Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Firmy na całym świecie zaczynają stawiać na pracę hybrydową. Wiąże się to z wieloma korzyściami, ale ma też swoje słabe strony, o których często się nie mówi. Tłumaczymy, z jakimi kosztami wiąże się akceptowanie pracy hybrydowej i co powinny zrobić firmy, którym zależy na wykorzystaniu potencjału tego stylu pracy do maksimum, przy jednoczesnym zredukowaniu wad i zminimalizowaniu ryzyka.
Przetwarzanie języka naturalnego to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów w obszarach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. NLP dało początek takim technologiom jak asystenci głosowi, chatterboty, infoboty, tłumacze, syntezatory mowy, inteligentne domy i wiele innych narzędzi, z których korzystamy na co dzień.
Laptopy z systemem Chrome OS zyskały ogromną popularność w czasie pandemii. Oferują szeroką funkcjonalność, a przy tym są relatywnie tanie. Czy można jednak na nich komfortowo pracować? Oceniamy możliwości chromebooków.
Dane są wspólnym mianownikiem funkcjonowania i rozwoju cywilizacji, są bazą dla wszelkich działań podejmowanych przez organizacje na całym świecie. Jednak przybywająca ilość cyfrowych informacji szybko wyprzedza konwencjonalne technologie ich przechowywania. Jedną z alternatyw dla obecnych urządzeń pamięci masowej może być przechowywanie danych w DNA.
Wiele wskazuje na to, że powrót do pracy wykonywanej wyłącznie w formie stacjonarnej, biurowej nigdy nie nadejdzie. Pracodawcy i pracownicy poznali wady i zalety pracy zdalnej, ale w obliczu możliwego powrotu różnych form ograniczeń wiele organizacji planuje jej utrzymanie lub zastąpienie jej wariantami pracy hybrydowej.
Sytuację panującą na rynku układów półprzewodnikowych można już nazwać kryzysem, przede wszystkim za sprawą spowolnienia rozwoju architektury x86 i niewystarczających dostaw. W epoce podawania w wątpliwość prawa Moore’a naturalna zdaje się chęć odnalezienia teorii zastępczej. Według wielu komentatorów dobrym kandydatem jest hipoteza już dziś nazywana prawem Hernandeza.
W obliczu coraz bardziej złożonych słowników – do których w przyszłości zaprzęgnięte zostaną zapewne także komputery kwantowe – gigantycznych wycieków danych i złożonych form phishingu dostawcy usług poszukują mechanizmów, które raz na zawsze wyeliminują tradycyjne metody uwierzytelniania. Przyglądanie się tym próbom skłania jednak do wniosku, że każda firma powinna dziś rozważyć wdrożenie sprzętowych kluczy uwierzytelniających.
W Mountain View po roku nieobecności z entuzjazmem przywitano powrót konferencji I/O Google 2021 i zapowiedzi nowości, które ze sobą przyniosła. Nie mogło na niej oczywiście zabraknąć dyskusji nad sztuczną inteligencją i zastosowaniu jej w produktach Google’a.
Na rynku znajdziemy wiele aplikacji biznesowych na Androida, ale tylko niektóre z nich rzeczywiście można polecić firmom, które chcą zapewnić wysoką produktywność, a przy tym zależy im na bezpieczeństwie. Polecamy najlepsze i sprawdzone aplikacje biznesowe na tę platformę.
Kamery IP są przystosowane do pracy w sieciach komputerowych. Komunikują się za pomocą tego samego standardowego protokołu, który jest stosowany w sieciach LAN, czyli TCP/IP. Taki sposób komunikacji umożliwia nawiązanie zdalnego połączenia z kamerą z praktycznie dowolnego miejsca na ziemi. Ich funkcja w monitoringu wizyjnym ma coraz większe znaczenie, dlatego przedstawiamy cztery zdalnie sterowane kamery PTZ o różnym zastosowaniu.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline