Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.


26.10.2020

Nowa wersja nVision

Można już pobierać nową wersję nVision
26.10.2020

Monitorowanie infrastruktury

Vertiv Environet Alert
23.10.2020

Telefonia w chmurze

NFON Cloudya
23.10.2020

Nowości w EDR

Bitdefender GravityZone
23.10.2020

Wykrywanie anomalii

Flowmon ADS11
23.10.2020

Mobilny monitor

AOC 16T2
22.10.2020

HP Pavilion

HP zaprezentowało nowe laptopy z linii Pavilion.
22.10.2020

Inteligentny monitoring

WD Purple SC QD101
22.10.2020

Przełącznik 2,5GbE

QNAP QSW-1105-5T

Produkt roku 2014 / Usługa / CLOUD

Data publikacji: 28-11-2014

CLOUD


WYBÓR CZYTELNIKÓW:

Google Drive

Google Drive to jedna z pierwszych i obecnie najpopularniejszych usług chmurowych dostępnych dla każdego użytkownika. Podstawową funkcjonalnością jest przechowywanie danych na wirtualnym dysku po stronie usługodawcy, połączone z automatyczną synchronizacją, z urządzeniami klienckimi. Pomimo współdzielenia przestrzeni dyskowej z innymi usługami dostawcy, takimi jak Gmail i Google+ Photos, darmowe 15 GB przestrzeni w chmurze powinno zadowolić większość mniej wymagających użytkowników. Relatywnie niewielkie koszty rozszerzenia dostępnej przestrzeni dyskowej sprawiają, że z powodzeniem można używać Drive’a jako miejsca do składowania kopii zapasowych najważniejszych danych (za niespełna 2 dolary miesięcznie można mieć 100 GB). Integracja usługi z Google Docs oraz innymi aplikacjami pozwala na przegladanie i edycje dokumentów składowanych na dysku Google z poziomu przeglądarki internetowej. Oprogramowanie klienckie przygotowane zostało dla najpopularniejszych platform, takich jak Windows, OS X, iOS, Android. Istnieją również niezależne rozwiązania dla systemu Linux, dzięki czemu możliwe jest współdzielenie dokumentów pomiędzy wszystkimi używanymi urządzeniami dostępowymi.


WYBÓR REDAKCJI:

Microsoft Azure

Azure, czyli platforma chmurowa firmy Microsoft oferowana jest w modelach Infrastructure-as-a-Service w połączeniu z Platform-as-a-Service. Produkt jest zbiorem usług przetwarzania w chmurze, składowania danych, wirtualizacji sieci oraz środowiska do tworzenia aplikacji bazujących przede wszystkim na technologiach Microsoft. Azure oferuje ponadto funkcjonalność chmury hybrydowej, a więc środowiska łączącego przetwarzanie lokalne z usługami przetwarzania danych w chmurze publicznej. Dostawca umożliwia budowanie wirtualnej infrastruktury sieciowo-serwerowej dla systemów operacyjnych Windows oraz Linux. Połączenie sieci lokalnej z wirtualną siecią po stronie dostawcy odbywa się za pośrednictwem dedykowanych tuneli site-to-site IPSec (dostępność na poziomie 99,9 %).

 

System oferuje wiele różnych usług, m.in. przetwarzanie w chmurze, składowanie danych, wirtualizację sieci oraz tworzenie aplikacji.

Deweloperzy docenią platformę Azure za możliwość tworzenia różnorodnych aplikacji, zarówno dla Windows, jak i mobilnych systemów Android i iOS. Zintegrowane usługi korzystające z relacyjnych baz SQL Server, a także rozwiązania NoSQL pozwalają na budowę aplikacji analitycznych, w tym klastrów Hadoop. Możliwości Microsoft Azure można wypróbować po darmowej rejestracji, która pozwala na testowanie usługi do wykorzystania darmowego limitu w wysokości 125 funtów.

Artykuł pochodzi z miesięcznika: IT Professional

.

Transmisje online zapewnia: StreamOnline

All rights reserved © 2019 Presscom / Miesięcznik "IT Professional"