Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


25.10.2019

Skalowalna infrastruktura

Red Hat OpenStack Platform 15
25.10.2019

Cienki klient 2.0

Windows Virtual Desktop
25.10.2019

Nowy sprzęt Microsoftu

Rodzina Surface się powiększa
24.10.2019

Serwery ARM

Oracle stawia na Ampere Computing
24.10.2019

Wszechstronny i elegancki

Dell XPS 15
10.10.2019

CYBERSEC EXPO - największe w...

Bezpieczeństwo cyfrowe nie jest problemem dotyczącym jedynie działów IT. Obecnie stanowi...
30.09.2019

Nowości w wirtualizacji

VMware World 2019
30.09.2019

Bezpieczeństwo mobile-first

Android 10

Niewielkie komputery dla biznesu

Data publikacji: 29-08-2019 Autor: Krystian Lempicki

Veriton N to seria niedużych komputerów biznesowych, które sprawdzą się zarówno w małych biurach, jak i w większych przedsiębiorstwach. Wydajne podzespoły zamknięte w kompaktowej, modułowej obudowie, dostarczane są z pakietem oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

 

Urządzenia Acera typu mini PC z serii Veriton N zostały zaprojektowane tak, aby móc dostosować je do wielkości i aktualnych wymagań przedsiębiorstw. Funkcje tego niewielkiego komputera w obudowie typu tower gwarantują wysoką wydajność przetwarzania danych i pozwalają na sprawne wykonywanie codziennych obowiązków w pracy.

Za wydajność urządzenia odpowiadają w zależności od konfiguracji procesory Intel Core i7 oraz i5 ósmej generacji z technologią vPro oraz system Windows 10. Tak dobrane składniki gwarantują wysoką wydajność obliczeniową przy niskim zużyciu energii oraz pozwalają na sprawne uruchamianie zaawansowanych aplikacji. Za bezpieczne przechowywanie danych, haseł, certyfikatów oraz kluczy odpowiada zintegrowany moduł TPM 2.0. (Trusted Platform Module).

INTEL OPTANE MEMORY NA POKŁADZIE

Modele Veriton N wyposażono w Intel Optane Memory, która tworzy połączenie między pamięcią DRAM a pamięcią masową. W praktyce to bardzo szybki bufor dla napędów HDD w postaci dodatkowej pamięci podręcznej dla dysku, w której są przechowywane najczęściej używane dane. Rozwiązanie to pozwala przyspieszyć ładowanie systemu, a także zwiększyć szybkość wczytywania aplikacji lub dużych plików. Wspomagające układ specjalne oprogramowanie w inteligentny sposób rozpoznaje używane zasoby i dostosowuje się do aktualnego środowiska pracy. Pamięci Optane bazują na układach 3D XPoint, montowane są w postaci nośnika typu M.2 2280, a do komunikacji z komputerem wykorzystują interfejs PCIe 3.0 x2 / NVMe 1.1. Co istotne, pamięci Optane można sparować właściwie ze wszystkimi dyskami SATA. W rezultacie możemy liczyć na lepszy komfort użytkowania komputera – w niektórych zastosowaniach porównywalny nawet z tym, jaki oferują dyski SSD.

 

[...]

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"