Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


25.10.2019

Skalowalna infrastruktura

Red Hat OpenStack Platform 15
25.10.2019

Cienki klient 2.0

Windows Virtual Desktop
25.10.2019

Nowy sprzęt Microsoftu

Rodzina Surface się powiększa
24.10.2019

Serwery ARM

Oracle stawia na Ampere Computing
24.10.2019

Wszechstronny i elegancki

Dell XPS 15
10.10.2019

CYBERSEC EXPO - największe w...

Bezpieczeństwo cyfrowe nie jest problemem dotyczącym jedynie działów IT. Obecnie stanowi...
30.09.2019

Nowości w wirtualizacji

VMware World 2019
30.09.2019

Bezpieczeństwo mobile-first

Android 10

Uniwersalny zestaw konferencyjny

Data publikacji: 26-09-2019 Autor: Sebastian Kuniszewski

Profesjonalne wideokonferencje dla wielu osób nawet w małej sali konferencyjnej? Na sprawną organizację tego typu spotkań pozwoli zestaw złożony z nowego urządzenia Jabra PanaCast 3 i wielokierunkowego mikrofonu Speak 710, oferujących dźwięk HD, pełną 180-stopniową widoczność pomieszczenia oraz rejestrowany przez trzy kamery obraz o rozdzielczości 4K przetwarzany w czasie rzeczywistym.

 

Jabra, producent rozwiązań audio i komunikacyjnych, wprowadziła do sprzedaży zaawansowane rozwiązanie wideokonferencyjne typu plug-and-play, rejestrujące obraz w rozdzielczości 4K i posiadające certyfikaty komunikacyjnych systemów biznesowych. PanaCast 3 to bardzo praktyczne wyposażenie firmowych przestrzeni biurowych – zamontowane w niewielkiej obudowie trzy kamery o rozdzielczości 13 megapikseli każda współpracują ze sobą i są traktowane przez urządzenie jako jedna kamera. Obraz i dźwięk przetwarzane są przez oprogramowanie Intelligent Vision (opracowana przez producenta technologia łączenia obrazów) i wbudowany procesor PanaCast Vision. Taka konstrukcja wspomaga współpracę pomimo dystansu dzielącego rozmówców – zapewnia pełne pole widzenia o szerokości 180 stopni, gwarantuje naturalne wrażenia podczas prowadzenia rozmów oraz pozwala każdemu uczestniczyć w rozmowie w równym stopniu.

WYMIANA INFORMACJI, DOSTĘP DO DANYCH

Obszar roboczy systemu o 40% większy, niż ma to miejsce w przypadku popularnych rozwiązań do wideo, pozwala wykorzystać niemal każde pomieszczenie do przeprowadzenia wideokonferencji, a wbudowane technologie wykrywania osób zapewniają możliwość przechwytywania informacji o obecności i aktywności podczas wideokonferencji oraz zaawansowaną analizę działań pracownika. W miarę jak systemy audio-wideo i IT stają się coraz bardziej zintegrowane, istnieje możliwość pozyskiwania dokładnych danych i wskaźników – przykładowo udostępniony interfejs Jabra Pana­Cast API umożliwia wysyłanie zapytań do systemu i dostęp do takich informacji jak np. liczba osób uczestniczących w spotkaniach. Zastosowane mechanizmy głębokiego uczenia wykorzystują konwolucyjne sieci neuronowe m.in. do zliczania w czasie rzeczywistym osób w polu widzenia (zasięg do 12 metrów) i dostarczają danych, które organizacje mogą wykorzystać do informowania o decyzjach, zmianach w kalendarzu i do wykorzystania przestrzeni i zarządzania zasobami takimi jak sprzęt do wideokonferencji.

 

[...] 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"