Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Perl to język skryptowy przeznaczony dla systemu Unix, który reprezentuje tzw. starą szkołę. W tym artykule prezentujemy go jako przydatne narzędzie administratora systemu Linux, pomimo iż czasy jego świetności dawno minęły.
Firmy coraz częściej podejmują decyzje biznesowe oparte na danych. Przede wszystkim dlatego, że dysponują coraz większą ilością różnorodnych danych. Jest ich jednak tak dużo, że ich efektywne przechowywanie i analiza wymagają specjalistycznych narzędzi.
GPT-2 zaskoczył wszystkich umiejętnością rozumienia i generowania języka naturalnego. Możliwości jego następcy zdumiewają jeszcze bardziej. A niektórych przerażają.
Dostępność przetwarzanych danych jest podstawą sprawnie działającego środowiska. Także w przypadku usług chmurowych należy odpowiednio zadbać o ich ochronę, tak by nie utracić ważnych dla organizacji dokumentów czy wiadomości.
Podstawą wydajnego systemu informatycznego jest w wielu przypadkach sprawnie działająca baza danych – dla większości dużych instytucji nadal oznacza to Oracle RDBMS. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób dokonać audytu wydajności serwera, a także prześledźmy najlepsze praktyki w zakresie jego optymalizacji.
Przeglądając listę Top 500 najszybszych na świecie superkomputerów, łatwo zauważyć, że pod względem liczebności dominują na niej maszyny bazujące na architekturze x86 – albo w wykonaniu AMD, albo Intela. Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania architektoniczne są tam wykorzystywane.
Aby zautomatyzować procesy biznesowe – skrócić czas ich wykonywania, zmniejszyć ryzyko wystąpienia błędów i ograniczyć koszty – musimy zintegrować ze sobą biorące w nich udział usługi i aplikacje. Często jest to sporym wyzwaniem, szczególnie w małych i średnich firmach, które nie dysponują dużymi zespołami programistów.
Potrzeba wirtualizacji grafiki pojawiła się wraz z rosnącym zainteresowaniem usługami chmurowymi. Ideą nadrzędną była możliwość dostarczania wysokowydajnej, fotorealistycznej grafiki klientom takim jak tablety czy smartfony, które nie dysponują wystarczającą graficzną mocą obliczeniową. Dzięki temu można udostępniać profesjonalny rendering, obróbkę grafiki, aplikacje CAD/PLM czy nawet wymagające gry w postaci chmurowej usługi SaaS wielu użytkownikom jednocześnie.
W pierwszej części artykułu przedstawiona została usługa Microsoft Power Apps oraz jej ważny element w postaci kreatora inteligentnych aplikacji. W części drugiej będziemy kontynuować poznawanie możliwości dodatku AI Builder, tym razem zajmiemy się analizą obrazu.
Po wielu latach pozornego zastoju na rynku serwerowej architektury szykuje się mała rewolucja. Niedawno firma AMD zapowiedziała, że układy zgodne z architekturą Zen 3, w tym serwerowe kości o nazwie kodowej Milan, zadebiutują jeszcze w tym roku. Firma Intel zapowiada z kolei układy Ice Lake-SP.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline