Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Uniwersalny zestaw konferencyjny

Data publikacji: 26-09-2019 Autor: Sebastian Kuniszewski

Profesjonalne wideokonferencje dla wielu osób nawet w małej sali konferencyjnej? Na sprawną organizację tego typu spotkań pozwoli zestaw złożony z nowego urządzenia Jabra PanaCast 3 i wielokierunkowego mikrofonu Speak 710, oferujących dźwięk HD, pełną 180-stopniową widoczność pomieszczenia oraz rejestrowany przez trzy kamery obraz o rozdzielczości 4K przetwarzany w czasie rzeczywistym.

 

Jabra, producent rozwiązań audio i komunikacyjnych, wprowadziła do sprzedaży zaawansowane rozwiązanie wideokonferencyjne typu plug-and-play, rejestrujące obraz w rozdzielczości 4K i posiadające certyfikaty komunikacyjnych systemów biznesowych. PanaCast 3 to bardzo praktyczne wyposażenie firmowych przestrzeni biurowych – zamontowane w niewielkiej obudowie trzy kamery o rozdzielczości 13 megapikseli każda współpracują ze sobą i są traktowane przez urządzenie jako jedna kamera. Obraz i dźwięk przetwarzane są przez oprogramowanie Intelligent Vision (opracowana przez producenta technologia łączenia obrazów) i wbudowany procesor PanaCast Vision. Taka konstrukcja wspomaga współpracę pomimo dystansu dzielącego rozmówców – zapewnia pełne pole widzenia o szerokości 180 stopni, gwarantuje naturalne wrażenia podczas prowadzenia rozmów oraz pozwala każdemu uczestniczyć w rozmowie w równym stopniu.

WYMIANA INFORMACJI, DOSTĘP DO DANYCH

Obszar roboczy systemu o 40% większy, niż ma to miejsce w przypadku popularnych rozwiązań do wideo, pozwala wykorzystać niemal każde pomieszczenie do przeprowadzenia wideokonferencji, a wbudowane technologie wykrywania osób zapewniają możliwość przechwytywania informacji o obecności i aktywności podczas wideokonferencji oraz zaawansowaną analizę działań pracownika. W miarę jak systemy audio-wideo i IT stają się coraz bardziej zintegrowane, istnieje możliwość pozyskiwania dokładnych danych i wskaźników – przykładowo udostępniony interfejs Jabra Pana­Cast API umożliwia wysyłanie zapytań do systemu i dostęp do takich informacji jak np. liczba osób uczestniczących w spotkaniach. Zastosowane mechanizmy głębokiego uczenia wykorzystują konwolucyjne sieci neuronowe m.in. do zliczania w czasie rzeczywistym osób w polu widzenia (zasięg do 12 metrów) i dostarczają danych, które organizacje mogą wykorzystać do informowania o decyzjach, zmianach w kalendarzu i do wykorzystania przestrzeni i zarządzania zasobami takimi jak sprzęt do wideokonferencji.

 

[...] 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"