Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


15.07.2022

Nowa wersja BDRSuite

Vembu Technologies, dostawca oprogramowania do ochrony danych w środowiskach fizycznych,...
15.07.2022

Zarządzanie końcówkami

baramundi software opublikowało nową wersję narzędzia do ujednoliconego zarządzania...
15.07.2022

Cyberzwiadowca

FortiRecon to kompleksowe narzędzie do ochrony przed cyfrowym ryzykiem (Digital Risk...
15.07.2022

Kontrola audiowizualna

Optoma wprowadziła oprogramowanie zintegrowane z chmurową platformą Microsoft Azure do...
15.07.2022

Chmura bezpieczeństwa

Cisco przedstawiło plan stworzenia Security Cloud – globalnej, zintegrowanej, opartej na...
15.07.2022

Nowy laptop do pracy zdalnej

Wielozadaniowość pracy hybrydowej to idea, która była inspiracją dla inżynierów Della...
15.07.2022

Monitoring bez zakłóceń

Firma Axis Communications proponuje nową serię kamer wyposażonych w najnowsze technologie...
15.07.2022

Na poziomie petabajtów

Dostępny jest nowy model HD6500 firmy Synology, pierwszy z serii HD zaprojektowany z...
15.07.2022

Procesory na rynku...

irma AMD ogłosiła, że procesory Threadripper PRO 5000 WX w lipcu br. będą oferowane przez...

Produkt roku 2012 / Sprzęt / SERWERY I NAS

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
QNAP TS-879PRO
IBM System x3950 X5

SERWERY I NAS


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

QNAP TS-879PRO

QNAP TS-879 PRO to serwer plików z procesorem Intel Dual Core i3–2120 3.3GHz oraz 2GB RAM DDR 3, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, dedykowany do pracy w roli serwera korporacyjnego. Urządzenie zaopatrzono w osiem kieszeni na dyski SATA, dwa interfejsy sieciowe i wydajny system zarządzania. Obsługa ośmiu dysków umożliwia przechowywanie do 24 TB danych, a dzięki dwóm szybkim interfejsom Gigabit Ethernet możliwy jest błyskawiczny dostęp do zgromadzonych informacji. Obsługiwane protokoły sieciowe zapewniają bezproblemową komunikację ze wszystkimi obecnymi na rynku systemami operacyjnymi. Serwer uzyskał też certyfikat zgodności z systemami wirtualizacyjnymi VMware vSphere, Citrix XenServer oraz Microsoft Hyper-V. Dzięki możliwości pracy dysków w trybie RAID 0,1,5,6, oraz 5+ z dyskiem zapasowym urządzenie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

 

Opinia Czytelników: TS-879PRO to nie tylko NAS, a serwer o bardzo dużych możliwościach. Cechuje go wysoka wydajność, prosta obsługa i konfiguracja.

Dyski mogą być wymieniane podczas pracy (hot swap) bez potrzeby wyłączania urządzenia. TS-879PRO wyposażono w dwie gigabitowe karty sieciowe, z możliwością ustawienia adresacji dla dwóch oddzielnych podsieci lub uruchomienia funkcji failover – na wypadek awarii jednego z połączeń albo load balancing – w celu równoważenia obciążenia i zwiększenia wydajności połączeń.

 

Urządzenie można też rozbudować o kartę sieciową z dwoma portami 10 Gbps lub dwoma portami 1 Gbps. QNAP może zostać wykorzystany w każdej firmie jako serwer plików, WWW, FTP, serwer baz danych (SQLite i MySQL), serwer wydruku, multimediów (audio, wideo, zdjęcia, serwer iTunes) czy mała stacja monitoringu IP (możliwość podłączenia nawet do czterech kamer IP).TS-879PRO współpracuje z Microsoft Active Directory, oferuje również wbudowany serwer Syslog, Radius oraz klienta LDAP. Istnieje też możliwość rozszerzenia możliwości urządzenia poprzez instalację paczek aplikacji QPKG.


WYBÓR REDAKCJI:

IBM System x3950 X5

Uzasadnienie: Serwery IBM piątej generacji dzięki skalowalności, elastyczności i wysokiej wydajności doskonale sprawdzą się przy obsłudze najbardziej wymagających aplikacji, systemów baz danych oraz wirtualizacji.

IBM System x to rodzina serwerów IBM z procesorami Intel oraz AMD. Są to przystępne cenowo rozwiązania infrastrukturalne, przeznaczone zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Urządzenia te są wyposażone w sprawdzone funkcje znane z innych produktów IBM System, w tym z komputerów mainframe. Piąta generacja technologii X-Architecture eX5 umożliwia efektywne skalowanie podsystemów pamięci, pozwalając w pełni wykorzystać potencjał serwerów i zminimalizować wydatki na IT. Pozwala to też obniżyć koszty licencji na oprogramowanie. Serwer może rozwijać się razem z firmą i elastycznie dostosowywać się do rosnących wymagań. Można zacząć od podstawowej konfiguracji i dodawać kolejne komponenty w miarę pojawiania się nowych potrzeb. Nagrodzony IBM System x3950 X5 to najlepiej wyposażony model serii. Można go rozbudować z dwóch do czterech procesorów Intel Xeon (uzyskując do 40 rdzeni z obsługą technologii Hyper- Threading) i 1,5 TB pamięci RAM w jednej obudowie, a jeżeli to nie wystarczy – połączyć dwie obudowy, które następnie będą zachowywać się jak jeden serwer. W ten sposób podwaja się również wydajność i po raz kolejny obniża koszty licencji na oprogramowanie. Cała oferta serwerów o architekturze eX5 wyróżnia się nie tylko wydajnością, lecz także efektywnością. Oznacza to bardziej wydajne zasilanie, łatwą rozbudowę, technologię eXFlash oraz zastosowanie komponentów zoptymalizowanych pod kątem zużycia energii.


 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"