Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Większość nowoczesnych języków programowania jest kompilowana do kodu wykonywalnego, co zapewnia wysoką wydajność aplikacji. Jednak w Javie kompilator języka generuje tzw. kod bajtowy przetwarzany następnie przez interpreter zwany maszyną wirtualną Javy (JVM). Aby kod bajtowy wykonywany był wydajnie, powinien zostać dobrze zoptymalizowany.
W numerze styczniowym „IT Professional” opisano Open Management Infrastructure (OMI) – implementację WMI o otwartym kodzie źródłowym, udostępnianą za darmo przez The Open Group. Przyjrzyjmy się dokładniej technologii, która umożliwia budowanie rozwiązań łudząco przypominających te, które dostępne są w systemie Windows.
OpenStack szturmem zdobywa uznanie w obszarze Infrastructure as a Service (IaaS). Coraz większa społeczność specjalistów oraz wsparcie największych firm z branży przekładają się na zainteresowanie administratorów możliwościami OpenStacka. Zwłaszcza że wdrożenie testowej platformy IaaS nie jest ani drogie, ani skomplikowane.
Jest wiele wariantów wirtualizacji w środowisku IT, a jednym z nich jest wirtualizacja stacji roboczych. Artykuł przybliża tę technologię oraz przedstawia przykładowe wdrożenie w ramach systemu Windows Server 2012 R2.
Kiedy wdrożenie VDI jest opłacalne? Jak je właściwie przeprowadzić? Przedstawiamy różne warianty wdrożeniowe, wymagania sprzętowe i programowe oraz modele licencjonowania rozwiązań VDI opartych na oprogramowaniu Citrix XenDesktop.
Od pewnego czasu w systemach serwerowych Windows dostępne są rozwiązania z zakresu Disaster Recovery dla środowisk wirtualnych. Przyjrzyjmy się, co oferuje nowa funkcjonalność Windows Volume Replication zaimplementowana w edycji Server Technical Preview.
Jeśli podział systemów operacyjnych w infrastrukturze jest w miarę wyrównany, na ogół Windowsami i Linuksami zarządzają osobne zespoły. Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli w firmie przeważają rozwiązania Microsoftu, a chcemy pracować z obiema platformami, używając tych samych narzędzi.
Dwa monitory na jednym stanowisku pracy to standard, który nikogo już nie dziwi. Tylko co zrobić, gdy liczba sesji zdalnych do różnych serwerów jest tak duża, że dwa ekrany to za mało? Podłączać kolejne i czuć się niemal jak widz na meczu tenisa czy spróbować ujarzmić rosnącą lawinę okien i danych?
Załóżmy, że nowa wersja aplikacji jest już gotowa. Przeszła wszystkie wymagane testy, dział jakości dał jej zielone światło. Czas więc zaktualizować wszystkie serwery produkcyjne. Warto do tego celu użyć biblioteki Fabric.
Wiele potrzeb współczesnego biznesu związanych z IT można obecnie zaspokajać, wykorzystując możliwości i zasoby chmury prywatnej lub publicznej. Jednak dostęp do usług nadal jest realizowany za pomocą urządzeń takich jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety czy smartfony. W zarządzaniu nimi pomocny jest właśnie SCCM.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline