Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.29.10.2021

Veritas po raz 16. liderem...

Firma Veritas Technologies, producent uznanych rozwiązań backup klasy enterprise,...
21.10.2021

Zarządzanie IT

We wrześniu BTC Sp. z o.o. zaprezentowała premierową wersję systemu eAuditor V8 AI.
21.10.2021

Konferencja VMworld

Imagine That. Pod takim hasłem w dniach 5–7 października 2021 r. odbyła się jedna z...
21.10.2021

Darmowy deszyfrator

Bitdefender wspólnie z organami ścigania opracował i wydał narzędzie, które pozwala...
21.10.2021

Dell C1422H

Dell Technologies wprowadza do oferty przenośny monitor do zwiększenia wydajności pracy w...
21.10.2021

Dysk dla cyfrowych twórców

Western Digital zaprezentowało nowy dysk – WD Blue SN750 NVMe SSD.
21.10.2021

Projektory laserowe

Optoma wprowadza serię projektorów laserowych Ultra Bright ZU1700, ZU1900, ZU2200 z...
21.10.2021

Orzeł wśród routerów

D-Link wprowadza na rynek smart router EAGLE PRO AI AX1500 R15.
21.10.2021

Nowe generacje Ryzen i Epyc

AMD 3D V-Cache. AMD zapowiada procesory Ryzen i Epyc z nowym rozwiązaniem.

Numer
niedostępny
Zamów prenumeratę

Październik 2013 - spis treści

Bezpieczeństwo

Krytyczne czynniki sukcesu

Kontynuujemy temat ochrony informacji w firmie. Poznanie zagrożeń dla swojego systemu i sieci w rezultacie przeprowadzonej analizy ryzyka stanowi podstawę prawidłowego doboru zabezpieczeń.

dostępny w wydaniu papierowym

Projektowanie bezpiecznego data center

Nowoczesne centra przetwarzania danych, mimo że coraz częściej budowane na bazie zwirtualizowanych serwerów i urządzeń sieciowych, nadal wykorzystują  tradycyjne modele stref bezpieczeństwa, zarządzania przyłączeniami urządzeń, ochrony przesyłanego ruchu czy zapewnienia niezawodności pracy systemu.

dostępny w wydaniu papierowym

Felieton

Zintegrowana, czyli jaka?

Jednym z najmodniejszych haseł-kluczy, od kilku lat bzyczących w powietrzu na niemal każdej konferencji, jest Zintegrowana Komunikacja w menu podawana jako Unified Communication.

dostępny w wydaniu papierowym

Infrastruktura i sieci

Nowości w Windows Server 2012 R2

Nowości zaimplementowane w Windows Server 2012 R2 dotyczą praktycznie wszystkich funkcjonalności – począwszy od Active Directory, przez role i usługi typu DNS, DHCP, Hyper-V, serwer plików drukarek, usługi zdalnego pulpitu, serwer WDS, a skończywszy na zmianach w jądrze systemu, obsłudze BitLockera i powłoce PowerShell.

dostępny w wydaniu papierowym

Sieci malowane oprogramowaniem

Czym są sieci SDN, jakie posiadają zalety i wady względem tradycyjnych rozwiązań sieciowych? Wyjaśnimy to w serii artykułów, które dotyczyć będą między innymi analizy rozwiązań i implementacji koncepcji SDN w dostępnych na rynku rozwiązaniach oraz przykładów wdrożeń SDN.

dostępny w wydaniu papierowym

Rubryki

MFP – tanio i wydajnie

Eliminacja papierowego obiegu dokumentów to szczytna idea, jednak w otoczeniu niejednej firmy wciąż działają partnerzy i klienci posługujący się tradycyjną, papierową formą plików. Nadal istnieje więc potrzeba „konwersji” informacji – zarówno z postaci elektronicznej do papierowej, jak i w drugą stronę.

dostępny w wydaniu papierowym

Audyt użytkowników

O ile śledzenie informacji o kontach nie stanowi wielkiego wyzwania, o tyle zbieranie wiarygodnych informacji o hasłach może być utrudnione. Narzędzie, które da administratorom wgląd w informacje o wygasających kontach lub hasłach użytkowników oraz odpowiednią wiadomość przekaże samym zainteresowanym, często jest przydatne.

dostępny w wydaniu papierowym

Silna pozycja Linuksa w firmach

Popularność Linuksa w korporacyjnych środowiskach informatycznych nieustannie wzrasta – taki wniosek płynie z wyników badania przeprowadzonego na zlecenie Suse wśród szefów informatyki w średnich i dużych przedsiębiorstwach.

dostępny w wydaniu papierowym

6 problemów admina

Rozwój nowych technologii oraz wzrost poziomu złożoności infrastruktury często uwydatniają problemy z bezpieczeństwem systemów IT. Okazuje się też, że wielu administratorów nie przestrzega firmowych polityk bezpieczeństwa, narażając tym samym przedsiębiorstwa, w których pracują, na straty finansowe lub wizerunkowe. Oto najczęstsze problemy i błędy.

dostępny w wydaniu papierowym

Asus ET2301 – era składaka

Nowy Asus z 23-calowym dotykowym ekranem Full HD i matrycą IPS to sprzęt, który świetnie sprawdzi się zarówno na biurku menedżera, jak i w małej salce konferencyjnej. Praktyczna i wydajna konstrukcja wyposażona została m.in. w nowe procesory Intel Core i5 oraz i7 czwartej generacji (Haswell) i układ graficzny GeForce 740M.

dostępny w wydaniu papierowym

Serwery

Wysoka dostępność serwera exchange 2013

Utrzymanie wysokiej dostępności systemów informatycznych jest jednym z kluczowych zadań administracyjnych. W artykule opisujemy metody wdrażania mechanizmów High Availability dla usług Microsoft Exchange 2013.

dostępny w wydaniu papierowym

Przyspieszanie działania bazy danych

Gdyby SQL Server miał przełącznik szybko/wolno, jego działanie polegałoby na zakładaniu brakujących i usuwaniu nieprzydatnych indeksów. Właściwe zarządzanie indeksami pozwala bowiem rozwiązać do 90% typowych problemów z wydajnością. Tymczasem niewielu administratorów baz danych korzysta z tej możliwości.

dostępny w wydaniu papierowym

Stacje robocze

Zarządzanie procesami

W ubiegłym miesiącu przybliżyliśmy znaczenie najważniejszych parametrów programu top. Pora na poznanie jego zaawansowanych funkcji oraz sposobów radzenia sobie z procesami nadmiernie zawłaszczającymi zasoby procesora.

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie użytkownikami

Każdy system to przede wszystkim użytkownicy, którzy będą korzystać z jego usług oraz nim zarządzać. Najnowsza wersja usługi Windows Intune została tak zaprojektowana, że w centrum uwagi jest właśnie użytkownik, a nie sprzęt.

dostępny w wydaniu papierowym

Technologie mobilne

Elegancja na miarę

Współcześni przedstawiciele finansjery dbają o gustowne dodatki podkreślające ich status. Obok drogiego zegarka, modnego garnituru coraz częściej są to także akcesoria do urządzeń mobilnych.

dostępny w wydaniu papierowym

Temat numeru

Komunikacja zunifikowana

Usługi chmurowe szturmem zdobywają rynek. Wszystkie rozwiązania chmurowe …as a Service, w tym UCaaS (Unified Communication as a Service) mają być receptą na skuteczną minimalizację kosztów ponoszonych na rozwiązania IT.

dostępny w wydaniu papierowym

Aplikacje i urządzenia

Rozwiązania zintegrowane pozwalają na komunikację wewnątrz firmy praktycznie z dowolnego miejsca. Jaki sprzęt i oprogramowanie możemy obecnie zastosować w firmie?

dostępny w wydaniu papierowym

Komunikacja jako usługa

Obecnie w wielu firmach wykorzystuje się systemy zunifikowanej komunikacji bazujące na infrastrukturze IT. Co więcej, usługi komunikacyjne coraz częściej przenoszone są do chmury.

dostępny w wydaniu papierowym

Rozwiązania dla Unified Communication

Prowadzenie rozmów i zestawianie połączeń telekonferencyjnych wymaga nie tylko odpowiedniej infrastruktury i oprogramowania systemowego, ale również urządzeń peryferyjnych, bez których komunikacja nie byłaby możliwa. Producenci dostarczają wielu różnych rozwiązań, zależnych od potrzeb i możliwości finansowych klientów.

dostępny w wydaniu papierowym

Testy

Wszystko w zestawie

Jednym z najbardziej powszechnych zjawisk mających negatywny wpływ na codzienną pracę przy komputerze jest bez wątpienia wszechobecny spam. Niechciane wiadomości elektroniczne stanowią aż 70,7% całego wolumenu korespondencji mailowej (według danych Kaspersky Lab). Przyjrzyjmy się zatem jednemu z rozwiązań filtrujących wiadomości trafiające do naszych skrzynek e-mail.

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie i prawo IT

Kontrola jakości we wdrożeniach

Rozpoczynamy cykl tekstów dotyczących inżynierii jakości. Niniejszy artykuł poświęcamy testom funkcjonalnym oraz testom bezpieczeństwa, głównie w kontekście pracy z platformą Microsoft Enterprise Project Management.

dostępny w wydaniu papierowym

Ioe sposób na komunikację wszystkiego ze wszystkim

Internet wszechrzeczy traktowany jest jako kolejna faza rozwoju internetu, która łączy ze sobą poszczególne rzeczy, procesy i dane. Tym zagadnieniom poświęcona była spora część odbywającej się w Orlando na Florydzie konferencji CiscoLive!
 

dostępny w wydaniu papierowym

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"