Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Jak sprawdzać wydajność systemów bazodanowych? W artykule przedstawiamy rodzaje testów wydajnościowych, sposoby ich przeprowadzania, metody równoważenia konfiguracji sprzętowej oraz optymalizacji baz danych na podstawie zebranych w trakcie testów informacji.
W poprzednim numerze zamieściliśmy podstawowe informacje o Zimbrze – realnej i atrakcyjnej cenowo alternatywie dla stosowanego powszechnie, dostarczanego przez Microsoft produktu Exchange. Teraz opisujemy szczegółowo architekturę i proces instalacji tego pakietu.
Jak uprościć wyszukiwanie, pobieranie i przygotowywanie danych pochodzących z różnych źródeł, w tym sieci WWW? Pomoże w tym darmowy dodatek do arkusza Excel – Power Query, pozwalający na wykonanie zadań, które wcześniej wymagały znajomości języka VBA. Przedstawiamy możliwości tego narzędzia oraz sposoby jego wykorzystania.
Ostatnia odsłona Hyper-V to dojrzałe, stabilne oraz funkcjonalne rozwiązanie, które jest w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby organizacji z sektora MŚP i jednocześnie pozwala na zmniejszenie nakładów finansowych przeznaczanych na IT.
Coraz popularniejsze hurtownie danych to bazy, które są podstawą każdego systemu Business Intelligence wspomagającego procesy podejmowania decyzji. Ich przeznaczenie jest zupełnie inne niż baz operacyjnych. Inne są też zasady ich projektowania, sposób zasilania danymi oraz sposób użycia.
Borykając się z problemem szybko przyrastających danych i szukając rozwiązań bardziej elastycznych niż tradycyjne partycje, warto zapoznać się z możliwościami woluminów LVM. Ich stosowanie na pewno uprości proces zarządzania przestrzeniami dyskowymi w firmie.
Wykorzystywanie serwera zasad sieciowych pozwala na poprawę bezpieczeństwa infrastruktury IT. Rola ta, oprócz podstawowej funkcji serwera RADIUS, umożliwia również wdrożenie technologii ochrony dostępu do sieci. Pozwala to na sprawdzenie kondycji stacji roboczych przed uzyskaniem dostępu do newralgicznych elementów infrastruktury.
Powszechnie kojarzone ze sztuczną inteligencją, a czasami wręcz z nią utożsamiane, sieci neuronowe zostały po raz pierwszy użyte w serwerze SQL Server 2005. Algorytm ten (wraz z zaimplementowaną w ten sam sposób regresją logistyczną) należy do kategorii tzw. algorytmów uczenia nadzorowanego.
Usługa serwera RADIUS pozwala na łatwe centralizowanie mechanizmów uwierzytelniania i autoryzacji. Jednak w przypadku dużych organizacji bazowanie na jednym serwerze może sprawiać duże problemy. W celu separacji poszczególnych elementów warto wykorzystać technologię serwera RADIUS Proxy.
Pamięć masowa jest jednym z najistotniejszych elementów wpływających na końcową wydajność i efektywność całej platformy wirtualizacji. Architekci, projektując firmowy storage, muszą więc tak dobierać rozwiązania, aby jak najlepiej odpowiadały wymaganiom technicznym i potrzebom biznesowym.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline