Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Konieczność posiadania współdzielonego magazynu danych w środowisku wirtualnym często powoduje, że małe przedsiębiorstwa nie są w stanie skorzystać z większości zaawansowanych funkcji platform wirtualizacyjnych. VMware przedstawia niedrogie rozwiązanie, które pozwoli łatwo pozbyć się tej przeszkody.
VirtualBox to jedno z najpopularniejszych narzędzi do wirtualizacji znajdujące zastosowanie w rozwiązaniach produkcyjnych. Doskonale radzi sobie z obsługą większości systemów operacyjnych, oferując przy tym spore jak na darmową licencję możliwości.
Kontynuujemy opis nowego standardu transmisji bezprzewodowej opracowanego przez IEEE, który w najbliższych latach ma stać się alternatywą dla sieci Gigabit Ethernet i podstawą komunikacji radiowej w sieciach lokalnych.
Serwery RADIUS stanowią doskonałą propozycję pozwalającą na utworzenie scentralizowanego mechanizmu uwierzytelniania i autoryzacji w systemach i rozwiązaniach informatycznych. Przykładem jest rola systemowa Network Policy Server systemu operacyjnego z rodziny Windows Server.
Łatwa instalacja, która nie sprawi problemów administratorom, zestaw gotowych pakietów monitorowania oraz rozbudowane konsole administracyjna i webowa to główne zalety ciekawego systemu do nadzorowania infrastruktury IT – NetCrunch.
Możliwość budowania środowisk preinstalacyjnych systemu Windows PE pozwala na alternatywne podejście do diagnostyki i konserwacji stacji roboczych. Niniejszy artykuł kontynuuje opis procesu tworzenia niestandardowego nośnika systemu Windows PE.
Wraz z premierą Windows Server 2012 R2 i Windows 8.1 światło dzienne ujrzał PowerShell 4.0. Wśród wielu zmian wprowadzonych w nowej wersji interpretera poleceń zdecydowanie najważniejszą nowością jest dodanie do arsenału dostępnych narzędzi platformy Desired State Configuration (DSC).
Zbudowany jest na bazie znanych dystrybucji Red Hat i CentOS. Głównym narzędziem konfiguracyjnym jest interfejs webowy podobny do tych, jakie spotykamy w domowych routerach, a poszczególne usługi uruchamiane są niemal w taki sposób, jak instaluje się aplikacje na Androidzie. Czy taki miks rozwiązań zdaje egzamin? Zdecydowanie tak.
Pakiet Windows ADK dla systemu Windows 8.1 pozwala na budowę niestandardowych zestawów narzędzi administracyjnych. Proces tworzenia środowiska Windows PE nie jest skomplikowany, jednak wymaga przeprowadzenia kilku zasadniczych kroków.
W budowie skalowalnego, bezpiecznego i jednocześnie prostego w zarządzaniu centrum danych niezwykle istotne jest wykorzystanie komponentów, które prowadzą do uproszczenia architektury i zmniejszenia niezbędnych do wykonania prac administracyjnych. W tym zakresie ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem są tzw. serwery kasetowe zwane również serwerami typu blade.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline