Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.05.2020

Cloud Native Universe

Jako patron medialny zapraszamy programistów wdrażających lub integrujących się z dowolną...
26.03.2020

Koniec certyfikatów...

MCSA, MCSD i MCSA
26.03.2020

Odświeżony OS

FortiOS 6.4
26.03.2020

Bezpieczeństwo w chmurze

Cisco SecureX
26.03.2020

Modernizacja IT

Nowości w VMware Tanzu
26.03.2020

Krytyczne zagrożenie dla...

Nowa groźna podatność
26.03.2020

Laptopy dla wymagających

Nowe ThinkPady T, X i L
26.03.2020

Serwerowe ARM-y

Ampere Altra
26.03.2020

Energooszczędny monitor

Philips 243B1

Produkt roku 2014 / Oprogramowanie / BACKUP

Data publikacji: 27-11-2014

BACKUP


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Acronis Backup 11.5

Oprogramowanie firmy Acronis stworzono z myślą o małych i średnich firmach. Tworzenie kopii zapasowych stacji roboczych, laptopów i serwerów z wykorzystaniem zwycięskiego pakietu odbywa się w sposób szybki i bezproblemowy. Podobnie wygląda procedura odzyskiwania danych. Backup komputera może dotyczyć obrazu całej maszyny, pojedynczych folderów lub zasobów sieciowych. Kopie zapasowe mogą być również konwertowane do formatu maszyn wirtualnych, co jest szczególnie przydatne w razie potrzeby szybkiego dostępu do systemu, który uległ awarii. Moduł Universal Restore pozwala na odzyskanie obrazów całych systemów na nowy sprzęt o specyfikacji różnej od oryginału. Acronis pozwala również na backup popularnych narzędzi, takich jak Microsoft Exchange (baza oraz wiadomości), SharePoint (baza danych, witryny i dokumenty), a także bazy danych MSSQL czy Active Directory. Do przechowywania kopii można wykorzystać udziały sieciowe SMB, FTP, dyski USB, nośniki DVD/Blu-Ray lub Acronis Cloud Storage. W pakiecie dostajemy również zaawansowany harmonogram kopii zapasowych, możliwość kompresji, deduplikacji i szyfrowania danych, oraz dzielenia kopii na wcześniej zdefiniowane paczki.


WYBÓR REDAKCJI:

EMC Avamar Backup and Recovery

Avamar to kompleksowe rozwiązanie kopii zapasowych bazujące na przechowywaniu danych na dyskach twardych (platforma EMC łączy możliwości sprzętu i oprogramowania). Elementem, na który położono największy nacisk, jest prędkość wykonywania kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych w połączeniu z efektywnością magazynowania danych. Dopracowany mechanizm deduplikacji znacząco skraca czas wykonywania back­upu i pozwala zaoszczędzić miejsce na dyskach. Transfer unikalnych danych, które uległy zmianie w stosunku do aktualnie przechowywanej wersji, minimalizuje zapotrzebowanie na pasmo sieciowe, co ma znaczenie przy replikacji i kopiach ze zdalnych lokalizacji.

 

Zaletą aplikacji jest wysoka prędkość wykonywania kopii zapasowych, odzyskiwania danych oraz duża efektywność magazynowania danych.

Najprostszym sposobem na wdrożenie Avamar Backup and Recovery na certyfikowanej platformie sprzętowej jest Avamar Data Store, zapewniający redundancję na poziomie dysków w macierzy RAID oraz RAIN (Redundand Array of Independent Nodes – technologia pozwalająca skalować rozwiązanie sprzętowe przy równoczesnym podnoszeniu parametrów dostępności). Rozwiązanie skaluje się do 124 TB zdeduplikowanej przestrzeni dyskowej, co jest odpowiednikiem petabajtów tradycyjnej przestrzeni dyskowej przed deduplikacją. Inną popularną metodą wdrożenia jest zastosowanie edycji wirtualnej w postaci maszyny wirtualnej VMware.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"