Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Podstawowy schemat obiektów usługi Azure Active Directory w większości przypadków jest wystarczający, aby zapewnić łatwe administrowanie usługami w chmurze. Niemniej jednak wraz z rozwojem infrastruktury może okazać się konieczne rozszerzanie katalogu usługi Azure Active Directory, niekiedy o własne niestandardowe rozwiązania.
Z poprzednich części poradnika nauczyliśmy się pisać czytelne, poprawnie działające i operujące na zbiorach, a nie na pojedynczych wartościach, zapytania. Pozostało nam nauczyć się pisać wydajny kod SQL. Temu zagadnieniu poświęcona jest trzecia i ostatnia część artykułu.
Logi przechowywane lokalnie czy gromadzone w osobnym repozytorium? Możliwość zabezpieczenia zdarzeń, kompleksowej analizy i wizualizacji czy ograniczenia w tym zakresie? Między innymi na te pytania musi sobie odpowiedzieć każdy administrator, który rozważa wdrożenie centralnego serwera logów.
Starzejąca się infrastruktura pamięci masowej powoli nie nadąża za rosnącym zapotrzebowaniem na przechowywanie i przetwarzanie danych. Firmy, które przekształcają swoją działalność pod kątem tzw. Przemysłu 4.0, powinny rozważyć modernizację istniejącej infrastruktury IT w celu jak największego wykorzystania potencjału posiadanych danych.
W pierwszej części poradnika poznaliśmy wyjątkowe cechy języka SQL oraz nauczyliśmy się pisać czytelne i poprawnie działające zapytania. Lektura drugiej części pomoże nam lepiej zrozumieć konsekwencje obowiązującego w bazach danych paradygmatu, mówiącego, że tabele reprezentują zbiory, a język SQL został stworzony z myślą o efektywnym przetwarzaniu zbiorów danych.
Audytowanie poczynań użytkowników oraz zdarzeń zachodzących na serwerach utrzymujących kluczowe aplikacje i dane klientów bywa czasami odbierane jako przesadny nadzór sprawowany nad administratorami. Postrzeganie zmienia się w chwili, gdy zachodzi podejrzenie zaistnienia incydentu bezpieczeństwa. Szczegółowe dane o zmianach w systemie są nieocenionym źródłem wiedzy.
Praca z wierszem poleceń nie jest podstawowym środowiskiem dla zwykłych użytkowników, jednakże dla administratorów czy deweloperów może stanowić doskonałe narzędzie do wspomagania codziennej pracy. Obecnie firma Microsoft pracuje nad nową alternatywą pracy z wierszem poleceń, czyli nad nową aplikacją terminala tekstowego, jakim jest Windows Terminal.
Celem tej serii artykułów jest przedstawienie najlepszych praktyk programisty baz danych i skonfrontowanie ich z często spotykanymi złymi nawykami. Nieraz powodem tych drugich jest przenoszenie zasad obowiązujących w innych językach programowania do SQL-a. W pierwszej części artykułu dowiemy się, jak pisać czytelny, łatwy do utrzymania i rozwijania oraz poprawnie działający kod SQL.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline