Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Aby w pełni zabezpieczyć sieć korporacyjną, nie wystarczy wykorzystanie znanych rozwiązań zabezpieczających styk sieci. Równie istotne, a często ważniejsze, są budowa i organizacja zabezpieczeń wewnętrznych.
Małe i średnie firmy często nie stosują nawet najprostszych zabezpieczeń. Twierdzą, że ze względu na wielkość przedsiębiorstwa nie są one zagrożone cyberatakami. To nieprawda.
Prywatne sieci VLAN z powodzeniem można wykorzystać jako narzędzie do zabezpieczenia środowiska serwerowego w warstwie drugiej. I to bez dużych inwestycji w nową infrastrukturę.
Coraz więcej zasobów firmowych i aplikacji przenoszonych jest do infrastruktury cloudowej. Czy korzystając z usługi Office 365 i przechowując dane poza firmą, tracimy jednocześnie możliwość skutecznego zabezpieczenia ich przed zagrożeniami?
Przywykliśmy do wirtualizacji serwerów jako metody maksymalizacji efektywności. Coraz bardziej dostrzegamy zalety rozwiązań chmurowych. Dlaczego nie wykorzystać zalet tych technologii wewnątrz sprzętowego urządzenia bezpieczeństwa?
W niewielkich przedsiębiorstwach utrzymanie sieci wcale nie jest łatwe. Zbudowanie bezpiecznej łączności wymaga dobrego pomysłu i wyboru odpowiednich urządzeń.
Przetwarzanie w chmurze (cloud computing) niewątpliwie oferuje wielki potencjał zarówno firmom, jak i pojedynczym osobom. Nie należy zapominać o możliwych zagrożeniach związanych z tą technologią.
Co zrobić, gdy centralna baza tożsamości przestała działać? Kiedy przywracać dane z kopii bezpieczeństwa, a kiedy naprawiać uszkodzoną infrastrukturę Active Directory? Podpowiadamy, jak diagnozować i sprawnie usuwać problemy usługi katalogowej Windows.
Miniraport
Usługi w chmurze pojawiają się jak grzyby po deszczu. Kopie zapasowe off-site, zabezpieczenia sieci czy zdalne aplikacje zaczynają towarzyszyć rozwiązaniom, które do tej pory były dostępne wyłącznie na maszynach działających w serwerowniach.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline