Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


09.02.2021

AdRem Software

AdRem Software prezentuje opartą na chmurze usługę Wake On LAN dla administratorów sieci...
08.02.2021

Malwarebytes bezpieczne

Pokłosie Sunburst
08.02.2021

Microsoft i Linux

Endpoint Detection and Response
08.02.2021

Bezpieczeństwo chmury

Bitdefender Security for AWS
05.02.2021

Google ogranicza

Koniec z synchronizacją
05.02.2021

Intel NUC 11 Pro Mini PC

Intel poszerzył swoją linię miniaturowych komputerów klasy NUC do zastosowań biznesowych.
05.02.2021

Aktualizacja Dynabooków

Tecra A30-J oraz Satellite Pro: C40 i L50-J
04.02.2021

Punkty Wi-Fi 6

D-Link AX3600 i AX1800
04.02.2021

Inteligentny monitoring

QNAP Guardian PoE QGD-3014-16PT

Produkt roku 2014 / Oprogramowanie / BACKUP

Data publikacji: 27-11-2014

BACKUP


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Acronis Backup 11.5

Oprogramowanie firmy Acronis stworzono z myślą o małych i średnich firmach. Tworzenie kopii zapasowych stacji roboczych, laptopów i serwerów z wykorzystaniem zwycięskiego pakietu odbywa się w sposób szybki i bezproblemowy. Podobnie wygląda procedura odzyskiwania danych. Backup komputera może dotyczyć obrazu całej maszyny, pojedynczych folderów lub zasobów sieciowych. Kopie zapasowe mogą być również konwertowane do formatu maszyn wirtualnych, co jest szczególnie przydatne w razie potrzeby szybkiego dostępu do systemu, który uległ awarii. Moduł Universal Restore pozwala na odzyskanie obrazów całych systemów na nowy sprzęt o specyfikacji różnej od oryginału. Acronis pozwala również na backup popularnych narzędzi, takich jak Microsoft Exchange (baza oraz wiadomości), SharePoint (baza danych, witryny i dokumenty), a także bazy danych MSSQL czy Active Directory. Do przechowywania kopii można wykorzystać udziały sieciowe SMB, FTP, dyski USB, nośniki DVD/Blu-Ray lub Acronis Cloud Storage. W pakiecie dostajemy również zaawansowany harmonogram kopii zapasowych, możliwość kompresji, deduplikacji i szyfrowania danych, oraz dzielenia kopii na wcześniej zdefiniowane paczki.


WYBÓR REDAKCJI:

EMC Avamar Backup and Recovery

Avamar to kompleksowe rozwiązanie kopii zapasowych bazujące na przechowywaniu danych na dyskach twardych (platforma EMC łączy możliwości sprzętu i oprogramowania). Elementem, na który położono największy nacisk, jest prędkość wykonywania kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych w połączeniu z efektywnością magazynowania danych. Dopracowany mechanizm deduplikacji znacząco skraca czas wykonywania back­upu i pozwala zaoszczędzić miejsce na dyskach. Transfer unikalnych danych, które uległy zmianie w stosunku do aktualnie przechowywanej wersji, minimalizuje zapotrzebowanie na pasmo sieciowe, co ma znaczenie przy replikacji i kopiach ze zdalnych lokalizacji.

 

Zaletą aplikacji jest wysoka prędkość wykonywania kopii zapasowych, odzyskiwania danych oraz duża efektywność magazynowania danych.

Najprostszym sposobem na wdrożenie Avamar Backup and Recovery na certyfikowanej platformie sprzętowej jest Avamar Data Store, zapewniający redundancję na poziomie dysków w macierzy RAID oraz RAIN (Redundand Array of Independent Nodes – technologia pozwalająca skalować rozwiązanie sprzętowe przy równoczesnym podnoszeniu parametrów dostępności). Rozwiązanie skaluje się do 124 TB zdeduplikowanej przestrzeni dyskowej, co jest odpowiednikiem petabajtów tradycyjnej przestrzeni dyskowej przed deduplikacją. Inną popularną metodą wdrożenia jest zastosowanie edycji wirtualnej w postaci maszyny wirtualnej VMware.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"