Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Przedstawiamy, w jaki sposób zbudować ekonomiczną pamięć masową typu fiber channel SAN storage pracującą pod kontrolą systemu operacyjnego Linux Openfiler ESA i współpracującą z klastrem wysokiej dostępności VMware ESXi w zakresie podstawowej zdolności przyłączeniowej, odporności na uszkodzenia oraz pełnej redundancji połączeń światłowodowych pomiędzy pamięcią masową a klastrem HA.
W numerze 5/2017 „IT Professional” opisaliśmy nową architekturę procesorów firmy AMD przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych oznaczonych nazwą kodową Naples. 20 czerwca zadebiutowały procesory AMD EPYC wykonane w tej właśnie technologii. Publikujemy więcej szczegółów na ten temat.
Śmiało można powiedzieć, że Linux z domowego eksperymentu stał się jednym z wiodących systemów biznesowych. Na jego bazie powstają stabilne rozwiązania obsługujące urządzenia sieciowe różnych producentów. Największą zaletą GNU/Linux jest to, że gwarantuje on działanie elementów nawet zaawansowanej infrastruktury firmowej tak samo efektywnie jak specjalistyczne rozwiązania komercyjne, i to o wiele niższym kosztem.
pfSense to lekki opensourcowy firewall zarządzany za pomocą przyjaznego webowego panelu administracyjnego. Czy warto zainteresować się tym projektem? A jeśli tak, to dlaczego? W artykule przedstawiamy możliwości darmowej zapory ogniowej.
Dynamiczny rozwój usług IT to równocześnie gwałtowny przyrost zbieranych i przetwarzanych danych. W ciągu miesiąca gromadzone są już nie terabajty, a petabajty danych. Gdzie je wszystkie składować? Odpowiedź okazała się prosta – Software Defined Storage, czyli pamięć masowa definiowana programowo, która niweluje ograniczenia tradycyjnych rozwiązań macierzowych.
Wraz z rosnącym uzależnieniem biznesu od technologii bezpieczeństwo danych oraz dostępność systemów informatycznych stają się sprawą priorytetową. Jednocześnie lawinowo rośnie liczba incydentów bezpieczeństwa powodujących duże straty finansowe. Odpowiednio dobrane rozwiązanie bezpieczeństwa sieci może pomóc w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia takich incydentów. Warunkiem sukcesu jest jednak zarówno odpowiedni dobór rozwiązania, jak i jego właściwe wdrożenie.
W czwartej części cyklu przyglądamy się, jak będzie wyglądać niedaleka przyszłość, gdy PowerShell na Linuksie przejdzie od wersji alfa, w której znajduje się obecnie, do wersji ostatecznej. Opisujemy, jak za pomocą PowerShella zainstalowanego na Linuksie łączyć się z systemami Windows, wykorzystując do tego celu PowerShell remoting.
Jedną z wielu zalet PacketFence’a jest możliwość integracji z urządzeniami sieciowymi wiodących producentów. Sprawdzimy, jak przebiega ta integracja i co z niej wynika w aspekcie ochrony dostępu do zasobów naszej infrastruktury. Czy softwarowy NAC może rzeczywiście konkurować z komercyjnymi rozwiązaniami sprzętowymi?
Po wstępie teoretycznym z poprzedniej części przyjrzymy się maszynie VxRail z vSAN na pokładzie. Przejdziemy przez proces instalacji klastra, sprawdzimy, jak rozwiązanie reaguje na awarie komponentów, by na końcu obserwować pracę pod obciążeniem.
W pierwszych dwóch częściach cyklu o zarządzaniu Windowsami z poziomu Linuksa skupiliśmy się na module pywinrm i problemach, jakie mogą pojawić się w trakcie jego użytkowania. W trzeciej części opisujemy, jak umożliwić delegowanie uprawnień z wykorzystaniem PowerShell remoting, z którego pywinrm domyślnie nie korzysta, oraz przyjrzymy się temu, jak ograniczyć liczbę systemów, w których trzeba dokonać zmian, aby za pomocą pywinrm móc się z nimi połączyć.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline