Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Stworzenie serwera hostingowego i administracja nim to szereg zadań związanych z konfiguracją usług sieciowych, bezpieczeństwa oraz stworzeniem interfejsów webowych dedykowanych specjalistom zajmującym się witrynami internetowymi. Jednym z gotowych rozwiązań tej kategorii jest cPanel & WHM.
Zapewnienie wydajnego działania serwerów jest jednym z najważniejszych obowiązków administratorów baz danych. Mimo to niewielu administratorów zbiera i analizuje dane dotyczące wydajności. Część z nich uważa, że monitorowanie i optymalizacja wydajności są zbyt skomplikowane, a reszta nie ma na to czasu, pochłonięta codziennymi obwiązkami.
Największym błędem popełnianym przez organizacje migrujące do chmur publicznych jest używanie tych serwisów jak zwykłego centrum danych, co skutkuje podwyższonymi kosztami obsługi i awariami. Amazon Web Services, jako pierwsza i największa chmura publiczna, zachęca nas do uruchamiania i konfigurowania serwerów ręcznie – przy użyciu ich konsoli WWW. To również nie pomaga uświadomić użytkownikom, w jaki sposób najefektywniej zarządzać swoją wirtualną infrastrukturą w chmurze.
Cron uchodzi za oczywiste narzędzie do uruchamiania zadań cyklicznych w systemach Linux i jeden z kluczowych elementów tego systemu operacyjnego. Tymczasem istnieją narzędzia alternatywne realizujące podobne funkcje. Są nimi timery zaimplementowane jako jedna ze składowych menadżera usług systemd oraz daemon atd.
Nawet najlepszy system wirtualizacji nie spełni pokładanych w nim oczekiwań bez odpowiednio skonstruowanej warstwy sieciowej. Niekwestionowanym liderem technologii wirtualizacji jest VMware, a najczęściej używanym rozwiązaniem sieciowym w ramach produktu VMware vSphere, zwłaszcza w małych i średnich firmach, są tzw. przełączniki standardowe. Przyjrzyjmy się zasadzie ich działania i szczegółom ich konfiguracji.
Wraz z instalacją usługi Novell NetStorage na serwerowym systemie operacyjnym Micro Focus Open Enterprise Server 2018 (OES) użytkownicy uzyskali dostęp do swoich folderów i plików znajdujących się na dowolnych serwerach typu Linux i NetWare 5 (lub późniejszych) zlokalizowanych gdziekolwiek w firmowej/korporacyjnej rozproszonej sieci komputerowej.
Do niedawna Windows PowerShell stanowił narzędzie, które mogliśmy uruchomić, jedynie korzystając z systemu Windows. Istniało co prawda rozwiązanie, które oferowało jego możliwości w ramach przeglądarki – PowerShell Web Access – ale nie zyskało ono popularności wśród użytkowników PowerShella i wydaje się, że umarło śmiercią naturalną. Sam jednak pomysł, by móc korzystać z PowerShella na innych urządzeniach, niepracujących pod kontrolą systemu Windows, powraca.
Celem artykułu jest przedstawienie technologii wysokiej dostępności serwera SQL Server, które pozwalają spełnić wymagania użytkowników dotyczące zapewnienia ciągłości pracy systemów bazodanowych.
Dla dużych organizacji zachowanie wysokiej dostępności usług często jest strategicznym elementem działania. Jedną z takich usług może być właśnie usługa folderów roboczych.
Wybór architektury farmy SharePoint Server 2016 jest trudną decyzją, szczególnie w przypadku osób, które nigdy wcześniej nie wdrażały programu SharePoint. Decyzja o architekturze farmy w dużej mierze zależy od kilku czynników: przewidywanej ilości danych, liczby użytkowników, którzy będą potrzebowali dostępu do naszej farmy jednocześnie, ogólnej liczby użytkowników i oczywiście dostępnych funduszy na zakup sprzętu i licencji na oprogramowanie. Ważne są też wymagania dotyczące wysokiej dostępności i odtwarzania po awarii (RTO/RPO).
Transmisje online zapewnia: StreamOnline