Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


09.02.2021

AdRem Software

AdRem Software prezentuje opartą na chmurze usługę Wake On LAN dla administratorów sieci...
08.02.2021

Malwarebytes bezpieczne

Pokłosie Sunburst
08.02.2021

Microsoft i Linux

Endpoint Detection and Response
08.02.2021

Bezpieczeństwo chmury

Bitdefender Security for AWS
05.02.2021

Google ogranicza

Koniec z synchronizacją
05.02.2021

Intel NUC 11 Pro Mini PC

Intel poszerzył swoją linię miniaturowych komputerów klasy NUC do zastosowań biznesowych.
05.02.2021

Aktualizacja Dynabooków

Tecra A30-J oraz Satellite Pro: C40 i L50-J
04.02.2021

Punkty Wi-Fi 6

D-Link AX3600 i AX1800
04.02.2021

Inteligentny monitoring

QNAP Guardian PoE QGD-3014-16PT

Produkt roku 2014 / Usługa / CLOUD

Data publikacji: 28-11-2014

CLOUD


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Google Drive

Google Drive to jedna z pierwszych i obecnie najpopularniejszych usług chmurowych dostępnych dla każdego użytkownika. Podstawową funkcjonalnością jest przechowywanie danych na wirtualnym dysku po stronie usługodawcy, połączone z automatyczną synchronizacją, z urządzeniami klienckimi. Pomimo współdzielenia przestrzeni dyskowej z innymi usługami dostawcy, takimi jak Gmail i Google+ Photos, darmowe 15 GB przestrzeni w chmurze powinno zadowolić większość mniej wymagających użytkowników. Relatywnie niewielkie koszty rozszerzenia dostępnej przestrzeni dyskowej sprawiają, że z powodzeniem można używać Drive’a jako miejsca do składowania kopii zapasowych najważniejszych danych (za niespełna 2 dolary miesięcznie można mieć 100 GB). Integracja usługi z Google Docs oraz innymi aplikacjami pozwala na przegladanie i edycje dokumentów składowanych na dysku Google z poziomu przeglądarki internetowej. Oprogramowanie klienckie przygotowane zostało dla najpopularniejszych platform, takich jak Windows, OS X, iOS, Android. Istnieją również niezależne rozwiązania dla systemu Linux, dzięki czemu możliwe jest współdzielenie dokumentów pomiędzy wszystkimi używanymi urządzeniami dostępowymi.


WYBÓR REDAKCJI:

Microsoft Azure

Azure, czyli platforma chmurowa firmy Microsoft oferowana jest w modelach Infrastructure-as-a-Service w połączeniu z Platform-as-a-Service. Produkt jest zbiorem usług przetwarzania w chmurze, składowania danych, wirtualizacji sieci oraz środowiska do tworzenia aplikacji bazujących przede wszystkim na technologiach Microsoft. Azure oferuje ponadto funkcjonalność chmury hybrydowej, a więc środowiska łączącego przetwarzanie lokalne z usługami przetwarzania danych w chmurze publicznej. Dostawca umożliwia budowanie wirtualnej infrastruktury sieciowo-serwerowej dla systemów operacyjnych Windows oraz Linux. Połączenie sieci lokalnej z wirtualną siecią po stronie dostawcy odbywa się za pośrednictwem dedykowanych tuneli site-to-site IPSec (dostępność na poziomie 99,9 %).

 

System oferuje wiele różnych usług, m.in. przetwarzanie w chmurze, składowanie danych, wirtualizację sieci oraz tworzenie aplikacji.

Deweloperzy docenią platformę Azure za możliwość tworzenia różnorodnych aplikacji, zarówno dla Windows, jak i mobilnych systemów Android i iOS. Zintegrowane usługi korzystające z relacyjnych baz SQL Server, a także rozwiązania NoSQL pozwalają na budowę aplikacji analitycznych, w tym klastrów Hadoop. Możliwości Microsoft Azure można wypróbować po darmowej rejestracji, która pozwala na testowanie usługi do wykorzystania darmowego limitu w wysokości 125 funtów.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"