Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


07.06.2022

Red Hat Enterprise Linux 9

Red Hat zaprezentował system operacyjny Red Hat Enterprise Linux 9 (RHEL 9)...
07.06.2022

Technologiczna piaskownica

Koalicja partnerów KIR, IBM, Chmura Krajowa, PKO Bank Polski, Urząd Komisji Nadzoru...
07.06.2022

Sztuczna inteligencja w...

OVHcloud wprowadziło na rynek AI Notebooks – najnowszy element w ofercie usług...
07.06.2022

Spójna ochrona brzegu sieci

Fortinet zaprezentował FortiOS 7.2 – najnowszą wersję swojego flagowego systemu...
07.06.2022

Zarządzanie transferem

Firma Progress wypuściła nową wersję oprogramowania do zarządzania transferem plików...
07.06.2022

Notebook ekstremalny

Panasonic przedstawił 14-calowy Toughbook 40, notebook do pracy w ekstremalnych...
07.06.2022

Zestaw startowy dla robotyki

Firma AMD przedstawiła najnowszy produkt w portfolio adaptacyjnych modułów SOM...
07.06.2022

Precyzja kadrowania

Najnowsze rozwiązania klasy pro firmy Poly mają sprostać zmieniającym się potrzebom...
07.06.2022

Serwer klasy korporacyjnej

QNAP zaprezentował nowy model serwera NAS, TS-h1886XU-RP R2, który działa na systemie...

Serwery

Analiza obrazów z Azure Cognitive Services

03-02-2022

Analiza obrazów jest jednym z najpopularniejszych zastosowań sztucznej inteligencji. Dzięki wykorzystaniu głębokich sieci neuronowych maszyny zyskały zdolność rozpoznawania obrazów, np. identyfikowania obiektów i postaci widzianych zarówno na obrazach statycznych (zdjęciach), jak i dynamicznych (nagraniach wideo).

dostępny w wydaniu papierowym

Krótka historia ransomware'u

04-01-2022

Od ENIAC-a i Z1 do Fugaku, od ARPANET-u po kwantowe sieci komunikacyjne – komputery i internet przeszły bardzo długą drogę. Ich rozwojowi nieodłącznie towarzyszyła ewolucja złośliwego oprogramowania. Bugi i wirusy, dostosowywane do coraz wymyślniejszych zapór i antywirusów, stawały się jeszcze groźniejsze i bardziej wyrafinowane wraz ze zmianami w technologii cyfrowej. Jeden z najpopularniejszych ostatnio, zasługujący na miano cybernetycznej pandemii naszych czasów, ma już ponad 30 lat.

dostępny w wydaniu papierowym

Analiza predykcji i ocena uczciwości modeli uczenia maszynowego przy użyciu Responsible AI Widgets

04-01-2022

W poprzedniej części cyklu opisane zostało użycie widżetu ErrorAnalysisDashboard w celu lepszego zrozumienia danych, popełnianych przez model błędów oraz interpretacji predykcji. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej kwestii interpretowalności modeli uczenia maszynowego (ML) przy użyciu widżetu ExplanationDashboard i zastanowimy się nad sposobami oceny i poprawy uczciwości (rozumianej jako bezstronność) modeli. Posłuży nam do tego widżet FairnessDashboard. Wszystkie trzy widżety wchodzą w skład zestawu narzędzi Responsible AI Widgets.

dostępny w wydaniu papierowym

SOCIAL DISASTER RECOVERY

09-12-2021

Awaria Facebooka i powiązanych aplikacji odbiła się szerokim echem nie tylko w świecie mediów społecznościowych. Sześciogodzinny przestój ma bolesne konsekwencje dla spółki Zuckerberga. Za tą wpadką idzie jednak nauczka dla wszystkich administratorów sieci związanych z technologiami internetowymi, na których w dużym stopniu na co dzień polegamy.

dostępny w wydaniu papierowym

Analiza błędów modeli predykcyjnych przy użyciu Responsible AI Widgets

09-12-2021

Społeczne, prawne, polityczne i ekonomiczne konsekwencje stosowania sztucznej inteligencji mogą być ogromne. Z tego względu coraz większą uwagę przywiązuje się nie tylko do budowania dokładnych modeli uczenia maszynowego, ale również modeli godnych zaufania. W artykule przedstawiamy zestaw narzędzi Responsible AI Widgets, które ułatwiają wykrycie i zidentyfikowanie problemów z SI.

dostępny w wydaniu papierowym

Sieć 5G i paradoks Jevonsa

21-10-2021

W Polsce popularyzację standardu 5G utrudniło unieważnienie aukcji na częstotliwości właściwe dla tej technologii. Prędzej czy później zawita on jednak także pod nadwiślańskie strzechy. To dobra okazja, by zastanowić się nad tym, czy nasz głód coraz większej przepustowości, przepływności i pojemności bezprzewodowej transmisji danych kiedykolwiek będzie możliwy do zaspokojenia.

dostępny w wydaniu papierowym

Monitorowanie i analiza pracy systemów przy użyciu Azure Monitor

21-10-2021

Usługa Azure Monitor oferuje bogaty zestaw gotowych do użycia narzędzi i funkcji, pozwalających monitorować i analizować działanie zarówno rozwiązań chmurowych, jak i systemów hybrydowych. W niniejszym artykule przedstawimy najważniejsze funkcje usługi Azure Monitor.

dostępny w wydaniu papierowym

Bot Framework Composer

23-09-2021

Wirtualni asystenci, tacy jak czatboty, to jedne z najpopularniejszych zastosowań sztucznej inteligencji. Typowy czatbot umożliwia komunikację z użytkownikami za pośrednictwem różnych kanałów – stron internetowych, aplikacji mobilnych, komunikatorów, głosu czy poczty elektronicznej. W zaprojektowaniu bota pomoże nam narzędzie Bot Framework Composer.

dostępny w wydaniu papierowym

Megakonstelacje

26-08-2021

Konstelacje w pierwszej kolejności kojarzą nam się na pewno z gwiazdozbiorami. Jednak patrząc w nocne niebo zamiast gwiazd, coraz częściej możemy obserwować konstelacje satelitów wysyłanych przez kosmiczne start-upy takie jak Starlink, OneWeb czy Kuiper.

dostępny w wydaniu papierowym

Analiza danych z Azure Data Explorer

26-08-2021

Mamy dostęp do ogromnych zbiorów cyfrowych danych. Coraz częściej są to dane pochodzące z różnych źródeł, więc są przechowywane w różnych formatach. Niekiedy muszą być analizowane niemal na bieżąco, żeby na czas odpowiedzieć nawet na bardzo złożone i precyzyjne pytania. W tym omówieniu przedstawimy sposoby na taką analizę danych.

dostępny w wydaniu papierowym
1  Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następna  27

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"