Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Pierwszego października tego roku firma Microsoft udostępniła do testów pierwsze, bardzo wczesne wersje nowych systemów operacyjnych: klienckiego – Windows 10 oraz wersję serwerową. Obrazy ISO płyt instalacyjnych obu systemów można pobrać ze stron firmy Microsoft. W artykule opisujemy niektóre nowe funkcje dostępne w wydaniu serwera, którego robocza nazwa brzmi: Windows Server Technical Preview.
Wraz z rozwojem każdej organizacji nadchodzi moment, że poszczególne usługi stają się dla nas na tyle ważne, iż nie możemy sobie pozwolić na przerwę w ich działaniu. Serwer DHCP jest jedną z podstawowych usług sieciowych, o których dostępności powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności.
Scentralizowany nadzór nad użytkownikami to funkcjonalność doskonale sprawdzająca się w wielu obszarach zarządzania firmową infrastrukturą. Do współpracy z usługą katalogową możemy nakłonić choćby popularny serwer plików Samba.
W artykule na wybranych przykładach przedstawiono bogactwo ustawień zasad grupy (GPO) związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem stacji roboczych, serwerów czy kontrolerów domeny. Celem GPO jest wymuszenie tych ustawień tak, aby środowisko IT było jak najbardziej bezpieczne.
Alternatywą dla wielu stosowanych na szeroką skalę mechanizmów oferowanych przez komercyjne systemy serwerowe są rozwiązania budowane na bazie Linuksa. Przykładem jest centralna autoryzacja użytkowników na stacjach roboczych, do realizacji której nie jest konieczne wdrażanie Active Directory.
Jednym z istotnych elementów, które należy brać pod uwagę podczas projektowania środowiska wirtualnego, zarządzania nim i jego modernizacji, jest pamięć masowa, w większych systemach realizowana pod postacią sieci pamięci masowej (SAN).
Jakie wyzwania czekają w najbliższej przyszłości infrastrukturę cloud computing? Jak ułatwić transformację z modelu onpremise do modelu hybrydowej infrastruktury IT? Na czym polega nowa wizja Microsoftu dotycząca projektowania i wdrażania środowisk?
Mechanizm wirtualizacji Hyper-V zagościł na dobre w środowisku Windows. Pierwsza odsłona miała miejsce już w Windows Server 2008. Kolejna – w Windows Server 2008 R2. Jednak wraz z Windows Server 2012, a potem z 2012 R2 w Hyper-V wprowadzono dużo innowacji.
Zarządzanie systemami Linux/Unix za pośrednictwem przeglądarki WWW, bez użycia poleceń powłoki, jest często traktowane jako dziwactwo, ostatecznie jako pomocne rozwiązanie stosowane w awaryjnych sytuacjach. Przyjrzymy się Webminowi – narzędziu, które budzi skrajne emocje wśród administratorów.
Wraz z premierą serwera SQL Server 2008 R2 Microsoft udostępnił pierwszą wersję dodatku PowerPivot dla Excela. Dodatek ten pozwala użytkownikom samodzielnie tworzyć biznesowe modele na podstawie informacji pochodzących z różnych źródeł, w tym z baz operacyjnych i danych.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline