Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Na jakie cyberzagrożenia w 2021 r. muszą szczególnie uważać CISO, mając na uwadze, że pandemia Covid-19 wymusiła przeniesienie do sieci niemal całej aktywności społecznej i wielu procesów biznesowych? Kto znajdzie się na celowniku cyberprzestępców w tym roku? Które obszary wydają się najbardziej zagrożone? Odpowiedzi na te pytania szukamy w zebranych opiniach ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa oraz raportach analityków rynkowych.
Grubą przesadą byłoby twierdzić, że uwierzytelnianie z użyciem kilku składników logowania, najczęściej rozproszonych dystrybucyjnie pośród różnych urządzeń, gwarantuje całkowitą skuteczność ochrony konta użytkownika. Niemniej stanowi ono spore utrudnienie dla potencjalnego napastnika. Warto przyjrzeć się zatem, w jaki sposób z MFA można korzystać w najpopularniejszej dystrybucji Linuksa.
W ostatnim czasie IBM ogłosił dostępność nowej usługi, która ma ułatwić firmom korzystanie z szyfrowania homomorficznego. Jest to ważny moment dla upowszechnienia takiego paradygmatu ochrony informacji, w którym minimalizuje się konieczność stosowania kluczy deszyfrujących. Wpłynie to bezpośrednio na wygodę i bezpieczeństwo przetwarzania danych w środowiskach zewnętrznych, np. chmurze publicznej.
Ekosystem chmury obliczeniowej rozwija się niezwykle dynamicznie. Pojawia się wiele nowych kategorii, produktów i pojęć. Co tak naprawdę oznaczają? Jak ma się chmura natywna do chmury sieciowej? Co to jest SASE i czym różni się od SD-WAN? Dlaczego brzeg chmury staje się tak ważny?
Rok 2020 zmienił rozumienie cyberbezpieczeństwa na całym świecie. Przyspieszona adaptacja do warunków pracy zdalnej, nowych usług czy wręcz zjawisk internetowych to w zakresie ochrony cyberbezpieczeństwa prawdziwe wyzwanie. Zwieńczeniem minionego roku okazał się jednak niezwykle groźny i bardzo ważny dla przyszłości bezpieczeństwa IT atak Advanced Persistent Threat.
Cyberprzestępcy dążą do przejęcia strony formularza wybranej witryny internetowej. Pozwala to na późniejszą kradzież danych dotyczących użytkownika. Jak zapobiegać tym hakerskim atakom?
W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba incydentów hakerskich. Wiele z organizacji nie ma świadomości o grożących im atakach, inne nie są przygotowane na ofensywę. Dlatego warto przyjrzeć się modelom, w jakich działają napastnicy, przeanalizować je, a następnie odpowiednio przygotować infrastrukturę.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo systemów komputerowych, to rok 2018 bezsprzecznie upłynął pod znakiem luk sprzętowych w procesorach, czyli podatności Spectre i Meltdown. Od tego czasu minęły już dwa lata. Przyjrzyjmy się zatem, jaka jest obecnie sytuacja dotycząca sprzętowego bezpieczeństwa procesorów. Czy producenci układów scalonych zdołali nas zabezpieczyć przed podobnymi atakami?
Utrzymanie zabezpieczeń sieci w firmie na odpowiednim poziomie wcale nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze bywa zbudowanie i utrzymanie bezpiecznej infrastruktury sieciowej w systemach sterujących produkcją – wymaga to często podejścia nieszablonowego, dobrego pomysłu i wyboru właściwych urządzeń.
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe nigdy nie wyeliminuje problemów związanych z bezpieczeństwem dostępu do danych. Wszak każdy składnik – login, hasło czy jednorazowy token – w ten czy inny sposób można przejąć. Rozwiązaniem tego problemu mogą być współczesne implementacje modelu all-or-nothing, w którym składników uwierzytelniania przejąć się nie da, gdyż te w ogóle nie są wykorzystywane.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline