Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


15.07.2022

Nowa wersja BDRSuite

Vembu Technologies, dostawca oprogramowania do ochrony danych w środowiskach fizycznych,...
15.07.2022

Zarządzanie końcówkami

baramundi software opublikowało nową wersję narzędzia do ujednoliconego zarządzania...
15.07.2022

Cyberzwiadowca

FortiRecon to kompleksowe narzędzie do ochrony przed cyfrowym ryzykiem (Digital Risk...
15.07.2022

Kontrola audiowizualna

Optoma wprowadziła oprogramowanie zintegrowane z chmurową platformą Microsoft Azure do...
15.07.2022

Chmura bezpieczeństwa

Cisco przedstawiło plan stworzenia Security Cloud – globalnej, zintegrowanej, opartej na...
15.07.2022

Nowy laptop do pracy zdalnej

Wielozadaniowość pracy hybrydowej to idea, która była inspiracją dla inżynierów Della...
15.07.2022

Monitoring bez zakłóceń

Firma Axis Communications proponuje nową serię kamer wyposażonych w najnowsze technologie...
15.07.2022

Na poziomie petabajtów

Dostępny jest nowy model HD6500 firmy Synology, pierwszy z serii HD zaprojektowany z...
15.07.2022

Procesory na rynku...

irma AMD ogłosiła, że procesory Threadripper PRO 5000 WX w lipcu br. będą oferowane przez...

Produkt roku 2012 / Oprogramowanie / BACKUP

Data publikacji: 01-12-2012 Autor: Redakcja
Acronis Backup & Recovery 11
Symantec Backup Exec 2012

BACKUP


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Acronis Backup & Recovery 11

Acronis Backup & Recovery 11 to przystępne cenowo rozwiązanie dla małych i średnich firm, pozwalające na szybkie tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych. To jedno z najprostszych w obsłudze tego typu narzędzi. Zaletą rozwiązania jest niemal natychmiastowe pełne odzyskiwanie danych przy użyciu narzędzia Instant Restore oraz intuicyjne plany odzyskiwania zasobów po awarii, pomagające użytkownikom w wykonaniu poszczególnych kroków. W sytuacjach awaryjnych proces przywracania danych sprowadza się do kilku kliknięć i poczekania na efekt od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Wszystkie funkcje ochrony i odzyskiwania danych po awarii są dostępne standardowo w jednym rozwiązaniu wykorzystywanym niezależnie od rodzaju sprzętu, środowiska, platformy czy nośników.

 

Pracę z oprogramowaniem dodatkowo ułatwia możliwość tworzenia reguł automatyzujących, często wykonywane zadania oraz planowanie z wykorzystaniem zaawansowanego harmonogramu cyklicznych, automatycznych operacji tworzenia backupu. Nagrodzone rozwiązanie umożliwia również łatwe przejście ze środowiska fizycznego do wirtualnego i chmurowego, a inteligentne mechanizmy deduplikacji pozwalają zaoszczędzić miejsce na nośnikach pamięci masowej. W ramach całej platformy Backup & Recovery 11 producent wyróżnił aż dziesięć produktów.

 

Opinia Czytelników: Uniwersalne narzędzie, w dobrej cenie. Używam go w kilku firmach. Świetnie radzi sobie z robieniem kopii bezpieczeństwa wszelkich systemów.

Na pojedynczych komputerach najlepiej sprawdzą się wersje Workstation, Server for Windows i Server for Linux. Do grupy narzędzi pozwalających na zdalne i scentralizowane zarządzanie należą wersje: Advanced Workstation, Advanced Server, Advanced Server SBS i najbardziej rozbudowana edycja – Virtual Edition. Dostępne są też trzy wersje działające w środowisku Acronis Cloud, dedykowane stacjom roboczym, serwerom i maszynom wirtualnym (w ostatnim z wymienionych przypadków wymagane jest zainstalowanie agenta). Tak duża różnorodność wersji pozwala na dopasowanie możliwości produktu do potrzeb poszczególnych użytkowników.


WYBÓR REDAKCJI:

Symantec Backup Exec 2012

Uzasadnienie: Bardzo łatwe w zarządzaniu, rozbudowane narzędzie o ugruntowanej pozycji na rynku, które pozwala na szybki backup i odzysk danych zarówno w środowiskach fizycznych, jak i wirtualnych.

Oprogramowanie Symantec Backup Exec 2012 pozwala użytkownikom w prosty sposób wykonywać kopie zapasowe oraz korzystać z natychmiastowego odzyskiwania danych. W nowej wersji zwiększone zostały możliwości konfigurowania programu, uproszczona została obsługa oraz odświeżono interfejs aplikacji. Równolegle producent udostępnił wersję dla małych firm – Backup Exec Small Business Edition. Konsola administracyjna Backup Exec 2012 pozwala na wygodne zarządzanie i monitorowanie zasobów oraz szybką konfigurację systemu ochrony danych. Zastosowanie technologii Symantec V-Ray zapewnia wgląd w środowiska wirtualne i fizyczne, umożliwiając szybkie tworzenie kopii zapasowych oraz przywracanie danych bez stosowania wyspecjalizowanych narzędzi firm trzecich. Backup Exec 2012 umożliwi też odzyskiwanie pojedynczych plików, deduplikację oraz zarządzanie kopiami zapasowymi w środowiskach VMware, Hyper-V lub serwerach fizycznych. Przekłada się to na znaczne ograniczenie wykorzystania pamięci masowych oraz zmniejszenie kosztów związanych z zarządzaniem. Dzięki zintegrowanym funkcjom przywracania systemu w trybie Bare-metal restore i bezsprzętowego usuwania skutków awarii firmy mogą szybko uruchomić uszkodzony system na serwerze fizycznym, w środowisku Hyper- -V lub VMware. Zaawansowane mechanizmy przywracania oferowane przez Backup Exec umożliwiają odzyskiwanie całych maszyn wirtualnych, pojedynczych plików, obiektów Active Directory, wiadomości e-mail Exchange oraz dokumentów SharePoint z dowolnej jednoprzebiegowej kopii zapasowej systemu fizycznego, VMware lub Hyper-V.


 

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik \"IT Professional\"