Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Wdrożyliśmy w naszej sieci RIP, EIGRP czy OSPF, zapewniliśmy komunikację pomiędzy różnymi jej segmentami. Podłączyliśmy łącze internetowe i skonfigurowaliśmy sesje BGP. Musimy teraz połączyć te wszystkie komponenty w jeden sprawnie działający mechanizm, który zapewni nam pełną kontrolę nad przesyłanym ruchem, a w wypadku wystąpienia awarii zachowanie się sieci wedle ustalonego scenariusza.
Doświadczenie pokazuje, że Update Manager uruchomiony nawet na próbę szybko staje się podstawowym narzędziem do wdrażania poprawek i nowych wersji hypervisora. Decydują o tym możliwość automatyzacji zadań, przyjazny interfejs oraz logika systemu.
Protokoły RIP, EIGRP czy OSPF zapewnią komunikację w sieci lokalnej. Jednak wymiana ruchu poza nią wymaga odmiennych mechanizmów wyznaczania trasy czy kontroli rozsyłanych informacji. Wówczas stosuje się protokół BGP.
Wybór odpowiedniego protokołu routingu dla sieci lokalnej zależy od wielu czynników. Istotne są przesłanki techniczne, właściwości urządzeń, a także możliwości protokołu do zapewnienia optymalnego wykorzystania używanych łączy.
Wraz z rozwojem wirtualnej infrastruktury pojawia się potrzeba nadawania zróżnicowanych uprawnień do maszyn wirtualnych, konfiguracji hostów ESX/ESXi, zasobów dyskowych i sieci wirtualnych. Podpowiadamy więc, jak wykonać je prawidłowo.
Wczesne wykrywanie niekorzystnych zjawisk pojawiających się na serwerach czy urządzeniach sieciowych pozwala uchronić się przed awarią i eliminować usterki, zanim ich skutki zostaną zauważone przez użytkowników. Do tego celu przydatny będzie Zabbix – darmowy system monitorowania zasobów IT.
Zarządzanie nawet niewielką siecią komputerową wymaga dużego zaangażowania i umiejętności. Ręczne konfigurowanie urządzeń sieciowych nie zda egzaminu, a potencjalne awarie będą bardziej bolesne w skutkach. Zapoznajmy się więc z jednym z najpopularniejszych protokołów routingu stosowanych w sieciach lokalnych.
Czy zorganizowanie pracy działu pomocy i monitoring infrastuktury IT muszą wiązać się z kosztownymi wdrożeniami i równie drogim wsparciem w późniejszym czasie? Nie zawsze. Istnieją darmowe narzędzia, które dla wielu firm będą wystarczające. Jednym z nich jest Spiceworks.
Tworzenie i utrzymywanie infrastruktury domenowej dla przedsiębiorstwa mającego biura w różnych miejscowościach to temat, którego nie można pominąć. Prawidłowa konfiguracja jest w stanie uchronić zdalne lokalizacje przed skutkami awarii łącza do centrali.
Upowszechnienie się technologii wirtualizacyjnych, zwłaszcza w zakresie rozwiązań serwerowych, wymusiło duże zmiany w postrzeganiu i priorytetyzacji poszczególnych komponentów sprzętowych będących elementami centrów danych.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline