Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Rozwój technologii to nie tylko nowe szanse, ale też potencjalny wzrost ryzyka kradzieży wrażliwych informacji. Confidential Computing, niezależnie w jakim środowisku jest realizowany, rozwiązuje podstawowy problem: jak chronić dane, kiedy prowadzimy na nich obliczenia. A jest on równie fundamentalny jak ochrona danych w trakcie składowania czy przesyłania poprzez symetryczne szyfrowanie.
Wraz z postępującą cyfryzacją rozwinęły się także ataki w cyberprzestrzeni. Dla małych i średnich organizacji systemy oraz zespoły zapewniające cyberbezpieczeństwo mogą wydawać się zbyt dużym wydatkiem. Outsourcing lub kosztowne oprogramowanie i jego utrzymanie bywają nieosiągalne. Mimo to konieczne jest wdrożenie zabezpieczeń, polityk i procedur, które uchronią przed atakiem lub ograniczą jego skutki.
Dane uwierzytelniające to cenny łup, a hakerzy wymyślają coraz to nowsze sposoby, aby je zdobyć. Jeden z nich, atak Browser in the Browser, do złudzenia przypomina poprawne okno logowania i niełatwo go wykryć. Ale nie jest to niemożliwe, trzeba tylko wiedzieć jak.
Technologia jest wręcz wymarzoną formą ucieczki od tego pochmurnego, zbyt poważnego świata. Tymczasem za cyfrową kurtyną wszelkimi kolorami tęczy mieni się nam uniwersum, gdzie ciepłe kolory grzeją się w promieniach zachodzącego słońca, przywołując niemal pluszowe wspomnienia z tak odległych zdawałoby się wakacji. Wirtualna rzeczywistość zachęca nas do przejścia przez portal i zdaje się być rozrywką równie fenomenalną, co intelektualnie katatoniczną.
Zachłysnęliśmy się sprawnością ChatGPT i zaraz namnożyło się w mediach ekspertów wieszczących rychły koniec pracy dla ludzi, znikanie zawodów, a potem przejęcie władzy przez superinteligentne roboty. Do tej pory maszyny stawały się uzupełnieniem ludzkiego rozumu i siły fizycznej – teraz jednak ma być inaczej. Czy roboty nas zastąpią, czy będą dopełnieniem naszych umiejętności?
U niektórych osób audyt budzi bardzo złe skojarzenia. Szczególnie jeśli ma go prowadzić wyspecjalizowana firma zewnętrzna, która zna się na temacie i na pewno będzie zadawać setki szczegółowych pytań. Może jednak zamiast traktować audyt jako zło konieczne, lepiej wykorzystać go do ulepszenia procedur, procesów i infrastruktury, czyli udoskonalić dzięki niemu swoją pracę i biznes.
Nie trzeba być programistą, aby wykorzystać podstawowe funkcjonalności systemu Salesforce. Część administracyjna systemów (Setup) w Service lub Sales Cloud umożliwia ich rozwój i dostosowanie wielu możliwości bez potrzeby pracochłonnego kodowania.
Firmowe dane są obecnie kluczowym zasobem, którego ochrona powinna być jednym z priorytetów w zakresie bezpieczeństwa. Tworzenie kopii zapasowej to zdecydowanie najważniejsza strategia w przypadku zabezpieczenia firmy, a backup jest krytycznym elementem zapewnienia ciągłości jej działania.
O zagadnieniach związanych z obliczeniami brzegowymi (ang. edge computing) zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy okazało się, że nie warto przesyłać do chmury dużych ilości nieprzetworzonych danych. Bardziej opłacalne stało się wstępne ich przetwarzanie w miejscu powstawania i dopiero potem wysyłanie do chmury. Obecnie naturalne jest zaprzęgnięcie do tego procesu wstępnego przetwarzania informacji sztucznej inteligencji.
Polskie firmy, które stawiają na pracę rozproszoną i środowisko chmurowe, coraz częściej wybierają pakiet Google Workspace. Sprawdzamy, jakie są jego wady i zalety oraz czy to dobra alternatywa dla oprogramowania Microsoftu.
Można powiedzieć, że Python przeżywa swoją drugą młodość. Zainteresowanie nim zaczęło rosnąć w 2018 r. Dziś to najpopularniejszy język na świecie. Przyczyn tego zjawiska upatruje się w jego szerokim zastosowaniu. Sprawdza się w AI, machine learning, data science czy big data. Osoby specjalizujące się w nim nie muszą się martwić o pracę.
Link building to jeden z elementów wpływających na pozycjonowanie stron w internecie. Polega na zdobywaniu linków do własnej witryny, która dzięki temu ma szansę pojawić się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania Google'a, co pozwala na zdobycie nowych klientów. Choć link building może wydawać się prosty, to jednak cały proces należy zaplanować tak, aby był efektywny i nie skutkował karą od Google'a.
Po dwóch latach perturbacji spowodowanych pandemią – kiedy w 2021 r. nie odbyły się wcale, a w 2022 r. w ograniczonej formie – targi CES ponownie zawitały do Las Vegas. Choć wciąż nie w pełnej krasie i chyba już w bezpowrotnie odmienionym wydaniu, Consumer Electronics Show to wciąż jedno z najważniejszych wydarzeń prezentujących trendy i innowacje w branży elektroniki użytkowej.
Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Upowszechnienie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, tak szeroko dyskutowane w ostatnim czasie, pokazuje możliwy kierunek nadchodzącej rewolucji technologicznej – metawersum. Pytanie, jakich zmian w związku z tym można się spodziewać.
Mimo że wprowadzone na rynek w 2019 r. Wi-Fi 6 i jego późniejszy wariant – 6E – wciąż nie są szeroko rozpowszechnione, a Wi-Fi 5 nadal króluje zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach, tuż za rogiem czai się kolejna generacja standardu technologii bezprzewodowej. Wi-Fi 7 ma zrewolucjonizować sposób, w jaki łączymy się z internetem, i być najlepszym wyborem zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.
Ostatnie miesiące przyniosły nam szczególny wzrost popularności chatbotów, czyli programów, z którymi możemy komunikować się w języku naturalnym. Wiele z nich realizuje konkretne zadania biznesowe i nie tylko – od wsparcia sprzedaży, przez automatyzację edukacji, aż po dbanie o nasze codzienne potrzeby.
Zaprojektowanie chatbota wymaga przemyślenia kilku kluczowych decyzji – należy jasno określić, jakie ma spełniać zadania i jakie korzyści ma przynieść użytkownikom. Trzeba również ustalić grupę odbiorców, przemyśleć scenariusze dialogów, a także wybrać platformę, na której będzie działał, i zaprojektować jego integrację z innymi systemami, takimi jak bazy danych i usługi WWW.
Konsekwencje utraty danych najczęściej są bolesne, a w pewnych okolicznościach mogą doprowadzić do upadłości przedsiębiorstwa i potężnych strat finansowych. Jednym z mechanizmów ochrony są szeroko rozumiane rozwiązania do zarządzania kopiami zapasowymi. Tym razem testujemy właśnie jedno z nich.
Realizacja projektów IT z wykorzystaniem metodyk zwinnych (agile) staje się powszechnie obowiązującym standardem rynkowym i wypiera kaskadowe metody wdrożeniowe. Charakterystyczny dla prac IT realizowanych w agile brak sztywnych zasad dotyczących planowania, odbioru oraz budżetowania projektu to duże wyzwanie dla osób przygotowujących oraz wykonujących umowy na tego rodzaju prace deweloperskie.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline