Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
W pierwszej części cyklu zapoznaliśmy się z narzędziem OpenSSL oraz jego możliwościami w zakresie szyfrowania symetrycznego. Kolejnym zagadnieniem jest kryptografia klucza publicznego nazywana również kryptografią asymetryczną.
Wdrażanie usług sieciowych w systemie Linux przede wszystkim wymaga posługiwania się terminalem. Bez niego trudno wyobrazić sobie pełną kontrolę środowiska. Dostępne są jednak bazujące na oprogramowaniu open source rozwiązania wyposażone w webowy interfejs graficzny, które znacznie ułatwiają zarządzanie i skracają czas potrzebny na czynności administracyjne.
Najważniejszym celem każdego data center jest zapewnienie wysokiej jakości usług i bezpieczeństwa dla przetwarzanych danych. Oprócz wdrożenia urządzeń i mechanizmów chroniących dane, tj. programów antywirusowych, firewalli, skanerów portów czy analizatorów pakietów, należy jeszcze zadbać o bezpieczeństwo fizyczne zasobów.
W usłudze Office 365 dane należą tylko do użytkownika. Użytkownik ma nad nimi kontrolę, jest ich właścicielem, i kiedy rezygnuje z usługi, ma prawo zabrania danych z chmury i umieszczenia ich w innym miejscu. Nic nie znika, nic nie przepada.
Stosowanie kryptografii pozwala uniknąć wielu problemów z bezpieczeństwem w sieci i nie tylko, dlatego użycie tego typu mechanizmów we własnych rozwiązaniach jest często zalecane. OpenSSL to narzędzie oferujące wszystko, co może przydać się administratorom systemów.
Zarządzający firmami oraz architekci systemów IT codziennie dokonują wyborów związanych z technologią, dbając w głównej mierze o zaspokojenie potrzeb biznesowych. Do klasycznego ryzyka działań firmy doszło cyberryzyko. Im więcej technologii w organizacji, tym większe ryzyko, którego źródłem są technologie IT, systemy IT, sieć komputerowa i ludzie pracujący przy obsłudze tych systemów.
Dobrze przemyślany proces wdrożenia jest kluczem do jego sukcesu. Wiedząc już z poprzedniego numeru, czym jest netflow, jakich informacji nam dostarcza oraz jakich informacji dostarcza sonda na podstawie analizy kopii ruchu, możemy takie wdrożenie skutecznie zaplanować.
W poprzedniej części cyklu przedstawione zostały główne cechy Z File System oraz omówiono proces instalacji ZFS w systemie FreeBSD. W kolejnym artykule kontynuujemy opis konfiguracji ZFS, rozpoczynając od rodzajów dostępnego buforowania.
Wiele ostatnio słyszymy o kolejnych regulacjach, zaleceniach i ustawach związanych z cyberbezpieczeństwem. Czy to przesada, dodatkowe wymagania i niepotrzebne wydatki, czy słuszna droga przeciwdziałania zagrożeniom? Punkt widzenia przedsiębiorstwa często zależy od doświadczenia rzeczywistego ataku, straty pieniędzy, reputacji lub problemów związanych z przywracaniem zaszyfrowanych systemów.
Z File System (ZFS) – choć mało popularny – przez wielu jest uważany za jeden z najbardziej zaawansowanych systemów plików i jest określany mianem next generation filesystem. Pierwotnie stworzony przez Sun Microsystems jako produkt komercyjny, dziś rozwijany jest też jako projekt open source – OpenZFS.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline