Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Kontenery początkowo były osiągalne wyłącznie dla systemów Linux, ale od czasu konferencji Microsoft Build 2016 użytkownicy Windows 10 oraz Windows Server 2016 mogą korzystać z kontenerów zarówno linuksowych, jak i natywnych windowsowych. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jak zacząć używać kontenerów, nie będąc programistą.
Serwery baz danych są na tyle skomplikowanymi programami, że nawet zdefiniowanie wartości brzegowych i analiza zależności między wartościami poszczególnych liczników wydajności nie zawsze pozwalają zidentyfikować przyczyny problemów wydajnościowych. Dlatego w tej części uzupełnimy naszą analizę o informacje zgłaszane przez sam serwer SQL.
Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób zbudować pamięć masową przy wykorzystaniu usługi Novell Storage Services (NSS), pracującej pod kontrolą systemu operacyjnego Micro Focus Open Enterprise Server 2018, która definiowana jest i konfigurowana na stacji roboczej za pomocą webowej aplikacji Micro Focus iManager.
W trakcie naprawiania lub poprawiania wydajności działania MySQL można zauważyć, że administratorzy często używają podczas wdrożenia podstawowego polecenia yum install mysql i zapominają o sprawie. Przy takim podejściu nie ma co się później dziwić, że wydajność działania bazy danych nie jest na najwyższym poziomie.
W poprzedniej części opisano metodę zbierania danych o wydajności serwerów przy użyciu systemowego monitora wydajności oraz przedstawiono sposób wygenerowania testowego obciążenia serwera SQL za pomocą darmowego narzędzia HammerDB. W tej części przeanalizujemy zebrane dane o wydajności serwera i utworzymy kilka ułatwiających ich interpretację raportów.
Stworzenie serwera hostingowego i administracja nim to szereg zadań związanych z konfiguracją usług sieciowych, bezpieczeństwa oraz stworzeniem interfejsów webowych dedykowanych specjalistom zajmującym się witrynami internetowymi. Jednym z gotowych rozwiązań tej kategorii jest cPanel & WHM.
Zapewnienie wydajnego działania serwerów jest jednym z najważniejszych obowiązków administratorów baz danych. Mimo to niewielu administratorów zbiera i analizuje dane dotyczące wydajności. Część z nich uważa, że monitorowanie i optymalizacja wydajności są zbyt skomplikowane, a reszta nie ma na to czasu, pochłonięta codziennymi obwiązkami.
Największym błędem popełnianym przez organizacje migrujące do chmur publicznych jest używanie tych serwisów jak zwykłego centrum danych, co skutkuje podwyższonymi kosztami obsługi i awariami. Amazon Web Services, jako pierwsza i największa chmura publiczna, zachęca nas do uruchamiania i konfigurowania serwerów ręcznie – przy użyciu ich konsoli WWW. To również nie pomaga uświadomić użytkownikom, w jaki sposób najefektywniej zarządzać swoją wirtualną infrastrukturą w chmurze.
Cron uchodzi za oczywiste narzędzie do uruchamiania zadań cyklicznych w systemach Linux i jeden z kluczowych elementów tego systemu operacyjnego. Tymczasem istnieją narzędzia alternatywne realizujące podobne funkcje. Są nimi timery zaimplementowane jako jedna ze składowych menadżera usług systemd oraz daemon atd.
Nawet najlepszy system wirtualizacji nie spełni pokładanych w nim oczekiwań bez odpowiednio skonstruowanej warstwy sieciowej. Niekwestionowanym liderem technologii wirtualizacji jest VMware, a najczęściej używanym rozwiązaniem sieciowym w ramach produktu VMware vSphere, zwłaszcza w małych i średnich firmach, są tzw. przełączniki standardowe. Przyjrzyjmy się zasadzie ich działania i szczegółom ich konfiguracji.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline