Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Poczta e-mail to ciągle bardzo ważne i krytyczne medium komunikacyjne w większości firm, oferujące znacznie więcej niż tylko możliwość wymiany korespondencji oraz informacji między pracownikami.
Wykorzystanie komponentów infrastruktury klucza publicznego, w tym kryptografii asymetrycznej, umożliwia znaczne zwiększenie bezpieczeństwa elementów systemów informatycznych współczesnych środowisk IT.
PacketFence to projekt softwarowego mechanizmu implementującego funkcje Network Access Control, który z łatwością zintegrujemy z wieloma urządzeniami sieciowymi wiodących producentów. Zapewnia m.in. możliwość współpracy z zewnętrznymi mechanizmami bezpieczeństwa, dzięki którym rozszerzymy funkcjonalność kontrolera dostępu do zasobów sieci, zwiększając poziom jej bezpieczeństwa.
Praktycznie każda większa firma oferująca usługi lub produkty posiada lub planuje uruchomić w niedalekiej przyszłości własny dział pomocy dla klientów, tzw. helpdesk. Przedstawiamy możliwości wtyczek dla znanych CMS-ów, które warto rozważyć w przypadku potrzeby wdrożenia tego typu rozwiązania dla konsumentów.
W poprzedniej części opisywaliśmy zabezpieczenia zdalnego dostępu dla użytkowników systemowych w dystrybucjach Ubuntu, Debian i CentOS. Kolejną kategorią zabezpieczeń, na jaką powinni zwrócić uwagę użytkownicy systemów Linux, są zabezpieczenia usług sieciowych.
Korzystanie z systemów Linux w środowiskach sieciowych jest coraz częstsze, a do tego typu rozwiązań stosowane są zwykle popularne dystrybucje. Mimo podobieństw mogą one jednak różnić się domyślnymi ustawieniami i zaimplementowanymi mechanizmami bezpieczeństwa. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę po instalacji w kwestii ochrony systemu.
Przyjrzymy się temu, jak użytkownicy korzystający na co dzień z Linuksa mogą rozpocząć przygodę z PowerShellem i w jakich sytuacjach ten interpreter poleceń może być pomocnym narzędziem. Z jakich narzędzi warto korzystać przy pisaniu skryptów w PowerShellu na Linuksie oraz jakie pakiety rozszerzeń dla PowerShella przydatne w codziennej pracy są już obecnie dostępne.
Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na wdrożenie w siedzibie od kilku do kilkunastu ekranów, na których pojawiałyby się różne informacje, np. widok z kamer systemu monitoringu, widok z wybranej strony WWW, widok z ekranu komputera itp. Jakie rozwiązania softwareowe i sprzętowe są potrzebne, aby przygotować taki system?
W tej części kursu programowania w Pythonie dodajemy funkcję wyświetlania i dodawania szkiców, czyli wpisów nieopublikowanych, nowe przyciski służące do usuwania postów oraz poprawiamy poziom bezpieczeństwa aplikacji.
Confluence to webowe środowisko dostarczające narzędzi do przyjaznego tworzenia firmowej dokumentacji. W kolejnym artykule z cyklu przedstawiamy wybrane cechy tego rozwiązania oraz zwracamy uwagę na istotne czynności, które administrator powinien wykonać po zainstalowaniu aplikacji.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline