Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


01.12.2022

Wyższy poziom programowania

Progress oferuje nowe narzędzia programistyczne: Progress Telerik, Progress Kendo UI i...
01.12.2022

Łączność w podróży

VMware SD-WAN VMware zaprezentował rozwiązanie SD-WAN nowej generacji, w tym nowego...
01.12.2022

Bezpieczne e-maile

Nowa aplikacja firmy Cypherdog Security Inc. umożliwia bezpieczną wymianę maili i...
01.12.2022

Pierwszy w branży

Schneider Electric wprowadza na rynek APC Smart-UPS Ultra. To pierwszy w branży...
01.12.2022

Przełączniki 10G dla MŚP

Nowe urządzenia to przełączniki 10G kompatybilne z systemem Omada SDN.
01.12.2022

Zarządzanie danymi

Firma Synology wprowadziła na rynek czterokieszeniowy DiskStation DS923+.
01.12.2022

Nowatorski system chłodzenia

OVHcloud zaprezentował nową, autorską technologię hybrydowego zanurzeniowego chłodzenia...
01.12.2022

Linia smart routerów

D-Link zaprezentował najnowszą rodzinę routerów Smart Wi-Fi z algorytmami sztucznej...
04.11.2022

Nowa platforma Red Hat

Nowa platforma Red Hat Enterprise Linux (RHEL) w wersjach 8.7 i 9.1 Beta obsługuje...

Infrastruktura i sieci

INWENTARYZACJA AD

31-03-2022

Active Directory stanowi swoisty szkielet przechowujący informacje m.in. o użytkownikach, serwerach, stacjach roboczych czy dostępach. Dzięki zintegrowanym poświadczeniom dane zgromadzone w AD mogą być źródłem informacji o urządzeniach, z którymi bez trudu połączymy się w ramach tej domeny. Będzie to szczególnie przydatne w momencie przeprowadzania inwentaryzacji dołączonych do domeny urządzeń.

dostępny w wydaniu papierowym

Chłodzenie komory IT w centrum danych

31-03-2022

System chłodzenia to drugi co do wielkości odbiorca energii elektrycznej w data center. Jeśli jest dobrze zarządzany, może znacznie zredukować koszty eksploatacji obiektu. Niewłaściwa konfiguracja oraz eksploatacja systemów chłodzenia centrów przetwarzania danych oznacza z kolei wzrost ilości pobieranej energii elektrycznej.

dostępny w wydaniu papierowym

Wykonywanie kopii ruchu sieciowego

31-03-2022

Konieczność zebrania kopii ruchu transferowanego przez naszą sieć nie jest ani niczym nowym, ani wyjątkowym. Potrzebna jest do analizy problemów, jak i poprawnego działania systemów bezpieczeństwa.

dostępny w wydaniu papierowym

PowerShell Remoting

03-03-2022

PowerShell Remoting najczęściej utożsamiany jest z narzędziem służącym wyłącznie do uruchamiania poleceń na zdalnym serwerze (bądź serwerach) z uprawnieniami identycznymi z tymi, z których korzystamy lokalnie. Istotnie – domyślna końcówka PowerShell Remoting służy dokładnie do tego. Warto jednak wiedzieć, że PowerShell Remoting może znaleźć także inne zastosowania.

dostępny w wydaniu papierowym

Zamykanie ośrodka przetwarzania danych

03-03-2022

Cykl życia data center (DC) to nie tylko projekt, budowa, utrzymanie i ciągły rozwój. W pewnym momencie przychodzi taki czas, kiedy trzeba zamknąć lub przekazać komuś innemu obiekt, z którym wiązaliśmy wiele planów i nowych perspektyw rozwoju. Czas jest jednak nieubłagany, a zmiany rokowań ekonomicznych, fuzje, przejęcia i generalnie koniunktura rynkowa, za którą muszą podążać decyzje biznesowe, są bezwzględne i nieustannie się zmieniają.

dostępny w wydaniu papierowym

Skrypty i uwierzytelnianie

03-02-2022

W pracy administratora zdarza się, że musimy uruchamiać polecenia z uprawnieniami innego użytkownika, najczęściej o podwyższonych uprawnieniach. Delegując uprawnienia, możemy pozwolić sobie na pracę w bezpiecznym (gdyż pozbawionym uprawnień) środowisku, podnosząc je jedynie na czas wykonywania polecenia lub skryptu.

dostępny w wydaniu papierowym

Napędy flash, czyli nowoczesne systemy storage

03-02-2022

Wirtualizacja, przetwarzanie danych w chmurze, Data Lake czy Big Data potrzebują znacznie wyższej wydajności IOPS związanej z prędkością dostępu do danych i szybkością transferu informacji składowanych na nośnikach pamięci masowej. Parametry techniczne, jakie muszą być tu spełnione, wykraczają poza fizyczne możliwości tradycyjnych dysków twardych.

dostępny w wydaniu papierowym

Sieci otwarte na open source

03-02-2022

Oprogramowanie typu open source zmieniało ekosystem IT przez ostatnie 20 lat dzięki platformom takim jak Linux, Android i Chrome OS, pozwalającym twórcom aplikacji na współpracę i dzielenie się pomysłami bez ograniczeń. Rozwiązania otwartoźródłowe wkraczają również w świat sieci WAN i branżę telekomunikacyjną za sprawą takich platform jak SONiC czy Open RAN.

dostępny w wydaniu papierowym

Najlepsze praktyki zarządzania centrum danych

03-02-2022

Infrastruktura data center to skomplikowany „organizm” z wieloma zależnościami, bardzo często niewidocznymi na pierwszy rzut oka, a mającymi ogromny wpływ na ciągłość działania centrum przetwarzania danych oraz koszt jego eksploatacji.

dostępny w wydaniu papierowym

Azure Purview compliance jako usługa

04-01-2022

Koniec minionego roku przyniósł nam sporo nowości w najpopularniejszych usługach chmurowych. Dość wspomnieć o licznych premierach, jakie miały miejsce podczas imprezy Amazon re:Invent, ale nie próżnuje także Microsoft. W ostatnim czasie do fazy GA wszedł nowy składnik Azure, a mianowicie usługa Azure Purview.

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  26

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"