Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
W kolejnej części cyklu artykułów dotyczących podstaw programowania skupiamy się na rozbudowaniu aplikacji webowej. Tworzymy formularz do wygodnego dodawania i edycji postów na blogu oraz warstwę bezpieczeństwa, dzięki której ograniczymy dostęp innych użytkowników do nowych funkcji.
System firmowej bazy wiedzy warto budować w oparciu o środowisko dostarczające przyjazny, zachęcający do pracy interfejs oraz skuteczne mechanizmy wyszukiwania zgromadzonych treści. Dobrym przykładem takiego narzędzia jest Atlassian Confluence.
W czwartej i ostatniej części artykułu poświęconego serwerowi R firmy Microsoft przyjrzymy się budowie i ocenie modeli predykcyjnych. Poznamy wybrane algorytmy uczenia maszynowego, zbudujemy przykładowe modele klasyfikacyjne i regresyjne, a także omówimy sposoby oceny jakości modeli predykcyjnych.
W pierwszej części cyklu przedstawione zostały ogólne informacje dotyczące platformy Citrix AppDNA, sposób instalacji i podstawowej konfiguracji. W niniejszym artykule opisany zostanie sposób przeprowadzenia testów kompatybilności oraz analizy generowanych raportów.
Wdrażanie strony na publicznie dostępnym serwerze wielu osobom wydaje się wyzwaniem nie do przejścia, ponieważ cały proces jest dość skomplikowany. W tej części kursu pokazujemy, jak krok po kroku udostępnić aplikację w internecie, wykorzystując bezpłatny serwer PythonAnywhere.
W tej części kursu stworzymy w pełni funkcjonalnego bloga wraz z jego podstronami, wykorzystując framework Django oraz dodatkowo na potrzeby edycji stylów CSS – framework Bootstrap.
Kontynuujemy naukę programowania z wykorzystaniem języka Python. W tej części kursu stworzymy model bloga i wdrożymy go na serwerze, wykorzystując framework Django, który doskonale współgra z Pythonem.
Dział IT każdej firmy, nieważne czy małego przedsiębiorstwa, czy też wielkiej korporacji, co jakiś czas musi spojrzeć w kalendarz i sprawdzić ważną datę – datę zakończenia wsparcia technicznego dla kolejnego z systemów operacyjnych Microsoft. Wtedy też pojawia się słowo, które mrozi krew w żyłach najbardziej zaprawionych administratorów – migracja aplikacji.
Komputery typu infokiosk są coraz częściej spotykane w przestrzeni publicznej. Te publicznie dostępne interaktywne terminale, pełniące funkcje informacyjne, reklamowe i samoobsługowe, powinny być odpowiednio zabezpieczone przed atakami. Podpowiadamy, jak do tego celu wykorzystać funkcje Windows 10.
W pierwszej części kursu odpowiadamy, dlaczego warto poświęcić nieco czasu na naukę Pythona, opisujemy podstawy, które należy znać, programując w tym języku, a także tworzymy pierwszy prosty program.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline