Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Poprzedni artykuł dotyczył wizji. Tego, jak zebrać informacje i skrystalizować sobie obraz projektu. Godząc, z jednej strony, wymagania klienta z możliwościami technologii lub rozwiązania. Papier przyjmie wszystko, tylko nietrudno się odkleić od rzeczywistości, projektując rzeczy niestworzone. Wizja, tak jak wspominałem, jest kluczem, który dopiero otwiera drzwi do pracowni…
Firmowa sieć WAN rozrasta się wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Gdy przedsiębiorstwo przenosi swoje zasoby do chmury, naturalne jest także rozciągnięcie WAN-u do chmury publicznej. W Azure jest nawet przeznaczona do tego celu usługa.
Zaglądając do słowników języka polskiego, szybko można odnaleźć znaczenie słowa „hiperkonwergencja”. Wyraz ten oznacza po prostu łączenie, upraszczanie lub spajanie. Tak też przez producentów sprzętu i oprogramowania dla centrów danych utożsamiana jest technologia hiperkonwergencji. Ma ona po prostu spajać w jeden system wszystkie elementy data center.
Wszystko, ale to absolutnie wszystko da się zaprojektować. Od ogólnej wizji do najmniejszego detalu w najbardziej skomplikowanym systemie. Więcej! Nie tylko można, ale i bezwzględnie trzeba. Niestety często zapomina się o tym, że wszystko powinno mieć swój powód istnienia, a całe projektowane przez nas zagadnienie jest zestawem naczyń połączonych, w którym każdy element musi działać jak w szwajcarskim zegarku.
Filtrowanie ruchu sieciowego to domena zapór ogniowych, instalowanych w różnych obszarach przedsiębiorstwa, w zależności od jego potrzeb oraz skali. Zadanie to z powodzeniem można zrealizować bez ponoszenia znacznych kosztów, wybierając jedną z darmowych dystrybucji stworzonych do tego celu.
Chmura, wirtualizacja, a ostatnio także konteneryzacja – te pojęcia już od dawna towarzyszą rozwojowi systemów IT wykorzystywanych w biznesie. Niestety nie zawsze osoby decyzyjne, które nie pracują bezpośrednio nad wdrożeniami tego typu rozwiązań, są w stanie określić korzyści i ryzyko kryjące się za konkretnymi technologiami.
Nasz biznes szybko się rozwija. Potrzebujemy w krótkim czasie nowej przestrzeni serwerowej, bo własne zasoby właśnie się kończą. Siadamy przed komputerem. Wpisujemy w przeglądarce hasło: „kolokacja data center” i… zostajemy osaczeni reklamowymi hasłami, chwytami marketingowymi i masą zapewnień, że dany ośrodek jest najlepszy i spełnia wszystkie nasze wymagania. Jak się odnaleźć w tym gąszczu?
We wrześniowym numerze „IT Professional” poruszyliśmy kwestię tworzenia środowisk szkoleniowych z użyciem kontenerów Linux (LXD). O ile takie rozwiązanie sprawdza się wyśmienicie dla środowisk deweloperskich lub szkoleniowych, o tyle produkcyjne zastosowanie dla baz danych klasy Enterprise pozostaje nadal w strefie bardziej ciekawostek niż faktycznych, poważnych pomysłów architektonicznych.
Wi-Fi 6 jest dużo szybsze, ale stanowi też większe wyzwanie dla działu IT. Na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu obsługującego udoskonalony system, ale do instalacji oraz wdrożenia należy się rzetelnie przygotować.
Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na przeniesienie swoich aplikacji i danych na platformy cloud. Przed podjęciem tego kroku warto poznać wszystkie aspekty procesu migracji, rozważyć kilka szczegółowych kwestii oraz sporządzić precyzyjny plan działania. „Checklista” z garścią porad eksperckich, z zadaniami i rekomendacjami może pomóc podczas takich zmian.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline