Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.20.07.2020

Baramundi

Pomoc w czasie pandemii.
20.07.2020

Stop infekcjom

CloudGuard
17.07.2020

Analiza zagrożeń

Kaspersky Threat Attribution Engine
17.07.2020

Strażnik danych

QGD-1602P
16.07.2020

Dysk przemysłowy

Transcend MTE352T
16.07.2020

Połączenie sił

Fugaku
16.07.2020

Brama bezpieczeństwa

Check Point 1570R
23.06.2020

PLNOG Online

PLNOG Online
23.06.2020

Nowe zagrożenie

Ramsay

Temat numeru

Wirtualizacja urządzeń sieciowych

Wirtualizacja ułatwiła planowanie centrów danych i zarządzanie nimi, ale sprawiła też, że tradycyjne usługi sieciowe przestały się skalować i nie były całkowicie bezpieczne. Dlatego konieczna stała się wirtualizacja brzegu sieci i przystosowanie go do pracy z hypervisorami.

dostępny w wydaniu papierowym

Mobilne innowacje

Za nami niemal połowa 2013 roku i najważniejsze wydarzenia branżowe związane z rynkiem elektroniki użytkowej – targi CES w Las Vegas, Mobile World Congress w Barcelonie oraz zorganizowany w Hanowerze CeBIT. Uważnie śledząc zapowiedzi producentów, można przewidzieć, jakie trendy zdominują rynek.

dostępny w wydaniu papierowym

Kali (BackTrack) Linux

Kali Linux jest specjalizowaną dystrybucją Linuksa zaprojektowaną w celu prowadzenia testów penetracyjnych oraz łamania zabezpieczeń sieci i systemów komputerowych. Za tą mało jeszcze znaną nazwą kryje się kolejna, przebudowana od podstaw, wersja systemu BackTrack Linux.

dostępny w wydaniu papierowym

Ściąganie – legalne czy nie?

Kiedy w latach 60. XX wieku Departament Obrony USA tworzył podwaliny internetu, czyli organizację o nazwie ARPA, nikt zapewne nie przypuszczał, że sieć połączonych komputerów będzie umożliwiała masowe kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie utworów. Czy jednak nie ma w tym zakresie zupełnie żadnych ograniczeń?

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie udziałami plikowymi

Nie ma przestrzeni dyskowej, której użytkownicy nie zapełnią danymi. Jednak ciągłe zwiększanie miejsca na serwerach plikowych to przepis na katastrofę organizacyjną i finansową. Z kolei konfiguracja limitów, choć słuszna, nie rozwiązuje wszystkich problemów. Przyjrzyjmy się mechanizmom wspomagającym zarządzanie zasobami plikowymi.

dostępny w wydaniu papierowym
prenumerata Numer
niedostępny

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"