Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Data publikacji: 28-11-2014 |
WYBÓR CZYTELNIKÓW:
TS-451 to niewielki czterodyskowy serwer plików w obudowie typu desktop, zaprojektowany pod kątem potrzeb firm z segmentu SOHO (Small Office Home Office). Kupując dodatkową półkę dyskową UX-800P, w systemie można zamontować do 12 dysków twardych. Całość pracuje pod kontrolą autorskiego, stabilnego systemu QTS bazującego na Linuksie, który można rozbudować, wykorzystując ponad sto aplikacji dostępnych w formie pakietów instalacyjnych.
Model TS-451 wyposażono w 2 porty 1GbE, 4 porty USB (2 × USB 3.0) oraz wyjście HDMI. Nagrodzony NAS idealnie sprawdza się jako serwer backupu. Do portów USB można podpiąć drukarkę, dysk zewnętrzny czy port komunikacyjny UPS-a. Dzięki standardowi HDMI 1.4a NAS pozwala na transmisję obrazu wraz z dźwiękiem w standardzie 7.1. Aplikacja na urządzenia mobilne zastępuje pilota zdalnego sterowania. Dodatkowo QNAP TS-451 może pełnić rolę stacji monitoringu wizyjnego. Na uwagę zasługuje też funkcjonalność wbudowanego wirtualizatora (możliwość uruchomienia jednej maszyny wirtualnej w ramach systemu). To, co wyróżnia QNAP-a na tle konkurencji, to relatywnie wysoka wydajność połączona z przystępną ceną. Producent deklaruje wydajność systemu dyskowego zarówno dla odczytu, jak i zapisu na poziomie powyżej 200 MB/s (dyski 1TB w RAID5).
WYBÓR REDAKCJI:
Storewize v7000 czerpie garściami z rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów, takich jak macierze DS8000. Obecnie sprzedawana jest druga, udoskonalona generacja macierzy v7000. Przede wszystkim wzrosła liczba dysków zarządzanych przez pojedynczy serwer – możliwe podłączenie 20 półek dyskowych, w sumie 504 dysków w ramach jednego systemu (pełna szafa 42U). Możliwe jest również skalowanie horyzontalne do czterech systemów v7000, co daje aż 4 PB dostępnej przestrzeni RAW. 7000 gwarantuje pełną redundancję sprzętową – dwa kontrolery, każdy z 32 GB pamięci cache w standardzie. Możliwe jest rozszerzenie pamięci o dodatkowe 32 GB, wykorzystywane na potrzeby kompresji danych w czasie rzeczywistym.
W sumie dla całego systemu dostępnych jest do 128 GB pamięci. Za wydajność całego systemu odpowiadają 8-rdzeniowe procesory Intel Xeon (po jednym na kontroler). W zależności od potrzeb możliwa jest instalacja 12 dysków w standardzie 3,5 cala lub 24 – 2,5 cala (SAS, NL-SAS oraz SSD). Oprogramowanie systemowe oferuje szereg funkcji, takich jak deduplikacja, funkcjonalność EasyTIER i wirtualizacja pamięci masowych.
Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional
Transmisje online zapewnia: StreamOnline