Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Wi-Fi 7 przyniesie ogromne korzyści – większą wydajność, mniejsze opóźnienia, zmniejszenie zakłóceń i poprawę bezpieczeństwa dla rozwijającego się ekosystemu łączności bezprzewodowej. Choć prace nad standardem IEEE 802.11be jeszcze się nie zakończyły, od przynajmniej pół roku co chwila słyszymy o kolejnym „pierwszym” urządzeniu kompatybilnym z Wi-Fi 7.
Niektórzy mogą się obawiać, że ChatGPT odbierze im pracę. Dla innych będzie to świetne narzędzie zapewniające wzrost produktywności i podnoszące komfort pracy. Wyjaśniamy, czym jest najnowsza sztuczna inteligencja, jakie ma możliwości i ograniczenia, a także czy faktycznie może pozbawić kogoś zajęcia.
Mimo że wprowadzone na rynek w 2019 r. Wi-Fi 6 i jego późniejszy wariant – 6E – wciąż nie są szeroko rozpowszechnione, a Wi-Fi 5 nadal króluje zarówno w domach, jak i przedsiębiorstwach, tuż za rogiem czai się kolejna generacja standardu technologii bezprzewodowej. Wi-Fi 7 ma zrewolucjonizować sposób, w jaki łączymy się z internetem, i być najlepszym wyborem zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.
Technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. Upowszechnienie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, tak szeroko dyskutowane w ostatnim czasie, pokazuje możliwy kierunek nadchodzącej rewolucji technologicznej – metawersum. Pytanie, jakich zmian w związku z tym można się spodziewać.
Narzędzia i sposoby ataków stają się coraz bardziej wyrafinowane, a cyberbezpieczeństwo to jeden z najważniejszych trendów wyznaczających rozwój IT. Rok 2022 upłynął pod znakiem zmasowanych ataków hakerskich związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. Specjaliści z Check Point Software Technologies podpowiadają, czego można się spodziewać w tym roku.
Każdego dnia poprzez aplikacje udostępniamy ogromną ilość naszych danych osobowych, nie myśląc o tym, czego dowiadują się o nas deweloperzy i w jakim celu wykorzystują pozyskane informacje. Google Play postanowiło to zmienić.
Jeśli w firmie korzystamy z urządzeń mobilnych, posiadanie systemu MDM jest niezbędne dla zachowania odpowiedniej kontroli i bezpieczeństwa. Na rynku jest bardzo dużo tego typu rozwiązań. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze jednego z nich.
Wciąż za mało. A w każdym razie nasze podejście do bezpieczeństwa w sieci jest pełne paradoksów. Z jednej strony boimy się ataku hakerskiego, z drugiej lekceważymy zagrożenie, popełniamy podstawowe błędy i polegamy głównie na… zdrowym rozsądku.
Standard 802.11ax, czyli Wi-Fi 6, na dobre zagościł już w naszych komputerach, a przede wszystkim w laptopach, mimo tego że w wielu miejscach wciąż funkcjonują punkty dostępowe zgodne ze standardem Wi-Fi 5 (802.11ac) lub starszym. Tymczasem świat idzie naprzód i producenci pecetów zaczęli masową implementację najnowszej odsłony bezprzewodowej łączności Wi-Fi 6E.
Sprawne porozumiewanie się w zespołach to podstawa dobrej i efektywnej współpracy. W dobie pracy zdalnej narzędzia do komunikacji stały się wręcz nieodzowne. Slack, jedno z najpopularniejszych tego typu rozwiązań, oferuje kilka nowości, które z pewnością zainteresują jego użytkowników.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline