Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Informatyzacja placówek szeroko pojętej ochrony zdrowia trwa w najlepsze. Mnogość różnego rodzaju projektów, regulacji prawnych, a także zbliżające się wielkimi krokami nowe rozporządzenie o zasadach przetwarzania danych osobowych (rodo) wywołuje duże poruszenie w branży. Czy chmura odpowiada potrzebom podmiotów medycznych? Czy warto przyjrzeć się tego typu rozwiązaniom? Jak wygląda sytuacja u samych zainteresowanych?
Pomimo wielkiej popularności usług cloudowych w dalszym ciągu niektóre pojęcia z nimi związane nie są do końca jasne, a samo wdrożenie rozwiązań chmurowych w organizacji nie zawsze jest takie proste jak w materiałach marketingowych dostawców.
We wrześniowym i październikowym wydaniu „IT Professional” z 2017 roku opisaliśmy instalację klastra VMware, wspominając o funkcji replikacji maszyn wirtualnych, dostępnej już od licencji vSphere Essentials Plus. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu.
W 2017 roku na rynku zadebiutowały dwie rodziny zupełnie nowych procesorów serwerowych. Są to Intel Xeon Scalable oraz AMD EPYC. Przyjrzyjmy się, jakie zmiany przyniosą one na rynku.
Przedstawiamy, w jaki sposób wykreować kanały światłowodowe typu peer-to-peer pomiędzy ekonomiczną pamięcią masową działającą pod kontrolą systemu operacyjnego Linux Openfiler a klastrem VMware ESXi, bez użycia sieci SAN.
W piątek 21 października 2016 roku o godzinie 7:00 doszło do masowego ataku DDoS skierowanego na firmę Dyn. W jego wyniku przestały działać takie najpopularniejsze internetowe usługi i serwisy, jak: Amazon, Reddit, Netflix, Twitter, Spotify czy PlayStation Network. W tym ataku nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że użyto do niego przemysłowych kamer internetowych (IoT).
Inwestycja czasu i środków w poprawę prędkości ładowania strony internetowej szybko się zwraca i przynosi wymierne korzyści. W artykule prezentujemy długą listę porad pozwalających na przyspieszenie tego procesu.
Przedstawiamy, w jaki sposób zbudować ekonomiczne homogeniczne dyski wirtualne wielkiej pojemności dla maszyn wirtualnych klastra wysokiej dostępności VMware ESXi, alokowanych w pamięci masowej w postaci zbiorów pamięci masowych typu Fiber Channel SAN Storage, pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych Linux Openfiler ESA.
W ostatniej części cyklu artykułów nt. Splunka pokażemy, jak budować raporty i tabele przestawne oraz w jaki sposób informować o incydentach. Zapoznamy się również z bazą modułów i poznamy jeden z najpopularniejszych – Machine Learning Toolkit.
Stosowanie mechanizmów wirtualizacji pociągnęło za sobą konieczność przystosowania do nich połączeń sieciowych. Z kolei wiele elementów obsługi sieci, omawianych do tej pory, wykorzystywanych jest w wirtualizacji. Dlatego w tej części skupimy się na obsłudze sieci w różnych typach wirtualizacji, jakie wspiera system Linux.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline