Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Łączność LTE jest w Polsce faktem od 2010 roku. Jednak dopóki standard czwartej generacji nie upowszechni się na tyle, aby w większości miejsc w kraju użytkownicy mogli w sposób stabilny korzystać z tego typu szybkiego połączenia, można co najwyżej mówić o dynamicznym rozwoju tej technologii. Technologii przyszłości – dodajmy…
Badania prowadzone wśród internautów wskazują, że 80% do 90% z nich regularnie ogląda w sieci materiały wideo. Nic więc dziwnego, że technologia udostępniania treści multimedialnych rozwija się bardzo dynamicznie.
Praca zdalna to stosowany w wielu przedsiębiorstwach standard, w wypadku którego dostęp do zasobów firmowych musi odbywać się z zastosowaniem bezpiecznych kanałów VPN. Pokazujemy, jak całkowicie za darmo zestawić tego typu połączenie w Androidzie.
Badania rynku wskazują, że najwięcej procesorów trafia nie do komputerów, ale do telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i różnego rodzaju urządzeń mobilnych, a tutaj dominuje architektura ARM (Advanced RISC Machine). Prezentujemy najnowsze chipy, jakie w tym roku pojawią się w urządzeniach mobilnych.
Sceną dramatu jest Dubaj, kraina arabskich baśni. Bogactwo, palmy, wspaniałe hotele, legendarne sklepy. W jednej z najlepszych sal konferencyjnych rozpoczyna się widowisko, które zadecyduje o naszych losach.
Dostęp do internetu jest dziś niemal niezbędny. Oczekują go goście w hotelu, restauracji, urzędzie czy też w naszej firmie. Zbudowanie sprawnie działającej sieci bezprzewodowej wymaga jednak odpowiedniego sprzętu. Powinien on zapewniać nie tylko dobry zasięg i przepustowość, ale również minimalizować ryzyko konsekwencji prawnych udostępniania łącza osobom trzecim.
Wśród możliwości roli Remote Desktop Services jest między innymi tworzenie farm zdalnego dostępu do aplikacji. To interesująca technologia, która ułatwia zorganizowanie pracy rozproszonych geograficznie biur. W niniejszym artykule wyjaśnimy działanie RemoteApp na podstawie najnowszego systemu serwerowego firmy Microsoft.
Bez mobilnych urządzeń elektronicznych nie sposób dziś się obyć – nosimy ze sobą smartfony, tablety, netbooki, laptopy. Ich przenośność kończy się jednak szybciej, niż się spodziewamy – po prostu rozładowuje się bateria. Często już po kilku miesiącach użytkowania jej pojemność raptownie spada – dlaczego?
Pojawienie się ogólnodostępnych usług przetwarzania danych w chmurze wkrótce może nie tylko zmienić nasze podejście do sposobów korzystania z zasobów IT, ale również zrewolucjonizować ekonomiczną stronę informatyki w firmach.
Używanie technologii Adobe niekorzystnie wpływa na pozycjonowanie stron w Google. Ponadto coraz więcej osób przegląda zasoby internetu na tabletach i smartfonach, które często nie obsługują Flasha. Czy nadszedł więc czas, aby przesiąść się na HTML5?
Transmisje online zapewnia: StreamOnline