Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


15.07.2022

Nowa wersja BDRSuite

Vembu Technologies, dostawca oprogramowania do ochrony danych w środowiskach fizycznych,...
15.07.2022

Zarządzanie końcówkami

baramundi software opublikowało nową wersję narzędzia do ujednoliconego zarządzania...
15.07.2022

Cyberzwiadowca

FortiRecon to kompleksowe narzędzie do ochrony przed cyfrowym ryzykiem (Digital Risk...
15.07.2022

Kontrola audiowizualna

Optoma wprowadziła oprogramowanie zintegrowane z chmurową platformą Microsoft Azure do...
15.07.2022

Chmura bezpieczeństwa

Cisco przedstawiło plan stworzenia Security Cloud – globalnej, zintegrowanej, opartej na...
15.07.2022

Nowy laptop do pracy zdalnej

Wielozadaniowość pracy hybrydowej to idea, która była inspiracją dla inżynierów Della...
15.07.2022

Monitoring bez zakłóceń

Firma Axis Communications proponuje nową serię kamer wyposażonych w najnowsze technologie...
15.07.2022

Na poziomie petabajtów

Dostępny jest nowy model HD6500 firmy Synology, pierwszy z serii HD zaprojektowany z...
15.07.2022

Procesory na rynku...

irma AMD ogłosiła, że procesory Threadripper PRO 5000 WX w lipcu br. będą oferowane przez...

Produkt roku 2012 / Oprogramowanie / MONITORING/ZARZĄDZANIE

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
Axence nVision 6
Nagios XI

MONITORING/ZARZĄDZANIE


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Axence nVision 6

Największą zaletą Axence nVision 6 jest kompleksowe podejście do zarządzania infrastrukturą IT i jej monitorowania. System składa się z pięciu modułów funkcjonalnych, które można instalować w dowolnych kombinacjach i zarządzać nimi z poziomu jednej konsoli. W skład rozwiązania wchodzi oprogramowanie przeznaczone do: proaktywnego monitorowania i wizualizacji sieci, zaawansowanej inwentaryzacji sprzętu i aplikacji (audyt licencji), monitorowania aktywności użytkowników, zdalnego wsparcia technicznego i ochrony firmowych danych przed wyciekiem. Moduł Network monitoruje serwery pocztowe i adresy WWW, serwisy TCP/IP i Windows, stan i działanie aplikacji oraz switchy i routerów (mapowanie portów i ruch sieciowy). Sieć jest wykrywana automatycznie i wizualizowana na interaktywnych mapach.

 

Za inwentaryzację sprzętu i oprogramowania odpowiedzialny jest komponent Inventory. Automatycznie zbiera on informacje o zasobach, pozwala na audyt i weryfikacje wykorzystywanych licencji oraz informuje administratora o zainstalowaniu w systemie nowego oprogramowania lub zmianie konfiguracji. Z kolei szczegółów na temat czasu i sposobu pracy użytkowników dostarcza moduł Users, a rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez pracowników i świadczenie zdalnej pomocy technicznej wspomaga moduł HelpDesk. Ostatnim, bardzo istotnym składnikiem systemu nVision 6 jest moduł DataGuard. Zapewnia ochronę danych przed kradzieżą i pozwala na zarządzanie prawami dostępu do wszystkich portów I/O oraz urządzeń fizycznych pozwalających na zapisanie lub przesłanie danych.

 

Opinia Czytelników: Rozbudowany system do monitorowania sieci. Oferuje przejrzysty interfejs, graficzną prezentację infrastruktury i wiele dodatkowych, przydatnych narzędzi.

Centralnie zarządzany system oferuje szeroki wybór raportów, które administrator może analizować zarówno jako dane historyczne jak i wykresy w czasie rzeczywistym. Dużym plusem jest też skalowalność rozwiązania pozwalająca monitorować sieci składające się nawet z 30 000 urządzeń. Wymagania zalecane dla monitorowania powyżej 1000 agentów to dedykowana maszyna fizyczna dla nVision, 64-bitowy system operacyjny, szybki dysk twardy, czterordzeniowy procesor i minimum 8 GB RAM (każdy dodatkowy 1000 agentów to kolejne 8 GB RAM). Oprogramowanie dostępne jest m.in. w języku polskim, a ze strony producenta można pobrać w pełni funkcjonalną wersję demo.


WYBÓR REDAKCJI:

Nagios XI

Uzasadnienie: Dynamicznie rozwijany, otwarty, niezwykle elastyczny pakiet o potężnych możliwościach, który sprawdzi się w niemal każdej organizacji. Oferuje dużą liczbę opcji oraz możliwości rozbudowy.

Nagios XI to jeden z liderów wśród aplikacji do monitorowania infrastruktur IT. Skalowalne rozwiązanie zbudowane zostało w oparciu o otwartą architekturę systemu Linux i wzbogacone o komponenty oprogramowania klasy biznesowej. Dzięki temu pozwala w sposób prosty i przejrzysty dostarczać niezbędnych informacji działom wsparcia technicznego oraz kontrolować niemal dowolne środowiska aplikacyjne stosowane obecnie w przedsiębiorstwach. Co ważne, oferuje również firmom rozszerzony wgląd w infrastrukturę i ostrzega, zanim ciągłość pracy krytycznych elementów systemu firmy zostanie przerwana. Nagrodzony system zapewnia monitoring m.in. aplikacji, usług, systemów operacyjnych, protokołów sieciowych, baz danych i infrastruktury sieciowej. Możliwości Nagiosa XI i mogą być rozwijane za pomocą setek dodatków tworzonych przez firmy trzecie i udostępnianych w ramach licencji GPL lub odpłatnie.

 

Centralny panel informacyjny udostępnia kilka widoków całej infrastruktury sieciowej, gromadzonych danych oraz kontrolowanych procesów biznesowych. Zebrane informacje mogą być wykorzystywane do późniejszej analizy, proaktywnego planowania zasobów i organizacji planu inwestycji. Użytkownicy mogą swobodnie modyfikować ustawienia dotyczące grup urządzeń i monitorowanych usług. Pracę z Nagiosem XI ułatwiają ostrzeżenia o zdarzeniach, przekroczeniu wartości progowych lub całkowitej utracie dostępności przesyłane e-mailem lub SMS-em do pracowników działu IT lub osób zarządzających. Zaletą jest też swobodne zarządzanie uprawnieniami w taki sposób, że kolejni operatorzy mogą obserwować i kontrolować tylko zarządzane przez nich urządzenia. Możliwości Nagiosa warto ocenić samodzielnie, wykorzystując 60-dniową, darmową wersję testową.


 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"