Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Mimo ciągłego wzrostu efektywności energetycznej obiektów data center i wdrażania rygorystycznych strategii zwiększone zużycie energii pobieranej przez DC jest nieuniknione z uwagi na rozwój usług cyfrowych. By móc efektywnie zarządzać wskaźnikami efektywności środowiskowej, wymagane jest wdrażanie odpowiednich norm oraz implementacja systemów umożliwiających podgląd na bieżąco wskaźników zużycia energii, wody czy emisji gazów cieplarnianych.
Rynek zielonych centrów przetwarzania danych obecnie mocno się rozwija. Przekłada się to na kształt projektów DC oraz proces budowy. Trend wzrostowy zapewne utrzyma się przez najbliższą dekadę i wpłynie na przetasowania wśród liderów usług kolokacyjnych czy chmurowych. Dostawcy usług, którzy stworzą spójną i realistyczną strategię regionalną lub globalną, wyprzedzą rywali i umocnią swoją pozycję na rynku.
Zaprojektowanie chatbota wymaga przemyślenia kilku kluczowych decyzji – należy jasno określić, jakie ma spełniać zadania i jakie korzyści ma przynieść użytkownikom. Trzeba również ustalić grupę odbiorców, przemyśleć scenariusze dialogów, a także wybrać platformę, na której będzie działał, i zaprojektować jego integrację z innymi systemami, takimi jak bazy danych i usługi WWW.
Ostatnie miesiące przyniosły nam szczególny wzrost popularności chatbotów, czyli programów, z którymi możemy komunikować się w języku naturalnym. Wiele z nich realizuje konkretne zadania biznesowe i nie tylko – od wsparcia sprzedaży, przez automatyzację edukacji, aż po dbanie o nasze codzienne potrzeby.
Profesjonalna praca ze skryptami Windows PowerShell nie musi kończyć się na etapie wytwarzania kodu źródłowego. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi pozwala również na fachowe dostarczanie wyprodukowanych automatyzacji środowisku IT.
Skryptowa automatyzacja może nie jest tak skomplikowanym procesem deweloperskim jak pisanie aplikacji, niemniej jednak możemy w tym celu wykorzystywać te same specjalistyczne narzędzia. Dzięki nim nawet tak proste rozwiązania jak skrypty Windows PowerShell mogą być wytwarzane w profesjonalny sposób.
Już jedenasty raz na łamach naszego miesięcznika wspólnie z Czytelnikami oceniamy urządzenia, oprogramowanie oraz usługi chmurowe, nagradzając te rozwiązania, które wyróżniają się na rynku.
Szybkość adaptacji do wydarzeń na świecie, łatwość przeprowadzenia i wachlarz możliwych scenariuszy ataków to tylko niektóre z czynników, które składają się na niezrównaną skuteczność inżynierii społecznej. Poza śledzeniem najświeższych newsów warto wyposażyć się w podstawową wiedzę i umiejętności, a swoją organizację w narzędzia pozwalające zmniejszyć prawdopodobieństwo udanego ataku socjotechnicznego.
W cyberprzestępczym świecie funkcjonują ataki, które pozwalają uzyskać dostęp do wartościowych danych często bez użycia ani jednej linijki kodu. Oparte są na podstępie i manipulacji, a hakuje się w nich nie sprzęt czy software, tylko człowieka.
Firma Microsoft od lat oferuje usługi bazodanowe on premises oraz w chmurze Azure. Chociaż zgodność poszczególnych usług Azure z serwerem SQL wynosiła od 90% (w przypadku usługi Azure SQL Database) do ponad 99% (w wypadku usługi SQL Managed Instance), to brak stuprocentowej kompatybilności utrudniał migrację istniejących rozwiązań do Azure. Dlatego jedną z bardziej wyczekiwanych nowości była ściślejsza integracja usług bazodanowych dostępnych zarówno lokalnie, jak i w Azure oraz Azure Arc.
Transmisje online zapewnia: StreamOnline