pozwala...
21.10.2021

Dell C1422H

Dell Technologies wprowadza do oferty przenośny monitor do zwiększenia wydajności pracy w...
21.10.2021

Dysk dla cyfrowych twórców

Western Digital zaprezentowało nowy dysk – WD Blue SN750 NVMe SSD.
21.10.2021

Projektory laserowe

Optoma wprowadza serię projektorów laserowych Ultra Bright ZU1700, ZU1900, ZU2200 z...
21.10.2021

Orzeł wśród routerów

D-Link wprowadza na rynek smart router EAGLE PRO AI AX1500 R15.
21.10.2021

Nowe generacje Ryzen i Epyc

AMD 3D V-Cache. AMD zapowiada procesory Ryzen i Epyc z nowym rozwiązaniem.

Numer
niedostępny
Zamów prenumeratę

Listopad 2012 - spis treści

Bezpieczeństwo

SELinux – lepsza ochrona

Nie ma prostego sposobu na zapewnienie bezpieczeństwa w IT. Wirtualizacja rozwiąże część problemów, jednak w wypadku złamania zabezpieczeń w hostowanym systemie może ucierpieć nawet hypervisor. W systemach GNU/Linux jest na to metoda – SELinux.

dostępny w wydaniu papierowym

Felieton

Personal Computer? Personal Computing!

Prorocy nowego – obładowani tabletami, smartfonami, e-czytnikami, netbookami i co tam jeszcze ma sprawne baterie – często i chętnie głoszą śmierć peceta…

dostępny w wydaniu papierowym

Infrastruktura i sieci

Routing – BGP

Protokoły RIP, EIGRP czy OSPF zapewnią komunikację w sieci lokalnej. Jednak wymiana ruchu poza nią wymaga odmiennych mechanizmów wyznaczania trasy czy kontroli rozsyłanych informacji. Wówczas stosuje się protokół BGP.

dostępny w wydaniu papierowym

VMWARE Update Manager

Doświadczenie pokazuje, że Update Manager uruchomiony nawet na próbę szybko staje się podstawowym narzędziem do wdrażania poprawek i nowych wersji hypervisora. Decydują o tym możliwość automatyzacji zadań, przyjazny interfejs oraz logika systemu.

dostępny w wydaniu papierowym

Rubryki

Dyski dla systemów NAS

Rosnąca lawinowo ilość generowanych i przechowywanych danych spowodowała nie tylko gwałtowny rozwój technologii umożliwiających zwiększanie pojemności dysków twardych, ale również rozwiązań związanych z lepszą pracą „twardzieli” używanych w systemach storagowych. Potwierdzeniem tej tendencji jest pojawienie się na rynku napędów z serii WD RED – pierwszych w historii (i do tego przystępnych cenowo) dysków zaprojektowanych specjalnie z myślą o pracy w niewielkich systemach Network Attached Storage.

dostępny w wydaniu papierowym

VMworld 2012

Jedna z największych na świecie konferencji poświęconych wirtualizacji i cloud computingowi zawitała w tym roku do rozpalonej słońcem Barcelony. Miasto Gaudiego – wielobarwne, przeplatane mnóstwem stylów i kultur było wyśmienitym tłem dla tej niezwykle zróżnicowanej technologicznie konferencji, pełnej innowacji i nietypowego podejścia do wyzwań nowoczesnego IT.

dostępny w wydaniu papierowym

Zdarzenia WMI

Windows Management Instrumentation poza powszechnie znanymi funkcjami: określaniem bieżącego stanu systemu, czy też aktywnym wprowadzania w systemie zmian, ma jeszcze jeden mechanizmem, z którego korzysta się nieco rzadziej. Są to zdarzenia WMI.

dostępny w wydaniu papierowym

Hybrydy

Do niedawna tablety projektowano jako ultramobilne komputery obsługiwane wyłącznie za pomocą dotykowego ekranu. Jednak rosnąca liczba użytkowników takich urządzeń i nowe sposoby ich wykorzystywania pokazały, że klawiatura, mysz czy touchpad się przydają. Klawiatura wróciła do łask i w wielu wypadkach stała się stacją dokującą z dodatkową baterią i złączami. A użytkownik otrzymał o wiele bardzie funkcjonalne urządzenie mobilne.

dostępny w wydaniu papierowym

Serwery

Restrukturyzacja domen – ADMT

ADMT upraszcza proces przenoszenia kont użytkowników, grup i komputerów między domenami Active Directory. Ułatwia też restrukturyzację środowiska AD, wymaganą w wypadku przejęć, fuzji, podziałów lub zmiany struktur organizacyjnych przedsiębiorstw i korporacji.

dostępny w wydaniu papierowym

Citrix XenServer – przegląd możliwości

Citrix XenServer jest jednym z wiodących na rynku produktów do wirtualizacji serwerów. Warto przyjrzeć się jego możliwościom i rozpocząć próby od bezpłatnej edycji.

dostępny w wydaniu papierowym

Stacje robocze

PERFORMANCEPOINT SERVICES – wprowadzenie

Usługa PerformancePoint Services (PPS) to wyspecjalizowane i bardzo zaawansowane narzędzie menedżerskie do monitorowania i analizy danych. Udostępniane jest poprzez platformę SharePoint na licencji Enterprise.

dostępny w wydaniu papierowym

Technologie mobilne

Przedłużamy życie baterii

Bez mobilnych urządzeń elektronicznych nie sposób dziś się obyć – nosimy ze sobą smartfony, tablety, netbooki, laptopy. Ich przenośność kończy się jednak szybciej, niż się spodziewamy – po prostu rozładowuje się bateria. Często już po kilku miesiącach użytkowania jej pojemność raptownie spada – dlaczego?

dostępny w wydaniu papierowym

Temat numeru

Metody dostępu do chmury

Wykorzystywanie wirtualizacji i rozwiązań chmurowych przekłada się na nowe podejście do projektowania i zarządzania środowiskami informatycznymi. Zmieniły się topologie systemów serwerowych, procedury tworzenia kopii zapasowych, skalowalność infrastruktury oraz stosowane do tej pory paradygmaty projektowania sieci i zabezpieczeń.

dostępny w wydaniu papierowym

Linux w roli cienkiego klienta

Przytłaczająca większość używanych desktopowych systemów operacyjnych należy do rodziny Windows i do zdalnego podłączania wykorzystuje Remote Desktop Protocol. Oto mocne i słabe strony tego protokołu.

dostępny w wydaniu papierowym

Ochrona za pomocą REMOTE DESKTOP GATEWAY

Mobilność pracowników jest faktem i mało kto próbuje od niej uciekać. W najprostszym wypadku oznacza konieczność dostarczenia użytkownikom dostępu do firmowej poczty elektronicznej, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Jednak do pełnej produktywności potrzebny jest dostęp do firmowego „desktopu”. Aby dodatkowo zabezpieczyć zdalne połączenie, idealnie sprawdza się usługa Remote Desktop Gateway.

dostępny w wydaniu papierowym

Małe, ciche z systemami

Rezygnacja z pecetów na rzecz dedykowanych cienkich klientów może przynieść firmie wymierne korzyści. Planując zakup tego typu sprzętu, należy jednak uwzględnić specyfikę pracy w danej organizacji, przeanalizować potrzeby i posiadane już zasoby oraz porównać możliwości sprzętu.

dostępny w wydaniu papierowym

Testy

Następna generacja…

Palo Alto Networks PA-500 | Urządzenia klasy Next-Generation Firewall definiują bezpieczeństwo brzegu sieci w nowy sposób. Analizują ruch, chronią użytkowników, pełnią rolę routera... Przetestowaliśmy możliwości Palo Alto Networks PA-500, jednej z tego typu zapór sieciowych kolejnej generacji.

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie i prawo IT

Zarządzanie systemami IT

Utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa systemu informacyjnego wymaga jednoczesnego spełnienia wielu warunków. Kontynuujemy tematykę bezpiecznej eksploatacji środków przetwarzania informacji.

dostępny w wydaniu papierowym

Twoja firma w sieci Google

Korzystając z oprogramowania biurowego Google, firma może zyskać dostęp do wielu zintegrowanych rozwiązań technologicznych. Opracowane środowisko jest łatwe w obsłudze, bezpieczne i dostępne w chmurze. Dzięki temu mogą z niego korzystać wszyscy pracownicy w różnych miejscach i na różnych urządzeniach.

dostępny w wydaniu papierowym

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"