Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Zasoby chmurowe firmy Microsoft są coraz częściej wykorzystywane w organizacjach. Popularności tym rozwiązaniom dodaje również łatwość ich integracji za pomocą interfejsów API dostępnych dla aplikacji usługi Azure AD.
W tej części cyklu zagłębimy się w trend związany z chmurą i jej wieloma odmianami. Bo jak się okazuje, z tym tematem jest podobnie jak z białym kolorem farby, gdy chce się pomalować mieszkanie – zaskakuje liczbą odcieni.
Z roku na rok chmura, czy to prywatna, czy publiczna, staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Jednak z punktu widzenia klienta nie jest ważne, jaki sprzęt został użyty do jej budowy. Istotne są udostępniane zasoby. Sprawa zaczyna wyglądać nieco inaczej, w chwili gdy firma potrzebuje wdrożyć u siebie chmurę prywatną lub hybrydową. Wówczas to od zainstalowanych serwerów zależy stabilność, moc obliczeniowa i wydajność systemu.
Rok 2020 wystawił centra przetwarzania danych na bardzo ciężką próbę. Te jednak pozytywnie przeszły lockdownowy test i nadal były w stanie zapewniać usługi, dzięki czemu świat nie zatrzymał się całkowicie. Nie wiemy, jak będzie wyglądał dalszy przebieg pandemii z nowymi mutacjami koronawirusa, warto więc zastanowić się, jakie nowe wyzwania mogą stanąć przed centrami danych w przyszłości.
Hasła związane z digitalizacją, cyfryzacją, Przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT), cyfrową oraz inteligentną fabryką oraz szerzej Przemysłem 4.0 coraz częściej pojawiają się na ustach przedsiębiorców. W dużej mierze przyczyniła się do tego globalna pandemia, która w istotny sposób przyspieszyła cyfrową transformację w firmach na całym świecie.
Mimo że nie ma jeszcze możliwości eksploatacji pełnego potencjału komputerów kwantowych w ich obecnej fazie rozwoju, połączenie mocy kwantu z klasycznym computingiem może znaleźć zastosowanie w wielu gałęziach naszego życia. O mocy obliczeń kwantowych mówi się już od ponad 30 lat, ale pytaniem pozostaje, czy kiedykolwiek uda się je wykorzystać do czegoś prawdziwie pożytecznego i czy warto w nie inwestować?
Jeżeli ktoś jest zdania, że żadna dobra historia nie zaczęła się od filiżanki kawy, to najwyraźniej nie zna filmów Jima Jarmuscha ani kulis powstania jednej z najciekawszych platform DLT – Hedery Hashgraph. To przy kawie właśnie w 2015 r. dwaj panowie z Akademii Sił Powietrznych USA – Leemon Baird (profesor informatyki) i Mance Harmon (Course Director ds. bezpieczeństwa) – opracowali koncepcję zmiany oblicza internetu.
Hasło „komputer kwantowy” od lat rozbudza wyobraźnię zarówno twórców sci-fi, jak i fizyków na całym świecie. Ich potencjał, choć wciąż w dużej mierze niesprawdzony, zawładnął już oczekiwaniami branż, od usług finansowych po logistykę.
Każdy biznes i w zasadzie wszystkie gałęzie życia poddają się rządzącym nimi trendami. Nie inaczej jest w IT. Podczas projektowania infrastruktury, w zależności od klienta czy też projektu, czeka nas masa wyborów. W pierwszej części tej serii poruszyłem kwestię, jak wkuwać efekty tych wyborów w ADR. W tej części chciałbym przyjrzeć się sferze, w jakiej możemy się poruszać, temu, co jest „modne”, jakie rozwiązania i trendy królują na salonach, czyli tematom związanym z komodyzacją sprzętu, SDx, HCI i SD-WAN.
Nowe technologie oraz kształtujące się trendy w branży IT powodują, że wiele usług jest przenoszonych z serwerów lokalnych do chmur. Chmura daje nam dużą niezależność od awarii naszego sprzętu, pozwalają też na łatwy dostęp do wielu zasobów, takich jak duża moc obliczeniowa czy magazyny danych. Pozwalają również łatwo zarządzać i przydzielać dostęp do zbudowanej w nich infrastruktury.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline