Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
W ostatnim kwartale minionego roku po raz pierwszy w historii łączna wartość płatności zbliżeniowych zrealizowanych przez Polaków była wyższa niż tradycyjnych płatności kartami. Z kolei raport „Płatności cyfrowe 2017” przygotowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej wskazał, że z płatności elektronicznych korzysta już niemal połowa internautów, a co trzeci ankietowany robi zakupy, korzystając z urządzenia mobilnego. Nowe technologie, świat finansów i mobile przenikają się w coraz większym stopniu.
Coraz więcej firm i organizacji dostrzega korzyści pracy zdalnej. Koszty wynajmu biur to jedna strona medalu. Druga to dostęp do najlepszych pracowników pracujących w różnych lokalizacjach, co jest nieocenione dla efektywnej realizacji projektów. Dla pracowników to natomiast wygoda i oszczędność czasu – większość współczesnej pracy biurowej można wykonać z dowolnego miejsca.
W kontekście ogólnych zasad bezpiecznego korzystania ze smartfonów do najpopularniejszych rozwiązań należą kontenery, VPN i szyfrowanie zawartości pamięci telefonu. Jak jednak wygląda bezpieczeństwo transmisji danych za pośrednictwem sieci komórkowych LTE (4G/5G) i wcześniejszych wersji 2G i 3G? Czy zapewniają one odpowiedni poziom integralności i poufności przesyłanych informacji?
Raport „Płatności cyfrowe 2017” przygotowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej wskazał, że z płatności elektronicznych korzysta niemal połowa internautów, a co trzeci ankietowany robi zakupy, używając urządzenia mobilnego. Zmiany następują bardzo dynamicznie – Polacy w minionym roku wykonali olbrzymi krok pod względem adaptacji i używania elektronicznych produktów finansowych i transakcyjnych.
Urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety, już dawno przestały być oazą spokoju, która nie była narażona na ataki cyberprzestępców. Stale rosnące możliwości tych urządzeń oraz otwarta architektura systemów sprawiły, że są to obecnie jedne z najbardziej podatnych na incydenty bezpieczeństwa urządzeń.
Deweloperzy coraz częściej wybierają rozwijanie aplikacji progresywnych, nie zaś mobilnych. Nie tylko uruchamiają się one bezpośrednio w przeglądarce, bez konieczności pobierania ze sklepów, ale też są superszybkie i bezpieczne. Tłumaczymy, dlaczego warto rozpocząć prace nad aplikacjami PWA.
W smartfonach montowane są bardzo wydajne procesory oraz podzespoły i od dawna można do nich podłączać klawiaturę, mysz czy nawet zewnętrzne monitory. Czy zatem pora już odstawić laptopa na półkę? Czy wystarczy dziś wykorzystywać do pracy tylko urządzenie, które mieści się w kieszeni marynarki?
Mobilne rozwiązania upraszczają i usprawniają wykonywanie służbowych zadań oraz zwiększają komfort ich wykonywania. Wielu pracodawców obawia się jednak, że praca na smartfonie czy tablecie to o wiele niższa produktywność. Jak jest w praktyce? Czy warto oferować pracownikom mobilne środowisko i narzędzia?
Jeśli korzystamy z Adobe Document Cloud, możemy podpisywać dokumenty, nawet jeśli nie mamy dotykowego monitora, a także je skanować i zapisywać w formie plików do edycji. Wyjaśniamy, dlaczego warto wypróbować pakiet oprogramowania Adobe.
Apple wprowadza do oferty dwa nowe, zaktualizowane smartfony – iPhone 8 i 8 Plus, jak również coś zupełnie nowego – iPhone’a X, z dużym ekranem o nietypowym kształcie, niemal bez ramki i bez przycisku Home. Udostępniono też nową wersję systemu iOS oznaczoną numerem 11.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline