Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.08.02.2021

Malwarebytes bezpieczne

Pokłosie Sunburst
08.02.2021

Microsoft i Linux

Endpoint Detection and Response
08.02.2021

Bezpieczeństwo chmury

Bitdefender Security for AWS
05.02.2021

Google ogranicza

Koniec z synchronizacją
05.02.2021

Intel NUC 11 Pro Mini PC

Intel poszerzył swoją linię miniaturowych komputerów klasy NUC do zastosowań biznesowych.
05.02.2021

Aktualizacja Dynabooków

Tecra A30-J oraz Satellite Pro: C40 i L50-J
04.02.2021

Punkty Wi-Fi 6

D-Link AX3600 i AX1800
04.02.2021

Inteligentny monitoring

QNAP Guardian PoE QGD-3014-16PT
04.02.2021

Secure SD-WAN dla OT

FortiGate Rugged 60F

Lipiec 2015 - spis treści

Bezpieczeństwo

Linux pod kontrolą Active Directory

Przygotowane i skonfigurowane oprogramowanie Centrify Server Suite daje nowe możliwości w zakresie integracji Linuksa z Active Directory. Jedną z najciekawszych jest zarządzanie Linuksem za pomocą mechanizmu zasad grupy, dostępnego w serwerowych wydaniach Windows.

dostępny w wydaniu papierowym

Oracle Database Vault – ograniczanie uprawnień dla autoryzacji systemowej

Środowiska skonsolidowane są narażone nie tylko na ataki z zewnątrz. Obecnie jednym z głównych problemów jest czynnik ludzki, a za bezpieczeństwo danych wrażliwych odpowiadają administratorzy, mający bezpośredni dostęp do warstwy systemu operacyjnego. Jednym ze sposobów ograniczania uprawnień dla autoryzacji systemowej SYSDBA jest Oracle Database Vault.

dostępny w wydaniu papierowym

Felieton

MDM niejedno ma imię

Za każdym razem, kiedy redakcja podsyła mi „chmurowy” temat, zaczynam zastanawiać się, czym jest prawdziwe zawodowstwo i profesjonalizm w dzisiejszym IT.

dostępny w wydaniu papierowym

Infrastruktura i sieci

HAProxy w praktyce

W poprzednim numerze „IT Professional” przedstawiliśmy możliwości HAProxy – narzędzia pozwalającego na równoważenie obciążenia serwerów i zapewnienie wysokiej dostępności serwisów WWW. W tym artykule pokażemy, jak stosować oprogramowanie do równoważenia ruchu na przykładzie popularnego silnika blogowego WordPress.

dostępny w wydaniu papierowym

Ruch jeden-do-wielu w sieci LAN

Rozwój sieci i aplikacji wymusił konieczność powstania nowego typu ruchu, w którym jest jeden nadawca oraz wielu odbiorców. Początkowo korzystały z niego między innymi instytucje finansowe, rozsyłając w ten sposób komunikaty giełdowe. Obecnie prym wiodą operatorzy sieci kablowych, rozsyłając w ten sposób programy telewizyjne. Przyjrzyjmy się, jak działa sieć przygotowana do transportu tego typu ruchu.

dostępny w wydaniu papierowym

Instrukcje sterujące w Javie

Wydajność aplikacji można znacząco podnieść, optymalizując jej kod. Java, podobnie jak inne języki programowania, używa instrukcji sterujących w celu modyfikacji wykonywanego programu w zależności od stanu zmiennych. Badamy efektywność wykonywania różnych wariantów wyrażeń sterujących.

dostępny w wydaniu papierowym

Rubryki

Windows 10 - darmowa aktualizacja. Wymagania, ceny, rezerwacja

29 lipca br. Windows 10 zostanie udostępniony w 190 krajach bezpłatnie dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.x. Mogą oni otrzymać Windows 10 dla komputerów PC, korzystając z oferty bezpłatnej aktualizacji lub kupując nowe urządzenia z Windows 10.

dostępny w wydaniu papierowym

Dell PowerEdge R930. Tam, gdzie kończy się skala

Producent reklamuje nowy serwer jako idealne narzędzie do migracji z systemów Risc do x86. To prawda, chociaż możliwości tego sprzętu są tak duże, że sprawdzi się on w dowolnych zastosowaniach – od systemów ERP i CRM począwszy, poprzez OLTP, na VDI skończywszy. Przedstawiamy najnowszy topowy model serwera wieloprocesorowego – Dell PowerEdge R930.

dostępny w wydaniu papierowym

Nowe domeny, stary spam

Nowy program rejestracji domen najwyższego poziomu uruchomiony w styczniu 2015 r. okazał się łakomym kąskiem dla spamerów. Dla cyberprzestępców nowe domeny stanowią narzędzie do promowania niechcianych lub nielegalnych kampanii reklamowych.

dostępny w wydaniu papierowym

Innowacje w dostarczaniu wirtualnych aplikacji i desktopów

Nowy standard i zwiększenie bezpieczeństwa dostarczanych zasobów, prostsze aktualizacje produktów, szybka migracja i duża elastyczność adaptacji rozwiązań do potrzeb biznesowych to tylko niektóre z nowych rozwiązań dla wirtualnych aplikacji i desktopów, zaprezentowanych podczas konferencji Citrix Synergy 2015.

dostępny w wydaniu papierowym

ANDROID FOR WORK - bezpieczny, elastyczny, zaawansowany

Google zaprojektował Android for Work z myślą o oddzieleniu i zabezpieczeniu zasobów firmowych, przetwarzanych na urządzeniach mobilnych, od treści i aktywności związanych z prywatnym wykorzystywaniem tabletów i smartfonów. Co ważne, od niedawna system Google’a można wdrażać nie tylko na urządzeniach z Android 5.0 Lollipop.

dostępny w wydaniu papierowym

Serwery

ADFS – zaufane jednostki uzależnione

Kluczowym elementem konfiguracji usługi jednokrotnego logowania w oparciu o mechanizm ADFS jest tworzenie zaufanych jednostek uzależnionych oraz reguł przekazywanych oświadczeń. Omawiamy zagadnienie, analizując przypadek tworzenia nowej aplikacji webowej.

dostępny w wydaniu papierowym

Kontenery i wirtualizacja

Na naszych oczach powstaje nowy standard technologii wirtualizacyjnej przeznaczonej do dystrybucji oprogramowania. Deweloperzy, optymalizując obecnie wdrażane rozwiązania, wskrzesili najstarszą formę wirtualizacji – kontenery, a jednym z najprężniej rozwijających się projektów w ekosystemie GNU/Linux jest Docker, który definiuje pojęcie kontenerów na nowo.

dostępny w wydaniu papierowym

Stacje robocze

Instalacja i konfiguracja XenDesktop 7.6

W ostatniej części cyklu dostarczymy aplikacje i wirtualne stacje robocze do użytkowników końcowych, wykorzystując usługę Citrix StoreFront. Przedstawimy również, w jaki sposób możemy zarządzać środowiskiem XenApp/XenDesktop 7.6, wykorzystując komendy Windows PowerShell, oraz jak zapewnić dostępność aplikacji, wykorzystując mechanizm Connection Leasing.

dostępny w wydaniu papierowym

Technologie mobilne

Mobilne strony internetu

Google pod koniec kwietnia br. wprowadził zmiany w wyszukiwarce mobilnej – teraz ocenia ona nie tylko treść, ale też doświadczenia użytkowników. Nie masz strony dostosowanej do mobilnych urządzeń? Będziesz miał gorszy wynik w Google.

dostępny w wydaniu papierowym

Temat numeru

Airwatch – zarządzanie urządzeniami mobilnymi w firmie

W dobie niezwykle dynamicznego rozwoju rynku urządzeń bezprzewodowych oraz rosnącej presji na wdrażanie polityk BYOD przed działami IT staje wiele trudnych wyzwań, zwłaszcza w aspekcie bezpieczeństwa. Airwatch jako zestaw narzędzi integrujących się praktycznie z każdym urządzeniem mobilnym znacznie upraszcza realizację tego ambitnego zadania.

dostępny w wydaniu papierowym

Konfiguracja MDM w Microsoft Intune

W firmach coraz częściej pojawia się konieczność zarządzania nie tylko infrastrukturą złożoną z komputerów czy laptopów, ale również z urządzeń przenośnych. Prezentujemy możliwości, jakie oferuje pod tym względem usługa Microsoft Intune.

dostępny w wydaniu papierowym

Testy

Infortrend EonStor DS 4016 RT

Dotychczas na łamach „IT Professional” testowaliśmy głównie pamięci sieciowe NAS oferujące jedynie możliwość udostępniania przestrzeni dyskowej w formie blokowej, zazwyczaj za pośrednictwem protokołu iSCSI. Tym razem do redakcji trafiła w pełni funkcjonalna macierz dyskowa SAN firmy Infortrend.

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie i prawo IT

ITAM – czyli ból posiadania

Jak najlepiej zdefiniować zasób? To coś, co posiadamy i co przynosi wartość. Szczególnie istotne jest zarządzanie w przypadku, gdy dysponujemy majątkiem informatycznym. Całe IT w organizacji ma służyć realizacji konkretnych celów, a więc przynosić wartość. Jednak okazuje się, że zarządzanie tego typu zasobami nie jest takie łatwe, jak się często wydaje.

dostępny w wydaniu papierowym

Ochrona praw konsumenta

25 grudnia ubiegłego roku weszła w życie nowa ustawa o prawach konsumenta. Jakie obowiązki ciążą teraz na przedsiębiorcach?

dostępny w wydaniu papierowym

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"