Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Po pierwszych dwóch częściach cyklu poświęconego VMware vSphere DSC wiemy już, jak przygotować środowisko do pracy i jakich narzędzi możemy użyć przy tworzeniu, testowaniu i aplikowaniu konfiguracji z wykorzystaniem tego narzędzia. W części trzeciej przyjrzymy się, jak podzielić konfigurację na mniejsze fragmenty oraz jak może wyglądać przykładowa konfiguracja dla pojedynczego hosta.
Gdy wpisujemy w Google'a frazę „Salesforce admin”, pojawia się mnóstwo linków do stron z ofertami pracy. Dzieje się tak, ponieważ Salesforce jest systemem CRM powszechnie wykorzystywanym przez firmy różnej wielkości. Dzięki temu administratorzy mogą wybierać spośród różnorodnych ofert na całym świecie. Pytanie, jak rozpocząć swoją przygodę z Salesforce.
Kiedy w 2008 r. startował projekt RedDog, który przekształcił się najpierw w Windows Azure, a potem w Microsoft Azure, nikt nie przypuszczał, jak duży wpływ na biznes wywrze chmura. W 2008 r. chmura była synonimem budowy rozwiązań o globalnym zasięgu – za przykład podawano LinkedIna czy Facebooka – wymagających dynamicznego skalowania zasobów, dla których opłaca się zbudować całą architekturę i rozwiązanie od zera.
W pierwszej części cyklu pokazaliśmy, jak przygotować środowisko niezbędne do pracy z VMware vSphere DSC. W tej części przyjrzymy się temu, gdzie szukać informacji o dostępnych zasobach oraz jak tworzyć, testować i aplikować konfiguracje.
W poprzednim numerze analizowaliśmy, jak istotnym czynnikiem dla utrzymania serwerowni są odpowiednie zasoby ludzkie. Wykwalifikowana i doświadczona ekipa to klucz do utrzymania niezawodności krytycznej infrastruktury, a tym samym wielka wartość dla całego działu IT. Tym razem przyjrzymy się głównym obowiązkom oraz codziennej pracy zespołu utrzymania data center.
Nmap to popularny darmowy skaner sieciowy, który pozwala nie tylko na podstawowe sprawdzanie hostów i usług w sieci, ale też na zaawansowany monitoring zagrożeń. Pokazujemy, jak za jego pomocą głębiej wniknąć w skanowany system.
Solidny zespół utrzymania infrastruktury data center to wielka wartość dla całej organizacji. Zbudowanie takiego zespołu, zapewnienie jego poprawnego funkcjonowania, dbanie o odpowiednie kompetencje, szkolenia i umiejętności to proces złożony i czasochłonny, który wymaga zaangażowania ze strony kierownika ds. utrzymania infrastruktury data center.
Mechanika i komputery kwantowe traktowane są wciąż, jeżeli nie jak fantastyka i sci-fi, to w najlepszym wypadku z dużą dozą rezerwy. Dlatego każdy namacalny przykład zastosowania kryptografii kwantowej jest niezmiernie cenny i warto przyjrzeć się funkcjonującym sieciom wykorzystującym kwantową dystrybucję klucza.
Diagnostyka problemów sieciowych i aplikacyjnych nie jest prostym zadaniem. Infrastruktura IT to istna pajęczyna protokołów, standardów, urządzeń, kabli i aplikacji. Model ISO/OSI pozwoli nie tylko zrozumieć, jak poszczególne protokoły zależą od siebie, ale też usystematyzować proces rozwiązywania problemów.
W poprzednim artykule skupiliśmy się na konfigurowaniu serwera WSUS za pomocą Windows PowerShell Desired State Configuration. Aby w pełni skonfigurować nasz serwer, brakowało nam środków do zarządzania grupami – ich strukturą oraz członkostwem w grupach. W tej części postaramy się przygotować odpowiednie narzędzie przeznaczone do tego celu oraz konfigurację, która to narzędzie wykorzysta.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline