Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


31.08.2020

Konferencja PIKE 2020 „Nowy...

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej wraz z Polską Fundacją Wspierania Rozwoju...
31.08.2020

Sprawna migracja

Oracle Cloud VMware Solution
31.08.2020

Aktywne cybergangi

Grupa Lazarus
31.08.2020

Coraz groźniej

Ransomware
31.08.2020

Analityka w chmurze

SAS Viya 4
31.08.2020

Fujitsu

Fujitsu zaprezentowało odświeżone portfolio biurowych komputerów stacjonarnych Esprimo...
31.08.2020

Monitory dla biura

EIZO FlexScan
27.08.2020

ABBYY FineReader Server –...

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że musieliśmy się odnaleźć w nowych realiach...
27.08.2020

E-commerce ratuje gospodarkę

W tym roku rodzimy handel elektroniczny odnotowuje najwyższy – od kilkunastu lat –...

Produkt roku 2012 / Oprogramowanie / BACKUP

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
Acronis Backup & Recovery 11
Symantec Backup Exec 2012

BACKUP


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Acronis Backup & Recovery 11

Acronis Backup & Recovery 11 to przystępne cenowo rozwiązanie dla małych i średnich firm, pozwalające na szybkie tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych. To jedno z najprostszych w obsłudze tego typu narzędzi. Zaletą rozwiązania jest niemal natychmiastowe pełne odzyskiwanie danych przy użyciu narzędzia Instant Restore oraz intuicyjne plany odzyskiwania zasobów po awarii, pomagające użytkownikom w wykonaniu poszczególnych kroków. W sytuacjach awaryjnych proces przywracania danych sprowadza się do kilku kliknięć i poczekania na efekt od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Wszystkie funkcje ochrony i odzyskiwania danych po awarii są dostępne standardowo w jednym rozwiązaniu wykorzystywanym niezależnie od rodzaju sprzętu, środowiska, platformy czy nośników.

 

Pracę z oprogramowaniem dodatkowo ułatwia możliwość tworzenia reguł automatyzujących, często wykonywane zadania oraz planowanie z wykorzystaniem zaawansowanego harmonogramu cyklicznych, automatycznych operacji tworzenia backupu. Nagrodzone rozwiązanie umożliwia również łatwe przejście ze środowiska fizycznego do wirtualnego i chmurowego, a inteligentne mechanizmy deduplikacji pozwalają zaoszczędzić miejsce na nośnikach pamięci masowej. W ramach całej platformy Backup & Recovery 11 producent wyróżnił aż dziesięć produktów.

 

Opinia Czytelników: Uniwersalne narzędzie, w dobrej cenie. Używam go w kilku firmach. Świetnie radzi sobie z robieniem kopii bezpieczeństwa wszelkich systemów.

Na pojedynczych komputerach najlepiej sprawdzą się wersje Workstation, Server for Windows i Server for Linux. Do grupy narzędzi pozwalających na zdalne i scentralizowane zarządzanie należą wersje: Advanced Workstation, Advanced Server, Advanced Server SBS i najbardziej rozbudowana edycja – Virtual Edition. Dostępne są też trzy wersje działające w środowisku Acronis Cloud, dedykowane stacjom roboczym, serwerom i maszynom wirtualnym (w ostatnim z wymienionych przypadków wymagane jest zainstalowanie agenta). Tak duża różnorodność wersji pozwala na dopasowanie możliwości produktu do potrzeb poszczególnych użytkowników.


WYBÓR REDAKCJI:

Symantec Backup Exec 2012

Uzasadnienie: Bardzo łatwe w zarządzaniu, rozbudowane narzędzie o ugruntowanej pozycji na rynku, które pozwala na szybki backup i odzysk danych zarówno w środowiskach fizycznych, jak i wirtualnych.

Oprogramowanie Symantec Backup Exec 2012 pozwala użytkownikom w prosty sposób wykonywać kopie zapasowe oraz korzystać z natychmiastowego odzyskiwania danych. W nowej wersji zwiększone zostały możliwości konfigurowania programu, uproszczona została obsługa oraz odświeżono interfejs aplikacji. Równolegle producent udostępnił wersję dla małych firm – Backup Exec Small Business Edition. Konsola administracyjna Backup Exec 2012 pozwala na wygodne zarządzanie i monitorowanie zasobów oraz szybką konfigurację systemu ochrony danych. Zastosowanie technologii Symantec V-Ray zapewnia wgląd w środowiska wirtualne i fizyczne, umożliwiając szybkie tworzenie kopii zapasowych oraz przywracanie danych bez stosowania wyspecjalizowanych narzędzi firm trzecich. Backup Exec 2012 umożliwi też odzyskiwanie pojedynczych plików, deduplikację oraz zarządzanie kopiami zapasowymi w środowiskach VMware, Hyper-V lub serwerach fizycznych. Przekłada się to na znaczne ograniczenie wykorzystania pamięci masowych oraz zmniejszenie kosztów związanych z zarządzaniem. Dzięki zintegrowanym funkcjom przywracania systemu w trybie Bare-metal restore i bezsprzętowego usuwania skutków awarii firmy mogą szybko uruchomić uszkodzony system na serwerze fizycznym, w środowisku Hyper- -V lub VMware. Zaawansowane mechanizmy przywracania oferowane przez Backup Exec umożliwiają odzyskiwanie całych maszyn wirtualnych, pojedynczych plików, obiektów Active Directory, wiadomości e-mail Exchange oraz dokumentów SharePoint z dowolnej jednoprzebiegowej kopii zapasowej systemu fizycznego, VMware lub Hyper-V.


 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"