Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Cyberprzestępcy dążą do przejęcia strony formularza wybranej witryny internetowej. Pozwala to na późniejszą kradzież danych dotyczących użytkownika. Jak zapobiegać tym hakerskim atakom?
W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba incydentów hakerskich. Wiele z organizacji nie ma świadomości o grożących im atakach, inne nie są przygotowane na ofensywę. Dlatego warto przyjrzeć się modelom, w jakich działają napastnicy, przeanalizować je, a następnie odpowiednio przygotować infrastrukturę.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo systemów komputerowych, to rok 2018 bezsprzecznie upłynął pod znakiem luk sprzętowych w procesorach, czyli podatności Spectre i Meltdown. Od tego czasu minęły już dwa lata. Przyjrzyjmy się zatem, jaka jest obecnie sytuacja dotycząca sprzętowego bezpieczeństwa procesorów. Czy producenci układów scalonych zdołali nas zabezpieczyć przed podobnymi atakami?
Utrzymanie zabezpieczeń sieci w firmie na odpowiednim poziomie wcale nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze bywa zbudowanie i utrzymanie bezpiecznej infrastruktury sieciowej w systemach sterujących produkcją – wymaga to często podejścia nieszablonowego, dobrego pomysłu i wyboru właściwych urządzeń.
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe nigdy nie wyeliminuje problemów związanych z bezpieczeństwem dostępu do danych. Wszak każdy składnik – login, hasło czy jednorazowy token – w ten czy inny sposób można przejąć. Rozwiązaniem tego problemu mogą być współczesne implementacje modelu all-or-nothing, w którym składników uwierzytelniania przejąć się nie da, gdyż te w ogóle nie są wykorzystywane.
Po atakach WannaCry czy Petya – NotPetya wydawało się, że że powiedziane zostało już wszystko o technikach i motywacji cyberprzestępców. Jednak za sprawą wykorzystania nowych narzędzi oraz wielu wektorów szantażu od końca 2019 roku obserwujemy znaczące zmiany i wzrost skutecznych napaści.
Chmura zapewnia szereg korzyści, ale wiele firm, które korzystają z tego rozwiązania, wciąż chroni swoje dane w sposób niewystarczający. Przed jakimi wyzwaniami stajemy, gdy decydujemy się na chmurę? I jakie są skuteczne praktyki, by zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa?
Odzyskiwanie dostępu do konta użytkownika zazwyczaj wiąże się z koniecznością kontaktu z pracownikiem działu wsparcia technicznego. Jednak dzięki zastosowaniu odpowiednich funkcjonalności chmurowych Azure Active Directory możliwe jest zapewnienie użytkownikom opcji samodzielnego przeprowadzania tejże procedury.
Współczesna komunikacja z wykorzystaniem poczty elektronicznej pozwala na wdrożenie mechanizmów zapewniania integralności i poufności przesyłanych pomiędzy użytkownikami informacji. Jednym z dwóch standardów, obok PGP, jest standard S/MIME.
Przemyślana polityka zarządzania kontami użytkowników w systemach Linux to istotny element składowy cyberbezpieczeństwa. Aby ją realizować, niezbędna jest znajomość narzędzi służących do tworzenia i modyfikacji kont, wprowadzania ustawień, definiowania reguł związanych z procesem logowania do systemu oraz rotacji haseł.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline