Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Wokół 5G, podobnie jak w przypadku wprowadzania na rynek każdej nowej technologii, jest dużo szumu marketingowego. Większość ekspertów jest jednak zgodna, że nadszedł najwyższy czas na podejmowanie konkretnych działań i wskazywanie zastosowań, które przyniosą wymierne korzyści operatorom, dostawcom infrastruktury oraz użytkownikom sieci nowej generacji, czyli przedsiębiorcom i konsumentom. Chętnych do podziału tortu jest wielu.
Wśród komercyjnych rozwiązań do zarządzania wirtualizacją dominują produkty VMware vCenter Server oraz Microsoft System Center Virtual Machine Manager. Tymczasem podobne możliwości oferują darmowe rozwiązania, rozpowszechniane na licencji open source. W tej kategorii prym wiedzie oVirt, nadzorujący wirtualizację zbudowaną na bazie linuksowego Kernel-based Virtual Machine.
Automatyzacja zadań jest jednym z podstawowych sposobów usprawniania środowisk informatycznych. Platforma Azure wraz z Azure Automation wychodzi tym potrzebom naprzeciw. W artykule skupimy się zarówno na teoretycznym opisie elementów tej usługi, jak i na mechanizmach ułatwiających z nią pracę, m.in. dostęp do zewnętrznych systemów informatycznych.
Uznanie za operatora usługi kluczowej nakłada na podmiot obowiązki określone w rozdziale 3 ustawy z dnia 5 lipca 2018 roku o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (DzU z 2018 r., poz. 1560), zwanej w dalszej części ustawą. Jednym z nich jest posiadanie ustrukturyzowanych, wyspecjalizowanych zasobów osobowych zapewniających realizację zadań ustawowych.
Zbudowanie modelu uczenia maszynowego wymaga czasu. Samo przygotowanie danych treningowych zajmuje od kilku dni do wielu tygodni. Do oceny i poprawy jakości danych używa się specjalistycznych narzędzi, ale nadal równie ważna jest wiedza ekspercka. Natomiast znalezienie optymalnej architektury modelu uczenia maszynowego daje się już zautomatyzować.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline