Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Trudno twierdzić, że rynek urządzeń mobilnych jest porywająco ciekawy: co miesiąc zalewają go dziesiątki bliźniaczo podobnych urządzeń, a w kwestii oprogramowania do czynienia mamy z betonowym duopolem dwóch korporacji. Co jakiś czas jak bumerang wracają rozważania, czy sytuacja ma jeszcze szansę się odmienić, czy technologie mobilne zawojuje nowy gracz. Sprawdzamy, czy szanse na to mają liczne mobilne dystrybucje Linuksa.
Trzeba przyznać, że Microsoft jest w rozwoju linii urządzeń Surface bardzo konsekwentny. Od lat regularnie dostarcza na rynek więcej niż udane produkty różnej klasy, dbając każdorazowo o wysoką jakość wykonania. Nie inaczej jest z jednym z najnowszych urządzeń Surface – biznesowa hybryda Surface Pro 7+ po raz kolejny dowodzi, że w Redmond projektuje się świetne urządzenia.
Urządzenia do mirroringu, które pozwalają na przesyłanie bezprzewodowo obrazu (prezentacji czy filmów) z laptopa, smartfona i tabletu na zewnętrzny ekran, są bardzo przydatne w czasie spotkania z klientem lub podczas wewnętrznego szkolenia. Wyjaśniamy, jakie funkcje oferują, ile kosztują i co warto wybrać.
Po latach intensywnych prac nad nowymi funkcjami można odnieść wrażenie, że tempo rozwoju Windowsa 10 znacznie zwolniło. Nie oznacza to jednak, że w ramach programu Windows Insider nie są aktualnie testowane żadne interesujące z punktu administracji systemem funkcje. Na pierwszy plan zdaje się wśród nich wybijać Windows Package Manager.
Wygląda na to, że oprogramowanie w przyszłości będzie działać wyłącznie w przeglądarce. Ciągle będziemy mogli je zapisywać na dysku jako swojego rodzaju „skróty”, które przypniemy do paska zadań. Sama aplikacja będzie jednak działać online, w postaci PWA. Czy to dobry kierunek?
Kiedy w czasach młodości przygotowywałem się do egzaminu na prawo jazdy, brat mojej babci, przedwojenny inżynier mechanik, zadał mi pytanie, którego nie zrozumiałem. Zapytał się bowiem, czy podczas praktycznej nauki jazdy szkolą mnie, jak używać „zwischengas”.
W dzisiejszym świecie potrzeby związane z wizualizacją i prezentacją informacji są coraz większe. Nie sposób wyobrazić sobie pracy w jakiejkolwiek z dziedzin bez multimedialnych narzędzi. Laptop i rzutnik jednak już dzisiaj nie wystarczą.
Systemy Hosted Endpoint Protection to rozwiązania zabezpieczające przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberzagrożeniami, które w całości działają w chmurze. Biorąc pod uwagę ich coraz większą popularność, warto wyjaśnić, kiedy zdecydować się na takie rozwiązanie, jakie są jego korzyści, a także wskazać konkretne systemy warte uwagi.
Platforma Teams stała się popularna w wielu firmach – zdecydowanie ułatwia pracę zdalną, służy do sprawnej komunikacji. Narzędzie to – ze względu na swoją powszechność oraz dostępność – przechodzi liczne aktualizacje. By jednak w pełni korzystać z rozbudowanej aplikacji, warto poznać jej wszystkie funkcje i dodatki.
Na początku tego roku usługa Power Platform została uzupełniona o czwartą aplikację – Power Virtual Agents. Pozwala ona tworzyć i publikować chatboty przy użyciu graficznego środowiska, bez konieczności angażowania programistów specjalizujących się w pisaniu tego typu narzędzi. Co więcej, od lipca 2020 roku ta aplikacja obsługuje dodatkowe języki, w tym język polski.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline