Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


15.07.2022

Nowa wersja BDRSuite

Vembu Technologies, dostawca oprogramowania do ochrony danych w środowiskach fizycznych,...
15.07.2022

Zarządzanie końcówkami

baramundi software opublikowało nową wersję narzędzia do ujednoliconego zarządzania...
15.07.2022

Cyberzwiadowca

FortiRecon to kompleksowe narzędzie do ochrony przed cyfrowym ryzykiem (Digital Risk...
15.07.2022

Kontrola audiowizualna

Optoma wprowadziła oprogramowanie zintegrowane z chmurową platformą Microsoft Azure do...
15.07.2022

Chmura bezpieczeństwa

Cisco przedstawiło plan stworzenia Security Cloud – globalnej, zintegrowanej, opartej na...
15.07.2022

Nowy laptop do pracy zdalnej

Wielozadaniowość pracy hybrydowej to idea, która była inspiracją dla inżynierów Della...
15.07.2022

Monitoring bez zakłóceń

Firma Axis Communications proponuje nową serię kamer wyposażonych w najnowsze technologie...
15.07.2022

Na poziomie petabajtów

Dostępny jest nowy model HD6500 firmy Synology, pierwszy z serii HD zaprojektowany z...
15.07.2022

Procesory na rynku...

irma AMD ogłosiła, że procesory Threadripper PRO 5000 WX w lipcu br. będą oferowane przez...

Produkt roku 2012 / Sprzęt / UTM I FIREWALL

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
Fortinet FortiGate 300C
Check Point 21400

UTM I FIREWALL


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Fortinet FortiGate 300C

W FortiGate 300C zintegrowano zestaw niezbędnych funkcji zapewniających bezpieczeństwo zarówno aplikacjom, jak i danym. Umieszczono tu mechanizmy przeciwdziałające zaawansowanym zagrożeniom od strony sieci publicznej oraz propagującym się przez zainfekowane hosty z sieci wewnętrznej. Technika Global Threat Research Team Fortinet i silniki certyfikowane przez ICSA Labs zapewniają wysoki poziom usług zabezpieczających. UTM pełni funkcję firewalla, IPS-a, serwera VPN, antywirusa, antyspamera oraz filtra stron WWW z zaawansowaną kontrolą treści. Funkcjonalność DLP, czyli Data Leak Prevention, pozwala dodatkowo na kontrolowanie i blokowanie prób przesyłania danych na podstawie zdefiniowanych sygnatur w urządzeniu. Nagrodzone urządzenie oferuje wiele opcji integracji z zewnętrznymi serwerami: od LDAP, poprzez RADIUS i TACACS+ po Directory Service.

 

Opinia Czytelników: Używamy tego sprzętu w pracy, to jedno z najlepszych rozwiązań do kontroli treści, ograniczające dostęp i nadzorujące działania użytkowników w internecie.

Uruchamiając integrację z Active Directory, możemy uzależnić naszą politykę bezpieczeństwa od już istniejących obiektów użytkowników i grup, co daje możliwość stosowania zasad z dokładnością do grup. Reguły firewalla mogą być kojarzone nie tylko z ruchem pakietowym typu od, do i gdzie, ale także korzystać z profili ochrony IPS, antywirusa, e-mail czy DLP. FortiGate 300C pozwala na tworzenie wirtualnych domen (VDOM).

 

Pozwalają one na separację stref, użytkowników, polityk firewalla, routingu oraz konfiguracji VPN. Każda z osobnych konfiguracji jest wirtualnym systemem, znajdującym się w jednym fizycznym urządzeniu. Pozwala to logicznie podzielić ustawienia na grupy robocze, a także ułatwia konfigurację w przypadku skomplikowanych zestawów reguł i profili poszczególnych modułów. VDOM jest ułatwieniem dla administratorów zarządzających skomplikowanymi konfiguracjami w sieciach segmentowanych na grupy robocze pracujące w wirtualnych sieciach.


WYBÓR REDAKCJI:

Check Point 21400

Uzasadnienie: Check Point w wersji 21400 cechuje się wysoką wydajnością, skalowalnością oraz niezawodnością. Zastosowane technologie gwarantują osiągnięcie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w sieciach korporacyjnych oraz centrach danych.

Zwycięzca jest superwydajnym UTM-em pozwalającym filtrować pakiety przy wsparciu sprzętowym z wydajnością do 110 Gbps (w przypadku firewalla) oraz do 21 Gbps (w przypadku analizatora IPS). Urządzenie korzysta z technologii Check Point 3D, będącej kombinacją różnych metod zabezpieczających: firewall, VPN, IPS, Application Control, Mobile Access, DLP, URL Filtering, Antivirus, Anti-spam, Anti-Bot, Identity Awareness oraz Advanced Networking & Clustering. Firma Check Point wprowadziła miarę SecurityPower, rzeczywistej wydajności swoich urządzeń, która ma odzwierciedlać faktyczną prędkość rozwiazania w środowisku produkcyjnym. Sprzęt o oznaczeniu 21400 otrzymał 2900 jednostek Security- Power, co pozwala dedykować go dużym organizacjom oraz centrom danych. Check Point 21400 może być wyposażony w 36 miedzianych portów GE lub 10 światłowodowych portów GE. Sprzęt jest modularny, posiada redundantne zasilanie i macierz RAID. Dyski oraz zasilacze można wymieniać na gorąco (hot-swap) w trakcie pracy. Dostępny jest też opcjonalny moduł przyspieszający działanie urządzenia, dzięki któremu prędkość analizy pakietów przeprowadzanych przez moduł firewall wzrasta z 50 Gbps do 110 Gbps i maks. 5 μs opóźnienia. Maksymalna ilość połączeń ze wspomnianym modułem wynosi 300 000 na sekundę.


 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"