Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


29.12.2022

Nowe funkcje od Oracle

W aplikacjach CX, SCM, EPM i HCM Fusion Cloud firmy Oracle pojawiło się wiele nowych...
29.12.2022

Inteligentne sygnały

Nowa usługa Vectra MDR zapewnia wsparcie ekspertów w zakresie bezpieczeństwa...
29.12.2022

Wieloetapowa analiza treści

Firma WithSecure wprowadziła nową warstwę ochrony w swojej opartej na chmurze platformie...
29.12.2022

Kontrola aplikacji

Fortinet zaprezentował nowe funkcje systemu FortiSASE: bezpieczny prywatny dostęp (Secure...
29.12.2022

Zgodnie z przepisami

Nowe rozwiązanie do zarządzania danymi firmy Commvault, oferowane w formie usługi,...
29.12.2022

Większa elastyczność w...

Schneider Electric ogłosił wprowadzenie na rynek urządzenia zasilającego APC NetShelter...
29.12.2022

Firewall nowej generacji

Fortinet zaprezentował nową rodzinę zapór sieciowych nowej generacji (NGFW) – FortiGate...
29.12.2022

Nowy przełącznik źródeł...

Vertiv przedstawił nową rodzinę przełączników źródeł zasilania Vertiv Geist RTS, które...
29.12.2022

Routery VPN Omada

TP-Link poszerza portfolio routerów VPN o dwa nowe urządzenia. ER7212PC to urządzenie 3 w...

Infrastruktura i sieci

Tworzenie konfiguracji w VMware DSC

29-12-2022

Po pierwszych dwóch częściach cyklu poświęconego VMware vSphere DSC wiemy już, jak przygotować środowisko do pracy i jakich narzędzi możemy użyć przy tworzeniu, testowaniu i aplikowaniu konfiguracji z wykorzystaniem tego narzędzia. W części trzeciej przyjrzymy się, jak podzielić konfigurację na mniejsze fragmenty oraz jak może wyglądać przykładowa konfiguracja dla pojedynczego hosta.

dostępny w wydaniu papierowym

Ścieżka rozwoju administratora Salesforce

29-12-2022

Gdy wpisujemy w Google'a frazę „Salesforce admin”, pojawia się mnóstwo linków do stron z ofertami pracy. Dzieje się tak, ponieważ Salesforce jest systemem CRM powszechnie wykorzystywanym przez firmy różnej wielkości. Dzięki temu administratorzy mogą wybierać spośród różnorodnych ofert na całym świecie. Pytanie, jak rozpocząć swoją przygodę z Salesforce.

dostępny w wydaniu papierowym

Chmura dopasowana do biznesu

29-12-2022

Kiedy w 2008 r. startował projekt RedDog, który przekształcił się najpierw w Windows Azure, a potem w Microsoft Azure, nikt nie przypuszczał, jak duży wpływ na biznes wywrze chmura. W 2008 r. chmura była synonimem budowy rozwiązań o globalnym zasięgu – za przykład podawano LinkedIna czy Facebooka – wymagających dynamicznego skalowania zasobów, dla których opłaca się zbudować całą architekturę i rozwiązanie od zera.

dostępny w wydaniu papierowym

Konfiguracja VMware vSphere DSC

01-12-2022

W pierwszej części cyklu pokazaliśmy, jak przygotować środowisko niezbędne do pracy z VMware vSphere DSC. W tej części przyjrzymy się temu, gdzie szukać informacji o dostępnych zasobach oraz jak tworzyć, testować i aplikować konfiguracje.

dostępny w wydaniu papierowym

Obowiązki zespołu data center

01-12-2022

W poprzednim numerze analizowaliśmy, jak istotnym czynnikiem dla utrzymania serwerowni są odpowiednie zasoby ludzkie. Wykwalifikowana i doświadczona ekipa to klucz do utrzymania niezawodności krytycznej infrastruktury, a tym samym wielka wartość dla całego działu IT. Tym razem przyjrzymy się głównym obowiązkom oraz codziennej pracy zespołu utrzymania data center.

dostępny w wydaniu papierowym

Zaawansowane zastosowania Nmap

04-11-2022

Nmap to popularny darmowy skaner sieciowy, który pozwala nie tylko na podstawowe sprawdzanie hostów i usług w sieci, ale też na zaawansowany monitoring zagrożeń. Pokazujemy, jak za jego pomocą głębiej wniknąć w skanowany system.

dostępny w wydaniu papierowym

Zespół utrzymania infrastruktury centrum danych

04-11-2022

Solidny zespół utrzymania infrastruktury data center to wielka wartość dla całej organizacji. Zbudowanie takiego zespołu, zapewnienie jego poprawnego funkcjonowania, dbanie o odpowiednie kompetencje, szkolenia i umiejętności to proces złożony i czasochłonny, który wymaga zaangażowania ze strony kierownika ds. utrzymania infrastruktury data center.

dostępny w wydaniu papierowym

Wdrożenia kwantowej dystrybucji klucza

06-10-2022

Mechanika i komputery kwantowe traktowane są wciąż, jeżeli nie jak fantastyka i sci-fi, to w najlepszym wypadku z dużą dozą rezerwy. Dlatego każdy namacalny przykład zastosowania kryptografii kwantowej jest niezmiernie cenny i warto przyjrzeć się funkcjonującym sieciom wykorzystującym kwantową dystrybucję klucza.

dostępny w wydaniu papierowym

Wykorzystanie modelu ISO/OSI w diagnostyce

06-10-2022

Diagnostyka problemów sieciowych i aplikacyjnych nie jest prostym zadaniem. Infrastruktura IT to istna pajęczyna protokołów, standardów, urządzeń, kabli i aplikacji. Model ISO/OSI pozwoli nie tylko zrozumieć, jak poszczególne protokoły zależą od siebie, ale też usystematyzować proces rozwiązywania problemów.

dostępny w wydaniu papierowym

Zarządzanie grupami na serwerze WSUS

01-09-2022

W poprzednim artykule skupiliśmy się na konfigurowaniu serwera WSUS za pomocą Windows PowerShell Desired State Configuration. Aby w pełni skonfigurować nasz serwer, brakowało nam środków do zarządzania grupami – ich strukturą oraz członkostwem w grupach. W tej części postaramy się przygotować odpowiednie narzędzie przeznaczone do tego celu oraz konfigurację, która to narzędzie wykorzysta.

dostępny w wydaniu papierowym
1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  27

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"