Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.25.02.2020

Koszty w górę

Zmiany w licencjach VMware
24.02.2020

VPN na nowo

WireGuard w Linuksie
24.02.2020

Wydajność pod kontrolą

Citrix Analytics for Performance
24.02.2020

Zaawansowany backup

Veeam Availability Suite v10
20.02.2020

Serwery Enterprise

OVHCloud stawia na Ryzeny
20.02.2020

Monitory dla biznesu

Newline IP
20.02.2020

Przemysłowe SSD

Dyski Transcend M.2 NVMe
23.01.2020

Google Project Zero

Inicjatywa Google Project Zero
23.01.2020

Ochrona tylko w chmurze

Kaspersky Security Cloud Free

Lipiec 2015 - spis treści

Bezpieczeństwo

Linux pod kontrolą Active Directory

Przygotowane i skonfigurowane oprogramowanie Centrify Server Suite daje nowe możliwości w zakresie integracji Linuksa z Active Directory. Jedną z najciekawszych jest zarządzanie Linuksem za pomocą mechanizmu zasad grupy, dostępnego w serwerowych wydaniach Windows.

dostępny w wydaniu papierowym

Oracle Database Vault – ograniczanie uprawnień dla autoryzacji systemowej

Środowiska skonsolidowane są narażone nie tylko na ataki z zewnątrz. Obecnie jednym z głównych problemów jest czynnik ludzki, a za bezpieczeństwo danych wrażliwych odpowiadają administratorzy, mający bezpośredni dostęp do warstwy systemu operacyjnego. Jednym ze sposobów ograniczania uprawnień dla autoryzacji systemowej SYSDBA jest Oracle Database Vault.

dostępny w wydaniu papierowym

Felieton

MDM niejedno ma imię

Za każdym razem, kiedy redakcja podsyła mi „chmurowy” temat, zaczynam zastanawiać się, czym jest prawdziwe zawodowstwo i profesjonalizm w dzisiejszym IT.

dostępny w wydaniu papierowym

Infrastruktura i sieci

HAProxy w praktyce

W poprzednim numerze „IT Professional” przedstawiliśmy możliwości HAProxy – narzędzia pozwalającego na równoważenie obciążenia serwerów i zapewnienie wysokiej dostępności serwisów WWW. W tym artykule pokażemy, jak stosować oprogramowanie do równoważenia ruchu na przykładzie popularnego silnika blogowego WordPress.

dostępny w wydaniu papierowym

Ruch jeden-do-wielu w sieci LAN

Rozwój sieci i aplikacji wymusił konieczność powstania nowego typu ruchu, w którym jest jeden nadawca oraz wielu odbiorców. Początkowo korzystały z niego między innymi instytucje finansowe, rozsyłając w ten sposób komunikaty giełdowe. Obecnie prym wiodą operatorzy sieci kablowych, rozsyłając w ten sposób programy telewizyjne. Przyjrzyjmy się, jak działa sieć przygotowana do transportu tego typu ruchu.

dostępny w wydaniu papierowym

Instrukcje sterujące w Javie

Wydajność aplikacji można znacząco podnieść, optymalizując jej kod. Java, podobnie jak inne języki programowania, używa instrukcji sterujących w celu modyfikacji wykonywanego programu w zależności od stanu zmiennych. Badamy efektywność wykonywania różnych wariantów wyrażeń sterujących.

dostępny w wydaniu papierowym

Rubryki

Windows 10 - darmowa aktualizacja. Wymagania, ceny, rezerwacja

29 lipca br. Windows 10 zostanie udostępniony w 190 krajach bezpłatnie dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.x. Mogą oni otrzymać Windows 10 dla komputerów PC, korzystając z oferty bezpłatnej aktualizacji lub kupując nowe urządzenia z Windows 10.

dostępny w wydaniu papierowym

Dell PowerEdge R930. Tam, gdzie kończy się skala

Producent reklamuje nowy serwer jako idealne narzędzie do migracji z systemów Risc do x86. To prawda, chociaż możliwości tego sprzętu są tak duże, że sprawdzi się on w dowolnych zastosowaniach – od systemów ERP i CRM począwszy, poprzez OLTP, na VDI skończywszy. Przedstawiamy najnowszy topowy model serwera wieloprocesorowego – Dell PowerEdge R930.

dostępny w wydaniu papierowym

Nowe domeny, stary spam

Nowy program rejestracji domen najwyższego poziomu uruchomiony w styczniu 2015 r. okazał się łakomym kąskiem dla spamerów. Dla cyberprzestępców nowe domeny stanowią narzędzie do promowania niechcianych lub nielegalnych kampanii reklamowych.

dostępny w wydaniu papierowym

Innowacje w dostarczaniu wirtualnych aplikacji i desktopów

Nowy standard i zwiększenie bezpieczeństwa dostarczanych zasobów, prostsze aktualizacje produktów, szybka migracja i duża elastyczność adaptacji rozwiązań do potrzeb biznesowych to tylko niektóre z nowych rozwiązań dla wirtualnych aplikacji i desktopów, zaprezentowanych podczas konferencji Citrix Synergy 2015.

dostępny w wydaniu papierowym

ANDROID FOR WORK - bezpieczny, elastyczny, zaawansowany

Google zaprojektował Android for Work z myślą o oddzieleniu i zabezpieczeniu zasobów firmowych, przetwarzanych na urządzeniach mobilnych, od treści i aktywności związanych z prywatnym wykorzystywaniem tabletów i smartfonów. Co ważne, od niedawna system Google’a można wdrażać nie tylko na urządzeniach z Android 5.0 Lollipop.

dostępny w wydaniu papierowym

Serwery

ADFS – zaufane jednostki uzależnione

Kluczowym elementem konfiguracji usługi jednokrotnego logowania w oparciu o mechanizm ADFS jest tworzenie zaufanych jednostek uzależnionych oraz reguł przekazywanych oświadczeń. Omawiamy zagadnienie, analizując przypadek tworzenia nowej aplikacji webowej.

dostępny w wydaniu papierowym

Kontenery i wirtualizacja

Na naszych oczach powstaje nowy standard technologii wirtualizacyjnej przeznaczonej do dystrybucji oprogramowania. Deweloperzy, optymalizując obecnie wdrażane rozwiązania, wskrzesili najstarszą formę wirtualizacji – kontenery, a jednym z najprężniej rozwijających się projektów w ekosystemie GNU/Linux jest Docker, który definiuje pojęcie kontenerów na nowo.

dostępny w wydaniu papierowym

Stacje robocze

Instalacja i konfiguracja XenDesktop 7.6

W ostatniej części cyklu dostarczymy aplikacje i wirtualne stacje robocze do użytkowników końcowych, wykorzystując usługę Citrix StoreFront. Przedstawimy również, w jaki sposób możemy zarządzać środowiskiem XenApp/XenDesktop 7.6, wykorzystując komendy Windows PowerShell, oraz jak zapewnić dostępność aplikacji, wykorzystując mechanizm Connection Leasing.

dostępny w wydaniu papierowym

Technologie mobilne

Mobilne strony internetu

Google pod koniec kwietnia br. wprowadził zmiany w wyszukiwarce mobilnej – teraz ocenia ona nie tylko treść, ale też doświadczenia użytkowników. Nie masz strony dostosowanej do mobilnych urządzeń? Będziesz miał gorszy wynik w Google.

dostępny w wydaniu papierowym

Temat numeru

Airwatch – zarządzanie urządzeniami mobilnymi w firmie

W dobie niezwykle dynamicznego rozwoju rynku urządzeń bezprzewodowych oraz rosnącej presji na wdrażanie polityk BYOD przed działami IT staje wiele trudnych wyzwań, zwłaszcza w aspekcie bezpieczeństwa. Airwatch jako zestaw narzędzi integrujących się praktycznie z każdym urządzeniem mobilnym znacznie upraszcza realizację tego ambitnego zadania.

dostępny w wydaniu papierowym

Konfiguracja MDM w Microsoft Intune

W firmach coraz częściej pojawia się konieczność zarządzania nie tylko infrastrukturą złożoną z komputerów czy laptopów, ale również z urządzeń przenośnych. Prezentujemy możliwości, jakie oferuje pod tym względem usługa Microsoft Intune.

dostępny w wydaniu papierowym

Testy

Infortrend EonStor DS 4016 RT

Dotychczas na łamach „IT Professional” testowaliśmy głównie pamięci sieciowe NAS oferujące jedynie możliwość udostępniania przestrzeni dyskowej w formie blokowej, zazwyczaj za pośrednictwem protokołu iSCSI. Tym razem do redakcji trafiła w pełni funkcjonalna macierz dyskowa SAN firmy Infortrend.

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie i prawo IT

ITAM – czyli ból posiadania

Jak najlepiej zdefiniować zasób? To coś, co posiadamy i co przynosi wartość. Szczególnie istotne jest zarządzanie w przypadku, gdy dysponujemy majątkiem informatycznym. Całe IT w organizacji ma służyć realizacji konkretnych celów, a więc przynosić wartość. Jednak okazuje się, że zarządzanie tego typu zasobami nie jest takie łatwe, jak się często wydaje.

dostępny w wydaniu papierowym

Ochrona praw konsumenta

25 grudnia ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa o prawach konsumenta. Jakie obowiązki ciążą teraz na przedsiębiorcach?

dostępny w wydaniu papierowym

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"