Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Boty zaimplementowane w aplikacjach działają coraz sprawniej i pełnią wiele funkcji. Jedne udzielają odpowiedzi na zadawane przez użytkowników pytania, inne automatycznie wysyłają wiadomości do osób, które odwiedzają daną stronę, jeszcze inne dostarczają informacji o stanie realizacji zamówień czy przyjmują zamówienia na pizzę. Aby taki bot był ogólnie dostępny, musimy go wdrożyć na serwerze i odpowiednio skonfigurować.
Zarządzanie systemami Windows bardzo zmieniło się w ostatnich latach i wciąż ewoluuje. Dziś coraz rzadziej musimy się logować do serwerów i coraz częściej da się korzystać z rozwiązań takich jak Server Core. Stało się to możliwe głównie dzięki Windows PowerShell. Jednak zarządzanie przy użyciu skryptów czy interaktywnych poleceń zmienia perspektywę tylko nieznacznie. Z czasem pojawia się potrzeba pójścia krok dalej, w czym pomocny jest PowerShell Desired State Configuration.
Hybrydowa infrastruktura to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Wykorzystanie platformy obliczeniowej Microsoft Azure ułatwia implementowanie w ramach lokalnego środowiska kolejnych elementów infrastruktury.
Poznajemy bliżej biblioteki Seaborn i pracujemy na siatkach za pomocą funkcji PairGrid oraz FacetGrid. Dzięki nim, jeśli tylko dysponujemy odpowiednimi danymi, możemy znacząco wpływać na to, jak wygląda końcowy wykres – czyli jak poszczególne wartości zostaną zwizualizowane.
Jeśli mielibyśmy wskazać tylko jedno narzędzie, które rewolucyjnie zmieniło sposób edycji treści w CMS WordPressa, byłyby to Page Buildery. Wielu użytkowników obecnie nie wyobraża sobie budowania stron bez ich udziału. Są też osoby, które potrafią podczas spotkania z klientem zamiast w notesie już na żywo tworzyć wstępną wersję strony. W niniejszym artykule omówimy kilka przydatnych funkcji i ciekawych rozwiązań zastosowanych w darmowych wersjach: Elementor oraz WP Page Builder.
W kolejnej części cyklu tworzymy heatmapy, czyli mapy cieplne, z wykorzystaniem bibliotek Seaborn dostępnych dla języka Python. Omawiamy dwa rodzaje map oraz sposób konwertowania zestawów danych na macierze, co jest niezbędne do tego typu wizualizacji danych.
Deweloperzy nie zdążyli się jeszcze nacieszyć kontenerami, a na świat przyszło kolejne przełomowe rozwiązanie, które bardzo szybko zdobywa zainteresowanie programistów. Mowa o serverless, czyli o przetwarzaniu „bez” użycia serwerów.
Trwają intensywne prace w ramach projektu „Elektroniczna platforma gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych” (Projekt P1). Informatyzacja placówek ochrony zdrowia to proces skomplikowany organizacyjnie i implementacyjnie, ale są już pierwsze efekty. Po dużych zawirowaniach formalno-organizacyjnych opracowano plan naprawczy projektu – wprowadzono m.in. jego fazowanie, zaplanowano realizację w cyklu przyrostowym oraz znacznie ograniczono jego zakres funkcjonalny.
W tej części kursu omawiamy kolejne możliwości bibliotek Seaborn, pozwalające w łatwy sposób wizualizować nawet skomplikowane zbiory danych. Uczymy się rysować między innymi wykresy pudełkowe i skrzypcowe.
Biblioteki Seaborn pozwalają na wizualizację modeli statystycznych w prostszy sposób niż omawiany w poprzednich częściach kursu Matplotlib. Przedstawiamy możliwości i funkcje oferowane przez Seaborn oraz odpowiadamy na pytanie, dlaczego są one ważnym elementem w nauce specjalizacji data scientist.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline