Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


23.09.2021

5 edycja konferencji Test...

21 października startuje kolejna, piąta już edycja największej w Polsce konferencji...
23.09.2021

Zero Trust Firewall

FortiGate 3500F
23.09.2021

Ochrona IoT

Kaspersky SHS
23.09.2021

Wydatki lobbingowe

Cyfrowy monopol
23.09.2021

Współdziałanie klastrów

SUSE Rancher 2.6
23.09.2021

Panasonic TOUGHBOOK 55

Najnowsza wersja wszechstronnego Panasonic TOUGHBOOK 55 to wytrzymały notebook typu...
23.09.2021

Elastyczna dystrybucja...

Liebert RXA i MBX
23.09.2021

Zdalny podgląd w 360°

D-Link DCS-8635LH
23.09.2021

Sejf na dane

Szyfrowany pendrive

Laptopy poleasingowe

Data publikacji: 22-07-2015 Autor: Grzegorz Kubera

Możemy zaoszczędzić kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych, jeśli zamiast nowego laptopa wybierzemy model poleasingowy. To również duże oszczędności dla firm, które muszą kupić kilka komputerów. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy zakupie, aby dokonać trafnego wyboru.

Decydując się na laptopa poleasingowego, powinniśmy wiedzieć, że najważniejsza jest jego marka. Choć są to niemal zawsze laptopy biznesowe, z definicji – wyższej jakości, ich wykonanie powinno być pierwszym elementem, który powinniśmy sprawdzić przy zakupie. Nie powinniśmy natomiast zwracać uwagi ani na kolor, ani wykończenia obudowy. Nie przejmujmy się też niewielkimi rysami – niektórzy klienci nawet wolą takie modele, ponieważ są one jeszcze tańsze.

– Zdarza się, że laptop ma porysowaną obudowę – mówi Mariusz Dudziński, specjalista ds. sprzedaży w MDM Komputery, firmie sprzedającej laptopy poleasingowe. – Wiadomo, że jest to sprzęt używany. Nasza firma traktuje takie laptopy jako klasę B i są one sprzedawane w atrakcyjnych cenach.

Jeśli jednak przeszkadzają nam rysy na obudowie, z pewnością znajdziemy model, który nam się spodoba, tylko nieco droższy. Natomiast zawsze sprawdzajmy lub – jeśli kupujemy przez internet – zadajmy przed zakupem pytanie, czy zawiasy podtrzymujące matrycę są w dobrym stanie. W przeciwnym razie laptop może okazać się bezużyteczny. Sprawdźmy także klawiaturę – czy hałasuje podczas pisania, czy klawisze są w pełni sprawne i czy nie są wytarte. Oceńmy również stan eksploatacji. Niektóre firmy, jak zwracają uwagę nasi rozmówcy, mogą sprzedawać laptopy regenerowane, czyli takie, które były już bardzo wyeksploatowane i nie powinny trafiać do ponownej sprzedaży.

Zdarza się, że obudowa laptopa nie jest w doskonałym stanie, za to ma on wysokiej jakości podzespoły. Dlatego, jeśli nie przeszkadza nam, że widoczne są drobne ślady użytkowania, sprawdźmy w porównywarce ceny nowych modeli wyposażonych w podobne komponenty. Może się okazać, że laptopy zapewniające zbliżoną wydajność i oferujące podobne wyposażenie są o wiele droższe niż model poleasingowy, przez co jego zakup będzie jeszcze bardziej opłacalny.

> Ekran i bateria – najważniejsze

Kupując laptopa poleasingowego, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko jakość zawiasów. W przypadku ekranu ważne jest również podświetlenie. Sprawdźmy czy wyświetlacz jest równomiernie jasny na całej powierzchni. Jeżeli nie możemy ocenić tego samodzielnie, poprośmy o pomoc doradcę ze sklepu. – Decydując się na zakup laptopów poleasingowych, należy zwrócić też uwagę na to, czy matryca nie ma wypalonych pikseli – radzi Tomasz Ostrowski, prezes firmy Progress, która sprzedaje niedrogie używane laptopy. Jeżeli matryca jest uszkodzona, nie kupujmy laptopa, ponieważ ewentualna naprawa i wymiana ekranu wiąże się z dość dużymi kosztami. Aby sprawdzić, czy nie ma martwych pikseli, skorzystajmy z bezpłatnego programu Dead Pixel Buddy 1.1.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"