Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


03.03.2023

Nowość dla przemysłowych...

Cisco ogłosiło innowacje w zakresie sieci zarządzanych w chmurze.
03.03.2023

Wielofunkcyjna platforma

Nowe narzędzie firmy Veeam Software to zintegrowana platforma oferująca zaawansowane...
03.03.2023

Bard rywalem dla ChatGPT

Google ogłosiło uruchomienie chatbota napędzanego sztuczną inteligencją o nazwie Bard,...
03.03.2023

Monitoring środowisk...

Firma Schneider Electric opublikowała dokument White Paper nr 281 dotyczący tego, jak...
03.03.2023

Chmura danych

Snowflake, firma działająca w obszarze usług cloudowych, uruchomiła chmurę danych dla...
03.03.2023

Bezpieczeństwo w świecie...

HPE rozszerzył gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji.
03.03.2023

Bezobsługowa projekcja

Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała nową generację projektorów laserowych DLP z...
03.03.2023

Zasilanie awaryjne

Firma Vertiv, dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniających...
03.03.2023

Monitory biznesowe

Marka AOC prezentuje siedem monitorów do zastosowań biznesowych oraz home office.

Zarządzanie przełącznikami z QNAP ADRA NDR

Data publikacji: 01-12-2022 Autor: Kamil Stawiarski

Na łamach naszego pisma poświęcamy wiele uwagi systemom bezpieczeństwa. Tym razem na warsztat również wzięliśmy produkt, który całkiem niedawno, bo w sierpniu tego roku, pojawił się w obszarze bezpieczeństwa sieci. QNAP uruchomił oprogramowanie do wykrywania, analizy i reagowania na zagrożenia typu ransomware dla inteligentnych przełączników PoE Edge – ADRA NDR.

 

Większość z nas kojarzy firmę QNAP przede wszystkim jako dostawcę pamięci masowych. Ci bardziej wtajemniczeni wiedzą, że QNAP ma w swojej ofercie również przełącznik PoE monitoringu, fizyczne urządzenia do wirtualizacji sieci, routery Wi-Fi SD-WAN, routery mesh Wi-Fi, przełączniki zarządzalne i inteligentne przełączniki PoE Edge. QNAP jest także dostawcą usługi chmurowej Cloud NAS oraz narzędzi do monitoringu, w szczególności inteligentnej analizy wideo. Do rozwiązań oferowanych przez QNAP-a dołączyło oprogramowanie ADRA Network Detection and Response (NDR) dla przełączników QGD PoE (QGD-1600P i QGD-1602P). ADRA NDR to aplikacja, która ma za zadanie szybkie testowanie i badanie sieci, integrując wiele funkcji wykrywania, analizy i reagowania. Może wykrywać oprogramowanie ransomware w sieciach lokalnych lub blokować podejrzane działania, aby pomóc w zapobieganiu wyciekom poufnych danych i ograniczaniu rozprzestrzeniania się oprogramowania ransomware w sieci lokalnej. W naszej autopsji skupimy się na przełącznikach inteligentnych PoE Edge, gdyż wspomniane oprogramowanie ADRA NDR dotyczy dwóch modeli inteligentnych przełączników QGD-1600P i QGD-1602P.

 

WSPIERANE PRZEŁĄCZNIKI

 

QGD-1600P to hybrydowy przełącznik PoE/NAS. Dzięki konstrukcji z dwoma procesorami inteligentne przełączniki QNAP oferują zarówno funkcje zarządzania warstwą drugą dla maszyny wirtualnej, jak i aplikacje QTS. Przełączniki QNAP oparte na architekturze SDN (ang. Software-Defined Networking) zapewniają funkcje serwera NAS, NVR, routera, zapory sieciowej i kontrolera AP na potrzeby monitoringu IP, zabezpieczania sieci, rozbudowy pamięci masowej i zastosowań w zakresie zarządzania bezprzewodową siecią LAN. Switch składa się z: czterech portów PoE RJ45 Gigabit 802.3bt 60 W, 10 portów PoE RJ45 Gigabit 802.3at 30 W, dwch portów PoE RJ45/SFP Gigabit 802.3at 30 W, czterordzeniowego procesora Intel Celeron J4115 o taktowaniu 1,8 GHz (który można podkręcić do 2,5 GHz), pamięci DDR4 RAM o pojemności 4 GB, 8 GB lub 16 GB w zależności od modelu. Przełączniki są zgodne z najnowszymi normami IEEE 802.3bt PoE++ i IEEE 802.3at PoE+ i mogą zapewnić zasilanie o łącznej mocy 360 W, dla takich urządzeń jak kamery IP, bezprzewodowe access pointy, telefony IP czy lampy ledowe. Urządzenie zapewnia inteligentne funkcje zarządzania PoE, w tym planowanie harmonogramu, ustalanie priorytetów w zakresie zasilania oraz włączanie i wyłączanie zasilania. Na bieżąco daje dostęp do informacji o stanie sieci i zużyciu zasilania w urządzeniach. Wraz z przełącznikiem QGD-1600P otrzymujemy zarządzanie warstwą drugą, np. VLAN, LACP i LLDP, co daje nam wydajną kontrolę sieci poprzez grupowanie IP i zarządzanie przepustowością. QGD-1600P zapewnia także zaawansowane funkcje zabezpieczeń, w tym IGMP Snooping, statyczny MAC, jakość usług (QoS) i Wake-on-LAN, bardzo przydatne dla prostych środowisk sieciowych i łatwego wdrażania.

 

[...]

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"