Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
W poprzednich częściach cyklu poznaliśmy architekturę i sposób działania jednego z najpopularniejszych narzędzi do analizy danych maszynowych oraz dowiedzieliśmy się, jak importować dane do Splunka i jak za pomocą języka SPL wyszukiwać i prezentować znalezione dane. W tym artykule opisujemy sposoby tworzenia raportów i dashboardów oraz konfigurację Universal Forwardera przekazującego dane z systemów zewnętrznych.
Przedstawiamy metodę zwiększenia pojemności dysku wirtualnego maszyny wirtualnej działającej na platformie serwerowej VMware ESXi bez utraty danych. W pierwszej kolejności opiszemy rozszerzenie przestrzeni dyskowej aktualnej macierzy dyskowej w tej maszynie, a następnie zwiększenie pojemności dysku wirtualnego o kolejne jednostki alokacyjne z zasobów powiększonego woluminu macierzy dyskowej.
Edge computing to architektura rozproszonych zasobów IT, w ramach której dane są przetwarzane na obrzeżach sieci, możliwie najbliżej źródeł pochodzenia. Ten model ma wiele zalet, m.in. pozwala odciążyć mocno już eksploatowane centra danych i łącza internetowe. Umożliwia też lokalne przeprowadzanie analiz danych. Czym różni się od fog computing (mgły obliczeniowej)? Czy tak zwane edge data centers znajdujące się na obrzeżach sieci – bliżej użytkowników i ich urządzeń - to odwrotny trend w stosunku do usług chmurowych?
Administratorzy odpowiedzialni za serwery Windows, wybierając narzędzia, którymi mogą się posługiwać, mają na ogół kilka opcji oraz do pewnego stopnia możliwość wyboru miejsca, gdzie te narzędzia będą uruchamiać. Jednym z tego rodzaju pakietów jest RSAT.
Kontynuujemy nasz cykl artykułów dotyczących obsługi sieci w systemie Linux. Po switchingu i tunelach tym razem skupimy się na routingu dynamicznym oraz funkcjach Quality of Service (QoS) oferowanych przez te systemy.
W poprzedniej części cyklu artykułów opisaliśmy podstawy konfiguracji routingu statycznego i jego polityki RPDB (Routing Policy Database). Zaprezentowany został również sposób konfiguracji wielu bram domyślnych. W tej części kontynuujemy omawianie VLAN-ów i mostów oraz innych elementów obsługi sieci w systemie Linux.
Poprzednie artykuły z tej serii poświęcone były dwóm najpopularniejszym typom baz danych: relacyjnym i nierelacyjnym, a dokładniej ich implementacjom w chmurze Microsoft, czyli usługom SQL Azure i DocumentDB (która niedawno zmieniła nazwę na Cosmos DB). W trzeciej – i ostatniej – części przyjrzymy się magazynowi Azure.
W poprzednim artykule o vSphere Essentials Plus opisaliśmy procedurę analizy i projektowania klastra VMware. W drugiej części kontynuujemy rozpoczęty proces instalacji komponentów, które ostatecznie pozwolą uzyskać wysoko dostępne środowisko wirtualizacyjne.
VMware – firma, która mocno przyczyniła się do rozpowszechnienia wirtualizacji, oferuje wiele rozwiązań zarówno dla dużych organizacji, jak i mniejszych firm, które zwykle korzystają z części mechanizmów oferowanych przez różne narzędzia oraz mają mniejsze budżety na zakupy i rozwój środowiska IT niż korporacje. Właśnie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach dodana została do oferty licencja Essentials Plus.
W pierwszej części artykułu opisane zostały podstawy konfiguracji sieci w systemie Linux za pomocą narzędzia ip. W niniejszym artykule kontynuujemy opis konfiguracji routingu i możliwości rozwiązania.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline