Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


03.03.2023

Nowość dla przemysłowych...

Cisco ogłosiło innowacje w zakresie sieci zarządzanych w chmurze.
03.03.2023

Wielofunkcyjna platforma

Nowe narzędzie firmy Veeam Software to zintegrowana platforma oferująca zaawansowane...
03.03.2023

Bard rywalem dla ChatGPT

Google ogłosiło uruchomienie chatbota napędzanego sztuczną inteligencją o nazwie Bard,...
03.03.2023

Monitoring środowisk...

Firma Schneider Electric opublikowała dokument White Paper nr 281 dotyczący tego, jak...
03.03.2023

Chmura danych

Snowflake, firma działająca w obszarze usług cloudowych, uruchomiła chmurę danych dla...
03.03.2023

Bezpieczeństwo w świecie...

HPE rozszerzył gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji.
03.03.2023

Bezobsługowa projekcja

Firma Panasonic Connect Europe zaprezentowała nową generację projektorów laserowych DLP z...
03.03.2023

Zasilanie awaryjne

Firma Vertiv, dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniających...
03.03.2023

Monitory biznesowe

Marka AOC prezentuje siedem monitorów do zastosowań biznesowych oraz home office.

Jak dobrać urządzenia audio do stylu i środowiska pracy?

Data publikacji: 28-05-2021

Adwertorial

Różne modele działania, specjalistyczny charakter zadań, a także przestrzeń, w której wykonywane są codzienne obowiązki zawodowe, determinują rodzaj sprzętu przeznaczony dla danego stanowiska pracy. Coraz większą rolę odgrywają odpowiednio dostosowane rozwiązania audio, które zapewniają profesjonalną jakość komunikacji biznesowej.

 

W badaniu rynkowym przeprowadzonym przez Poly wyodrębniono sześć rodzajów pracowników obecnych w blisko 92% przedsiębiorstw. Poniższy podział ułatwi rozpoznanie stylu pracy konkretnej osoby i dobranie zestawu audio dopasowanego do jej potrzeb.

 

  • CONNECTED EXECUTIVE – pracownik, któremu trendy oraz nowe technologie są doskonale znane. Często ma mobilny tryb pracy i spędza wiele godzin w podróżach służbowych, używając jednocześnie wielu narzędzi komunikacyjnych. Urządzenia audio dla osób z tej grupy powinny wyciszać dźwięki z otoczenia i ułatwiać koncentrację, dlatego w tym przypadku dobrze sprawdzą się słuchawki Voyager 8200 UC oraz 6200 UC.
  • ROAD WARRIOR – osoba, która jest nieustannie w ruchu, pracując poza biurem ponad 50% swojego czasu. Stale zmienia środowisko, przez co narażona jest na hałaśliwe warunki z niestabilnymi łączami. Oczekuje urządzeń przenośnych, łatwych w użytkowaniu, które nadążą za tempem jej pracy i przemieszczania się. Takim rozwiązaniem mogą być słuchawki Voyager 5200 UC lub zestaw głośnomówiący Poly Sync 20.
  • FLEX WORKER – specjalista, który w elastyczny sposób dzieli czas między pracą w domu, biurze oraz w podróży. Wprowadza innowacje i często dostosowuje kanały komunikacji do zmieniających się potrzeb swoich rozmówców, sprawnie się między nimi przełączając. Wsparciem dla niego będą z pewnością redukujące hałas słuchawki Voyager Focus UC z wydajnymi akumulatorami oraz wspomniany Poly Sync 20, który zapewni wysoką jakość rozmów w różnych środowiskach.
  • REMOTE COLLABORATOR – osoba pracująca w formie zdalnej, posiadająca mniejszą możliwość spotkań twarzą w twarz. Używa jednocześnie wielu zunifikowanych urządzeń, by w sposób sprawny komunikować się z pozostałymi osobami w zespole. Kluczowa jest dla niej produktywna współpraca, której jakość mogą zapewnić serie słuchawek Savi 8200 UC oraz Sync 20.
  • OFFICE COLLABORATOR – współpracownik biurowy cechujący się typowym stylem pracy korporacyjnej, otwarty na projekty grupowe i używanie nowych technologii. Większość swojego czasu pracy przebywa przy biurku, gdzie mogą występować hałaśliwe warunki. Komunikuje się za pomocą różnych urządzeń, a odpowiedzią na jego potrzeby będzie seria słuchawek 4200 Office i UC, a także Voyager Focus UC.
  • OFFICE COMMUNICATOR – styl pracy takiej osoby jest najbardziej tradycyjnym spośród wymienionych wyżej rodzajów. Ceni ona znane i sprawdzone rozwiązania komunikacyjne, np. telefon stacjonarny. Utrudnieniem jest dla niej hałas w pomieszczeniach biurowych oraz brak prywatności podczas rozmów, a proste zarządzanie połączeniami między telefonem stacjonarnym a komputerem pełni kluczową funkcję. Najlepiej sprawdzą się u niej wygodne zestawy słuchawkowe, np. z serii Savi 8200 Office i UC oraz Blackwire 5200.

 

Z powyższej analizy wynika, że poszczególne grupy pracowników mają odmienne potrzeby, a co za tym idzie, zróżnicowane rozwiązania telekomunikacyjne odpowiadają ich codziennym wyzwaniom zawodowym.

„Dokładna analiza stanowiska pracy jest niezwykle ważna pod kątem doboru odpowiedniego rozwiązania audio. Przykładowo pracownik administracyjny będzie potrzebował sprzętu oferującego równoczesną możliwość podłączenia do różnych urządzeń, natomiast u osoby pracującej w terenie sprawdzą się lekkie słuchawki bezprzewodowe ładowane w etui” – tłumaczy Mateusz Kloc, Product Manager Poly w Veracomp – Exclusive Networks. „Wybór produktów od Poly to gwarancja wysokiej jakości audio. Dzięki nim będziemy świetnie słyszani i nic nie zakłóci nam skutecznej komunikacji z naszym rozmówcą” – dodaje.

Więcej szczegółów na temat rozwiązań Poly można znaleźć na stronie poly.com.

Zapraszamy do kontaktu z Opiekunami Handlowymi Veracomp – Exclusive Networks Poland.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"